Хипхоп културата надвор од нашите граници

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ново видео:

Alchemist како почнал со рапувањето, би можел да ги помине повеќето од докажаните досега, свака част, а песнава е добра, The Layover албумот ќе биде фантастичен, comming soon, november 25th,
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Snoopy MC{kavadrci}
Gele K{strumica}
Aggresive{kavadrci}
Deyan Fanky{veles}
Mc Massacre{stip}
meju najdobrite sea za sea vo makedonija spored mene
 
А

Ајсшутер

Гостин
Пазете ги Slatkar и Toni Zen како зборуваат посебно Слаткар колку дддд'тка од што е камен.

 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Пааа... како прво треба да се разјасни схо е рап а схо хип хоп! Рапот е музиката што ја твориме, а Хип-Хоп е културата или таканеречениот начин на живеење! иначе случам секакоф рап и не мозам да казам дека тој е убаф или е грд рап! Почнаф со Еминем па Снооп ДРЕ и тн..... па се до мак рап. И да не заборам уште нешто мн важноЧ има Ундергроун и има комепцијален рап! Е само не слушам комерцијален рап оти според мене од рапот не треба да се заработуваат пари...! толку од мене ако заборајф нешто нека ме надополни некој!ЧД

писс!!ЧД


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:ме згази од смеење ахахахахаа,многу далеку че дотуркет
хахахаххахаха!!ЧД лоооооооооол овие нигде не стигнуват!!!!ЧД
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Пааа... како прво треба да се разјасни схо е рап а схо хип хоп! Рапот е музиката што ја твориме, а Хип-Хоп е културата или таканеречениот начин на живеење! иначе случам секакоф рап и не мозам да казам дека тој е убаф или е грд рап! Почнаф со Еминем па Снооп ДРЕ и тн..... па се до мак рап. И да не заборам уште нешто мн важноЧ има Ундергроун и има комепцијален рап! Е само не слушам комерцијален рап оти според мене од рапот не треба да се заработуваат пари...! толку од мене ако заборајф нешто нека ме надополни некој!ЧД

писс!!ЧД

Писс броу јоу јоу риспекат за кажаното.........
Седи бе не јади гурабии:)
Прво смени и користи нормален фонт и големина на фонт ко сите останати, не сме ние лудаци што пишуваме вака.
Второ, тоа што ни го кажа не просветли нас тука неуките. Комерцијален рап? Не заебаај, тоа демек фифти шифти таквите прават таков рап.
А Џака, Тони, Саф не прават таков рап? Ја ко што знам праат и они пари.....

Почекај малце и ќе сватиш дека све се врти околу парите



писс аут уан лав уан тигар ЕДНА ЉУБОВ СИНГЕЛИЧ ЧЕНТО
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Shit, почина MC Breed :(

Му откажале бубрезите мислам, бар такви информации излегуваат, и тоа откако ситуацијата му се подобрила :Ѕ

Еве нешто добро од него, за оние кои не го знаат




Замина уште една легенда, R.I.P Breed :(
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
NOVO!!!!!!!! Albumot na Snoopy MC:Vo centar izleze!!! Ima 16 pesni,a ima i stranski raperi Juice, Misho Shamara i dr. a ima i raperi od Makedonija: ludiot stil,P.K.M,Agressive,Ago(kolku go mrazam)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
НОВО: НАСКОРО МАРЧЕЛО СО НОВ АЛБУМ

Покрај издавањето на романот "Zajedno sami" и продавањето на цели три тиражи за неколку месеци, после паузата од три години од издавањето на албумот "Puzzle Shock", Марко Шелич (Марчело) го најавува третиот студиски албум со наслов "Treća strane medalje", кој ќе биде издаден за Multimedia Records/Universal и ќе се појави во продажба средината на овој месец декември.



p.s. Три песни од албумот јас веќе имам, па кој ги сака нека ми пише на профил да му дадам линк, ме изненади Марчело на колку повисоко ниво се надоградил, секоја чест.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ги имам и јас слушнато трите предпремиерни песни и се прва лига и текстуално и музички а албумот се помалку станува рап така да баш на "правите" раперите нема да им се допадне :nenene: :smir:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Ne mozev ovie denovi da pisam no sega ke pisam kolku samo mi e krivo sto bas moram da sum ziv i da gi gledam ovie raboti sto mu se slucuvaat na rapot koi na eden nacin me teraat da mislam deka Rapot e prokolnata muzika, prokolnata da strada...

Na sto potocno mislam...

Ete pred nekolku dena si pocina i Party Arty a isto taka i Jax (Phife Dawg).
Za site onie koi ne znaat t.e. ako ne znaat koi se ovie dvajca veterani sega na kratko ke napisam podolu za da znaete kakvi luge go napustaat ovoj svet a voedno i rapot gi gubi svoite najdobri arhitekti...

Party Arty
bese clen na Ghetto Dwellaz a voedno i na DITC (diggin in da crates) ekipata.
Party Arty zede ucestvo na nekolku albumi pokraj albumot na negovata ekipa Ghetto Dwellaz.Imase sorabotki so Big L so Lord Finesse, Show & AG,Fat Joe, Cella Dwellaz i mnogu drugi...Party bese karakteristicen so negoviot glas koj mnogu licese na glaso na Smilen od SAF.Party isto taka bese premnogu underground i premnogu tvrdokoren za poveketo Rap uzivateli no bese mnogo dostoen vo samata Rap muzika.Party Arty pocinal od nekakvi komplikacii so negovoto sdravje.

POCIVAJ VO MIR

Jax
ili Phife bese clen na edna od naj esencialnite grupi vo istorijata na Rapot a toa e grupata A Tribe Called Quest.Edna od povlijatelnite grupi vo Rap muzikata i samata Hip Hop kultura.Jax mislam deka izdade album vo skoro vreme bidejki kaj mene taka pisuva deka e izdaden 2008 no sepak ne sum siguren.Jax umira od srcev udar na nastap na scena vo Atlanta.Inaku za Jax t.e. ATCQ mislam deka nema potreba da pisuvam oti vistinskite uzivateli i ljubiteli na Rapot sigurno veke znaat koi se Dinco,Q-Tip,Phife i Ali Shqheed Mohammed zatoa ni ostanuva samo da kazeme Pocivaj vo mir i ti glem coveku...


Rapot vo poslednite 10 godini pretrpe pogolemi zagubi od vakov tip koi se mnogu fatalni za nego.Jas vo prodolzenie ke navedam koi se rap arhitekti se pocinati do denes a koi se mnogu dobri MCja a i ke pustam po edna pesna od sekoi od po underground MCjata ...

2pac
Biggie
ODB
Charizma
X-1
B.D. Buggz
KL
Freaky Tah
Proof
Bugz
Big Pun
Scott La Rock
Eazy E
Tvorecot

...e sea me mrze da postuvam i klipovi, toa ako saka neka go naprae nekoj drug oti I am out now ... Peace za vas a i za site pocinati MCja od pogore.Neka im e lesna zemja....

Cao
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
rap

za da bides raper ne treba da nosis siroko, da NE ides u diskoteka, da pusis trava, da pies trilitarka... siroki pantaloni se izlezeni od hip hop kulturata kade rap e samo muzikata vo taa kultura..potocno b-boy nosi siroki pantaloni... samo pamet u glava i mozete da bidete uspeshni:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom