Хавана

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.724
Поени од реакции
11.165
Обавезно ќе се оди утре, да се фати мајата уше на старт :pos:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Havana Club - Хавана Клуб

Opening party - Havana Club

Дом на АРМ карши гимназијата Јоси Броз Тито , влезот е бесплатен, од 00-00h
Вреди да се посети, гостувааат Саут Парк, не е класично рок место, ќе работи секој ден од Понеделник до Недела, секој ден ке има нови гости
Ке гостуваат и мн, попознати фаци, средина на Декемеври - Едо Мајка со бенд, Влатко Стефановски и многу други
Петок е резервиран за Ај Кју исто група рокерчиња, кој се мн, добри


Така да кој е заинтересиран слободно може да помине, од вечер па натака


Реновиравме со полна пареа, диското е тотално со нов имиџ, нови идеи, примеси итн,

Цела ваша љубопитност, може да се задоволи токму од оваа вечер па натака


Се гледаме таму
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Treba da se poseti ova.... Ocekuvam drugacij ambient nego u Castro, Marakana, iako kje bide na nekoj nacin same shit, sepak vredi da se vidi....
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.724
Поени од реакции
11.165
Абе и вечер ќе е гага влез?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
вечер ке си платиш 100че али не се секирај имаш и конзумација:) ( ако е исто ко у летното добијаш конзумација:D )
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.724
Поени од реакции
11.165
"Ај кју" беа лудница, атмосфера на нивоу, жени на тони, пиво во изобилство, руке у вис :pos:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Ја како вработен топ си поминав, мн, убави рокерки има, се заљубив во една:pipi::pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Добро беше вчера супер е средено местото и то :cug:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Opening party - Havana Club

Дом на АРМ карши гимназијата Јоси Броз Тито , влезот е бесплатен, од 00-00h
Вреди да се посети, гостувааат Саут Парк, не е класично рок место, ќе работи секој ден од Понеделник до Недела, секој ден ке има нови гости
Ке гостуваат и мн, попознати фаци, средина на Декемеври - Едо Мајка со бенд, Влатко Стефановски и многу други
Петок е резервиран за Ај Кју исто група рокерчиња, кој се мн, добри


Така да кој е заинтересиран слободно може да помине, од вечер па натака


Реновиравме со полна пареа, диското е тотално со нов имиџ, нови идеи, примеси итн,

Цела ваша љубопитност, може да се задоволи токму од оваа вечер па натака


Се гледаме таму
Која црна Хавана, Дом на АРМ, црни Скорпио долна црта 20? ДОм на градежници, као веќе сакаш, тоа за постарите, а за не толку старите твоја целна група, бивши Левел, предбивши Колосеум...


Реновиравме со полна пареа, диското е тотално со нов имиџ, нови идеи, примеси итн,

Каков нов имиџ бре, све е исто. Океј бојата на ѕидоите.
Инаку во четвртокот бев и супер си поминав. Ваквите места се поубави коа нема многу гужва а сега е така и во Маракана и во Хавана и во кастро, па моеш у една вечер сегде да поминеш и да се видиш и со асални луѓе и да се ижуркаш.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.438
Поени од реакции
7.821
Се надевам дека наскоро ќе поминам да видам како е. Основна работа што ми се допаѓа е што е градено за дискотека, плафонот е висок, за разлика од Кастро и Маракана.
А за реновирање... ќе ѕирнам баш и јас, љубопитен сум да видам што сфе е сменето, иако ми мириса дека само ќе го потврдам она што го пиша Лука.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Се надевам дека наскоро ќе поминам да видам како е. Основна работа што ми се допаѓа е што е градено за дискотека, плафонот е висок, за разлика од Кастро и Маракана.
А за реновирање... ќе ѕирнам баш и јас, љубопитен сум да видам што сфе е сменето, иако ми мириса дека само ќе го потврдам она што го пиша Лука.
Сменето е тоа што кога ќе влезеш у дискотеката десно е местото за бендот, на средина ес јужуал за багра ко нас, и лево е ВиАјКуСеСтресеПи :)
Иначе си поминав фино, според тоа што го видов ми се направи меракот, Петок Ај Кју, Сабота Саут Парк, Недела Деј Оф. Дури во Петок има журка од 21-00 со Легијата наречена како Вечерна школа за Хип Хоп:)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Која црна Хавана, Дом на АРМ, црни Скорпио долна црта 20? ДОм на градежници, као веќе сакаш, тоа за постарите, а за не толку старите твоја целна група, бивши Левел, предбивши Колосеум...


Реновиравме со полна пареа, диското е тотално со нов имиџ, нови идеи, примеси итн,

Каков нов имиџ бре, све е исто. Океј бојата на ѕидоите.
Инаку во четвртокот бев и супер си поминав. Ваквите места се поубави коа нема многу гужва а сега е така и во Маракана и во Хавана и во кастро, па моеш у една вечер сегде да поминеш и да се видиш и со асални луѓе и да се ижуркаш.




Секој со свој вкус бе другар, ако не ти се дошаѓа што к*р доаѓаш а дека има мн, сменето и реновирано има, пошо јас сум р‘мбал 2 недели по ред, од демолирање на бившо ЛевеЛ, и да сигурно сеа не одат копиљци и шмизли, што цуцаат едно пиво цела ноќ со цевка, вечерва беше топ а за Дом на Арм, мал превид у брзање све тоа пишав, и после касно беше за измена на пост, дека е Дом на Градежнци и то, и за добри 3 дена, што работиме јас слушнав доста позитивни муабети за местово, и неговата програма на работа, јас необожавам ваков тип на музика и се прилагодувам, и се повеќе и повеќе ми се допаѓа и рајата што доаѓа и рок културата, и однесувањето на масата народ, во однос, бенд журка, денсање и сл.:vozbud:
Бај д веј уште мн, работи треба да се додатат во тој ентериер, веруј ми горе во магацините уште работи стојат,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom