ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Чу да почнам една таблица да водам. Така најубо ќе е. И кој ќе се искажит по однос една локација и едно време, да го запишам. Ај после да ве видам преправајте распоред :))))
 
N

NeMiRnA

Гостин
Епа пошто денес ме бојкотиравте,за утре нема да ви успее!!!Ќе ве дружам...само најрано ќе можам во 2...кажете ми каде...
Прочитав (да не мрчите дека не прочитав) дека сакате да ги споиме термините...јас сум за...нема логика за поинаку,два пати ќе треба да се местиме и собираме...
Утре конечно ќе ги донесам и мојот скромен огромен пакет и уште еден помал...и уште нешто плус...
А за денес се осеќам као кретен кој не исполнува договор...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Епа пошто денес ме бојкотиравте,за утре нема да ви успее!!!Ќе ве дружам...само најрано ќе можам во 2...кажете ми каде...
Прочитав (да не мрчите дека не прочитав) дека сакате да ги споиме термините...јас сум за...нема логика за поинаку,два пати ќе треба да се местиме и собираме...
Утре конечно ќе ги донесам и мојот скромен огромен пакет и уште еден помал...и уште нешто плус...
А за денес се осеќам као кретен кој не исполнува договор...
Будалче едно, какво неисполнување на договор.
И не знам колку утре уопште треба да дојдеш...

Али ако веќе инсистираш, сакаш да мењаме локации?
Од 1/2 до кај 5 пред Бисер, на пример, а после плоштад, или обратно.

Еве го досегашниот распоред:

Прегледај го приврзокот 9263
:pos:
Браво бе колега, ептен практичен човек си бил:smir:

Ај да видам сеа некој да преправа распоред :star:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
А за денес се осеќам као кретен кој не исполнува договор...
поради ова останав јас на плоштад и не напраив премештаљка:)
уживај ти,придонесе доволно до сега,дојди утре само и исклучиво ако немаш температура.

ај вака,нека се пријават сите шо може да дојдат утре,без разлика дали во бисер или на плоштад,јас вистински ќе направам листа кој од колку до колку да седи на штандовите,и ќе се консултирам со секој од вас дали ви одговара на профил.
значи пишувајте во колку најрано може да дојдете и до колку најкасно може да останете,па јас ќе ве организирам.
нема смисла да стоиме по 10 души на едно место,а на другото тројца да има само.
и ако имате намера да доете,тоа нека биде да донирате или да помогнете.
не за да стоите и да си муабетите
(да оа се однесуваше на тие шо дремеа од страна:))

за почеток кире и боби да ги пишам д 12:30 до 2 во бисер.
маца и јас сме на плоштад од 1 до 2:30.
немирна од 2:30 до 4.

ајде другите да ве видам сеа,

ајде друг кој да пишувам,треба да се попунат термини до 7
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Луѓе не можам ништо да ветам ама ќе се потрудам од 17-19 да бидам пред Бисер. Како и да е, ако доаѓам ќе бидете известени :) позз и се гледаме утре од 13 на Плоштад Македонија :helou:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
поради ова останав јас на плоштад и не напраив премештаљка:)
уживај ти,придонесе доволно до сега,дојди утре само и исклучиво ако немаш температура.

ај вака,нека се пријават сите шо може да дојдат утре,без разлика дали во бисер или на плоштад,јас вистински ќе направам листа кој од колку до колку да седи на штандовите,и ќе се консултирам со секој од вас дали ви одговара на профил.
значи пишувајте во колку најрано може да дојдете и до колку најкасно може да останете,па јас ќе ве организирам.
нема смисла да стоиме по 10 души на едно место,а на другото тројца да има само.
и ако имате намера да доете,тоа нека биде да донирате или да помогнете.
не за да стоите и да си муабетите
(да оа се однесуваше на тие шо дремеа од страна:))

за почеток кире и боби да ги пишам д 12:30 до 2 во бисер.
маца и јас сме на плоштад од 1 до 2:30.
немирна од 2:30 до 4.

ајде другите да ве видам сеа,

ајде друг кој да пишувам,треба да се попунат термини до 7
:pos2::pos2: добра си...ти дадов инспирација, а? ајде продолжи ако те ранит. Кире и Боби се утре цел ден ангажирани, строго на Бисер. оти така ни се сакат :)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Јас можам од 5 до 7... Стајте ме кај сакате, ама само тој термин можам :)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Магде, кажав...Од 1 до 5 пред Бисер..Од 5 до 7 на плоштад.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Можам и јас од 5 - 7 пред плоштад, ако има место, нема проблем можам да дојдам.:smir:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Јас можам од 5 до 7... Стајте ме кај сакате, ама само тој термин можам :)
Те сместив за во Бисер, на списокот. Кај си за дефинитивно?

Молба: Помислете и кажете, ако стварно мислите и планирате да доаѓате. И не се премислувајте по стопати. Уште утре е...дај да се сконцентрираме - утре е ударно. После, рушете се од дружење, сакате на плоштад, сакате Бисер, кај ви е по волја. Ама дајте да истераме утре добро...можит? :)

Можам и јас од 5 - 7 пред плоштад, ако има место, нема проблем можам да дојдам.:smir:
Маре, пишана си за од 17:00. Во ред е?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
:pos2::pos2: добра си...ти дадов инспирација, а? ајде продолжи ако те ранит. Кире и Боби се утре цел ден ангажирани, строго на Бисер. оти така ни се сакат :)
ако ја зеам таблицава ќе сакаш да ми каеш како се ставаат бои у полињата?:baeh:
ајде јас му ја препуштам работата на кире ондак,он нека ве организира зашо прв си рече:))
и кире не заборавај од 3 до 5 дека некој треба да стои,освен ти и боби шо ќе седите цел ден оти така ви се сакат,и јас ќе бидам цел ден оти така ми се сакат,само ќе видам како ќе има луѓе на двете места,па ќе доаѓам ај шо ќе е потребна поголема помош.

а зашо ијам чуство дека вие од бисер сте лути дека никој друг не дојде?
а?
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Те сместив за во Бисер, на списокот. Кај си за дефинитивно?

Молба: Помислете и кажете, ако стварно мислите и планирате да доаѓате. И не се премислувајте по стопати. Уште утре е...дај да се сконцентрираме - утре е ударно. После, рушете се од дружење, сакате на плоштад, сакате Бисер, кај ви е по волја. Ама дајте да истераме утре добро...можит? :)
Абе мене ми е сеедно... Јас пишав за Бисер и таму можам да дојдам... Само мислев да не се трупаме многу луѓе :) Кај ме сместите таму... Ако е сеедно ондак нека биде Бисер (затоа така реков уште од почетокот) :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom