ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.
N

NeMiRnA

Гостин
Ако не можеш од школо да се извадиш (што и не ти препорачувам да се вадиш,бегаш и слично),доволно ќе биде да донираш нешто :smir:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.395
..Бреј, од памет ме извадивте со известувањево...:)...Сметајте на мене, со задоволоство би помогнала [ако можам да се извадам од школо]
Мое дело, поефективно од банер во секој случај :)

Спремивте кутиите?

Значи да се разбереме, акцијава е во среда (утре), петок и сабота.
Ако поради некоја причина не можете да поминете првиот ден, не заборавајте на останатите. Нормално, и да заборавите - ќе ве потсетиме ние.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
За штандот у Бисер, некој кој не оди на факултет или школо, ај да ме замени. За сите термини во неделава.
Среда и сабота можам да присуствувам. Среда на плоштад, сабота во Бисер.
Јас ќе ти се придружам во сабота во Бисер, ама предходно не, за жал..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Заедно учиме со ПараноиК. Ако не можеме да се извадиме од училиште, ќе ги оставиме донациите во Црвен Крст, секогаш таму ги носам моите стари работи кога правам чистка низ дома, ќе му се најдат на некому. Нивна одлука каде ќе ги однесат потоа.

Бива таму да ги однесеме?

едит: сега видов дека може и другите денови. Се гледаме во петок. :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Поради преокупираност со школо можам да се појавам само во сабота доколку подолжи акцијава. Нема да ми биде проблем ниту да делам флаери или да седам на штанд. Баш напротив, ќе ми биде задоволство. Значи доколку во сабота продолжи акцијава, јас се пријавувам за волонтирање :) :helou:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Флаерите се прават :)
Псај ме праша за А4 формат постер во боја со логото на Кајгана, за на штандовите... Нема проблем, само дајте ми припрема :) Ако може пак Точкест или било кој...
Јас денес ќе делам во школо флаери, а како да ви дадам и вас?
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Може ли да се стави и по некој флаер по кафичиве...така многу побрзо ќе се разгласи
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Добра идеа :) Ќе поминам и во неколку кафичи да оставам :wink:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.790
би дошол, ама далеку е до ск... ајт у некоја друга прилика...
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Магде, ај пиши јавно:) каде ќе бидеш во Ѓорче?
Јас да смислам дали повеќе ми одговара да одам накај Центар или накај Ѓорче.
Успат ќе ви донесам топло чоколадо, ќе смрзнете бе, душички хумани:)))
за тие што сакаат директно кај мене да ги донесат работите(зашто нели кај мене ќе биде магацинот) нека ме исконтактираат по пп или на профил да не умараме на темата.

иначе јас сум на плоштад во петок од 17-19 и во сабота во двата термина.

едит:
абе,а да направам копија од флаеров и да појдам до основново школо кај мене и до градинката,да се претставам дека сум дел од акцијава и да ги ангажираме и нив,а?
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Ако можам ќе пробам да организирам нешто во Струмица, само лошо што сум сега втора смена, ама мислам дека ќе имам време да одам прво до Црвен Крст во Струмица да ги прашам нив дали тие се запознаени со акцијата, па потоа ќе пробаме да се организираме да донираме и ние Струмичани нешто :)

едит - Сега се сетив, прва помош треба да полагам во Црвен крст па ќе прашам право и за тоа.
Ако има други Струмичани кои се заинтересирани за акцијава, нека ми пишат на профил.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Добра идеа :) Ќе поминам и во неколку кафичи да оставам :wink:
Ева,сметај и на мене ако треба некаква помош за раздавање во флаерите:wink:.Јас денес ќе видам што ми е на располагање,цврсто и неоштетено,па ќе донесам:)
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
Јас сум втора смена... Нема да можам :(. Сестра ми (babydol) исто...
Ама ке се снајдеме да ги пратиме работиве по некого (Јоване најверојатно ке се обратиме до тебе :smir:)...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom