ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Иначе, ќе има нешто како штанд? Од Црвен Крст да се „позајми“ можеби?
Па тоа ни е најголемиот проблем сеа за сеа. Од Црвен Крст да се позајми, особено во 5 до 12, тешко. Сепак ќе ја прашам Немирна кога ќе се уклучи...

Затоа помисливме на некоја камперска масичка или нешто такво, колку толку да има. Ако некој од близината на Центар (за да не би влечкале ја и Немирна од Бутел и Драчево) му се наоѓа по дома нешто што би можело да послужи како штанд, го замолувам да ни ја понуди својата помош, зошто времето летка.

А Ацид, со логото што бидна? Имате испечатено? Ако немате, биди љубезен да и пратиш една сликичка на Биг Кисс да може уште денеска да го испечати за утре. Мора лого.

Ако сеуште немате најдено кола барајте ме,слободен сум попладнечки.
Сметаме на тебе.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
јас се пријавувам да бидам присутна во сабота во едниот термин, најверојатно од 13-15. дали ќе делам флаери или ќе седам на штанд не ми е битно, сакам да помогнам.
а моја стара облека ќе гледам да ја донесам утре(среда), ако не тогаш во сабота.
се гледаме:helou:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Зошто не тркнете до Даре Џамбаз да ги информирате за акцијава и да ги замолите да ви дадат на располагање едно штандче? Или ова иде на иницијатива на Кисела Вода ?:?? И што ја форсирате Среда, денеска ќе нема акција ???
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Јас би дошол али сум од Велес :D
Шефе имате и вие во Велес добро организиран Црвен Крст се што треба да направиш е да отидеш кај чичко Бубе и решен проблем, би требало да ти набави се што ти е потребно за хуманитарната акција:smir:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ѕоне,се убаво тоа и во Даре Џамбаз бевме,јас им напоменав и на дечкиве дека можат да се носат работи и доле во холот на Даре Џамбаз секој ден од 8 до 21 часот ако на некому таму му е поблиску,ќе има кутии...ама за штанд тешко,прекасно е,а имаат одлични штандови за вакви работи...се плашам дека ќе мора да импровизираме...
А зошто е Кисела Вода , ќе треба да објаснувам на долго и широко,а објаснив каде требаше,а е тотално неважно,важно дека е ЦК,како и самата помислат и желба да се помогне,не собираме поени по општини и слично.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Зошто не тркнете до Даре Џамбаз да ги информирате за акцијава и да ги замолите да ви дадат на располагање едно штандче? Или ова иде на иницијатива на Кисела Вода ?:?? И што ја форсирате Среда, денеска ќе нема акција ???
Затоа што треба време да се собере стара облека и сл... Не е тоа 5 мин работа... А и немаме денес никој што може да стои на штандот... А и ете немаме ни штанд за денес... Ни треба време :smir:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Ѕоне,се убаво тоа и во Даре Џамбаз бевме,јас им напоменав и на дечкиве дека можат да се носат работи и доле во холот на Даре Џамбаз секој ден од 8 до 21 часот ако на некому таму му е поблиску,ќе има кутии...ама за штанд тешко,прекасно е,а имаат одлични штандови за вакви работи...се плашам дека ќе мора да импровизираме...
Знам дека имаат одлични штандови, ама на тоа требало порано да се поведе сметка пошо цела опрема за презентација и од тимовите е во момин поток по контејнери заклучена а тоа шефчето доага 2 пати во неделата...

Затоа што треба време да се собере стара облека и сл... Не е тоа 5 мин работа... А и немаме денес никој што може да стои на штандот... А и ете немаме ни штанд за денес... Ни треба време :smir:
Искрено не бев баш упатен од кога трае (да кажам рекламирањево) на хуманитарнава акција, но го забележав на флаерот и вторника затоа си прашав :smir:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
c c c od pamet se izvadiv.... :))) super! bravo!... vikam jas dremenje po forumi ne e za gabe...!!
Tamu sum!!! (ke bidam) :)
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
И само уште едно постче, ако за денеска е проблем за луѓе и превоз јас стојам на располагање но мора да се импровизира нешто за штанд...( доколку мислите дека би било вредно денеска да се иде ако не е премногу рано) :toe:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Мислам дека сепак е многу рано :) Уште многу малку луѓе знаат за ова и не верувам дека ќе има одѕив... Подобро би било да одиме по планираното, па ако можеш и другите денови да ни помогнеш би било супер :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Рековме утре, петок и сабота...

Ако има интерес може и да се продолжи, а шо денес, кој ќе дојде денес, договорено е за од утре.

Значи моментално е битно за „попрофесионален изглед“ едно масиче (од оние на расклопување) некој нека понуди :smir:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Мислам дека сепак е многу рано :) Уште многу малку луѓе знаат за ова и не верувам дека ќе има одѕив... Подобро би било да одиме по планираното, па ако можеш и другите денови да ни помогнеш би било супер :)
Јас сум активен член на Црвениот Крст и со радо срце сакам да помогнам на секој можен начин но од утре почнувам со работа, затоа ми беше и целиот муабет за од денес да можам да придонесам и јас нешто, како и да е ке дадам се што е во моја моќ да бидам присутен и другите денови... (Идеа за интересен штанд... имам камперско масиче на расклапање со четири столчиња се пакува како куферче доколку не најдете ништо посоодветно радо ќе го дадам на располагање:pipi:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom