Фудбал Менаџер 2018

Член од
9 мај 2017
Мислења
32
Поени од реакции
12
Нема 2Д класик? Jas pa budala i laptop nov i igrata che ja kupuvav cel den so igrava se zanimavam. Katastrofa. La zar mu e interesno na nekoj se drugo osven 2d.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
41
Поени од реакции
42
Има 2D ама неможе да се стави вертикално. Не знам зошто вакви работи вадат од играва, ситни ама многу корисни. Патем според мене најдобар менаџер до сега, барем за почеток, како ќе биде кога ќе поминат неколку години од кариерата ќе видиме :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Има 2D ама неможе да се стави вертикално. Не знам зошто вакви работи вадат од играва, ситни ама многу корисни. Патем според мене најдобар менаџер до сега, барем за почеток, како ќе биде кога ќе поминат неколку години од кариерата ќе видиме :)
Со повредите малце го подсредиа и со корните и центаршутот што на 17та беше секогаш гол
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Играта ја земав од Стим. Немаше никаков проблем, од кога ставив facepacks играта кога има утакмица едноставно закочува, ништо не функционира на лаптопот. Конфигурацијата на лаптопот е ок за да прави проблеми. Ја реинсталирав беше океј па после 2-3 пријателски пак исто Чааре ?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
41
Поени од реакции
42
Играта ја земав од Стим. Немаше никаков проблем, од кога ставив facepacks играта кога има утакмица едноставно закочува, ништо не функционира на лаптопот. Конфигурацијата на лаптопот е ок за да прави проблеми. Ја реинсталирав беше океј па после 2-3 пријателски пак исто Чааре ?
кој facepack го користиш? јас го користам cutout и сум немал проблем до сега. Освен ако не мислиш на општо сецкање во играта, не знам зошто го тргнаа force gpu rendering од опции, вака е многу без везе, пробав и преку AMD Control да уклучам за играва ама џабе. Исто и луѓе со прејаки компјутери се жалат на истиве работи...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
И кај мене ко ќе прицнам continue слабо оди а фм17 ја играв без проблем
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
кој facepack го користиш? јас го користам cutout и сум немал проблем до сега. Освен ако не мислиш на општо сецкање во играта, не знам зошто го тргнаа force gpu rendering од опции, вака е многу без везе, пробав и преку AMD Control да уклучам за играва ама џабе. Исто и луѓе со прејаки компјутери се жалат на истиве работи...
DF11 Megapack. Али гледав низ форуми на community.sigames многу го имаат истиот проблем, играта не е бавна него на сред утакмица застанува, нити енд таск може да направам, само ресет од копче.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
DF11 Megapack. Али гледав низ форуми на community.sigames многу го имаат истиот проблем, играта не е бавна него на сред утакмица застанува, нити енд таск може да направам, само ресет од копче.
На последниов апдејт почна така да прави кај повеќето играчи, гарант нешто заебали они :D
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Кај мене ко побрза да е играта после новио апдејт
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
10 години се темиве на форумов и уште се жалите на багови и не научивте дека играва го добива конечниот „изглед“ тек после трет, четврт апдејт.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
41
Поени од реакции
42
Има некој проблеми со чести повреди? Немам голем workrate на утакмиците а и немам силни тренинзи? Само кај мене е проблемов или е баг? не е логично 5-6 играчи од првиот тим ми се повредени...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Оди во Squad па таму намести Risk Assessment па ќе видиш каква е веројатноста, да ти се повредуваат играчи на тренинг.

Сега бар е лесно, кога имаш и Medical кај што ти го покажува секој детал.

Само напад баки мој

А ова педериве минхенски милион утакмици добија во последниве 5 минути :kuracc::kuracc:
 
Последно уредено:
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Оди во Squad па таму намести Risk Assessment па ќе видиш каква е веројатноста, да ти се повредуваат играчи на тренинг.

Сега бар е лесно, кога имаш и Medical кај што ти го покажува секој детал.

Само напад баки мој

А ова педериве минхенски милион утакмици добија во последниве 5 минути :kuracc::kuracc:
Како ти се игра со вештачки тим менаџер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom