Фудбал Менаџер 2018

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619


Веќе си објавија дека излегува на 10ти Ноември а некаде околу 20-27 Октомври треба да излезе и бетата па да се отвори тема за 18та, а исто така и напраив од нашата ни мила Прва Фудбалска Лига дресови па изволте кој што сака да игра 1МФЛ линкот е под сликата


Превземи
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.490
Aко друже не е проблем или ако сака некој посебен дрес нека пише ПП ќе му го направам ;)
Барам по интернетов нема, ќе им пишам на сите клубови по фејсбук и емаил па валда ќе успее :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Барам по интернетов нема, ќе им пишам на сите клубови по фејсбук и емаил па валда ќе успее :)
Еј и првава лига па со едвај некои може се и постари пошто немам повеќе информации ал тоа со што се има со тоа ;)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.774
На 7ГБ е зголемена 2018ката изгледа ќе има нешто големо годинава.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.490
За 2.МФЛ само Гостивари и Осогово ми вратија за слики за дресови и тоа Гостивари не пишува ништо, само лајк, а од осогово ми враќаат “neame sea slednio mec“ :cautious:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Затоа е и незиводливо да се направи затоа што и на самите нивни профили на ФБ немаат слики ни па некој информации ни па боја на дресовите па да си напраеш напамет :D
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.490
Затоа е и незиводливо да се направи затоа што и на самите нивни профили на ФБ немаат слики ни па некој информации ни па боја на дресовите па да си напраеш напамет :D
На википедија ако ги отвориш страниците на клубовите ќе најдеш нешто ко скици од дресовите, ама претпоставувам дека би било тешко само со тоа. :)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
На википедија ако ги отвориш страниците на клубовите ќе најдеш нешто ко скици од дресовите, ама претпоставувам дека би било тешко само со тоа. :)
Само обични основни бои на клубовите има али нема шари или поточни скици за да напраем точни дресови
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.490
Само обични основни бои на клубовите има али нема шари или поточни скици за да напраем точни дресови
Сакав да те прашам, има шанси да направиш 1.МФЛ во ПЕС 2017 или здравје ПЕС 2018?:)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Сакав да те прашам, има шанси да направиш 1.МФЛ во ПЕС 2017 или здравје ПЕС 2018?:)
Неам работено тоа едно 5-6 години, али ќе видиме ако има заинтересираност ќе се напраи ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom