Фудбалски/трансфер дискусии

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Никој не се правда, само укажувам како е т.е како беше уште тогаш со оригиналната слика.
Прво ми постираш двојно-фотошопирана слика, сега јас сум се „правдал“. Земал да ми постира како одговор за лигите - фотошопирана слика од мене врз курот на Винициус. Што е уште полошо - фотошопирана слика од една циганка. И да сака - не може една глупа циганка мене да ме „мемоса". Многу сум над тоа, светлосни години. Единствено што може е да го земе на непце пошто само за тоа и ја бива, ако сме реални.

Немаш дно ти пошто ти го одредуваш дното, до толку си неписмен за една конверзација.
Глуп си како ќускија - не можам да дискутирам како што се дискутира.
 
Последно уредено:
Член од
24 септември 2023
Мислења
38
Поени од реакции
197
Го нема цела година, стигнаа Баерн до полуфинале и без срам се појавува накурчен да соли памет. Оди прави пастрмајлии батали форум бе гној.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
@STEALTH јави се бе скапан.
Обрати се во корисничка поддршка да ти помогнат, изгледа ти се има изгубено темата Бундеслига од форумот, те снема нешто таму како куре во ладна вода оваа година.
Го нема цела година, стигнаа Баерн до полуфинале и без срам се појавува накурчен да соли памет. Оди прави пастрмајлии батали форум бе гној.
Даворче... уствари не знам ни ја зашо те цитирам, не вредиш ни 1kb интернет простор.
Гомно со 100 профили овде.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.972
Уствари да во право си сега баш последно беше ѕа Мусиала нешто, јавни препирки имаа, т.е. Тухел јавно ја коментираше изјавата на Хенес. Али од друга страна првите три опции им пропаднаа па затоа удрив на едно такво можно сценарио али го заборавив последниот испадн на Тухел, таква изјава и коментар за претпоставен дава само човек кој знае дека сигурно веќе нема да е дел од тимот и веќе сеедно му е.

Нека му ја реанимираат кариерата на Мурџо бе кој кур, бар ќе е у лига со доста слаба конкуренција не верувам дека Левер ќе ја повторат сезонава пак, со играње и во ЛШ следна сезона каде ќе се изиграат повеќе натпревари со новиот формат, и во двете фази со оглед дека има 8 утакмици во група само и ќе се игра до Јануари, плус тие што нема да се во први 8, екипи од 9то до 24то, ќе играат двомеч за пласман во осмина финале.
A што очекуваш да каже кога Хенес дал изјава во стилот на тоа дека Тухел не знае како да го извади најдоброто од младите во тимот?

Не знам дали само сум јас, ама имам чувство дека овој Хенес ептен сака да покажува по медиуми дека сеуште има влијание во Баерн. Дава мислење практично за се што е поврзано со Баерн. Тоа ти е како Ферги секоја недела да дава изјави кога треба Јунајтед да купи, каков е тренерот, до каде се трансферите како што правеше Хенес со Кејн итн.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
38
Поени од реакции
197
Даворче... уствари не знам ни ја зашо те цитирам, не вредиш ни 1kb интернет простор.
Гомно со 100 профили овде.
Кој Даворче го бараш?
Многу курч покажуваш ко за некој продавач на донер во Капали чаршија.
Те поздрави Штутгарт вчера, бот глуп.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.207
Поени од реакции
10.204
Лопетеги изгледа ги одбил Баерн за да оди во Вест Хем :vozbud:
Претходно и Рагник ги одби.
Боби Милевски да го побараат ќе ги одбие како тргнало.
Дефинитивно треба да си сменат нешто во управата Баерн.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.995
Поени од реакции
25.338
Лопетеги изгледа ги одбил Баерн за да оди во Вест Хем :vozbud:
Претходно и Рагник ги одби.
Боби Милевски да го побараат ќе ги одбие како тргнало.
Дефинитивно треба да си сменат нешто во управата Баерн.
Изгледа?

Не бил сериозна опција искрено.

 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.207
Поени од реакции
10.204
Изгледа?

Не бил сериозна опција искрено.

Ова беше од сериозни новинари од Англија.
Како и да е, Баерн е токсична средина моментално и тешко асален тренер да се нафати.

А овие Вест Хем го менуваат Мојс со Лопетеги :confused:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.100
Поени од реакции
56.026
А овие Вест Хем го менуваат Мојс со Лопетеги :confused:
Доста му е на Мојс, ги врати и ги зацементира у горната половина кај што им е и местото а не да се борат за опстанок секоја сезона ко што беше пред него, плус им освои и титула, сосема доволно за да си кажат фала пријатно, башка му истекува договорот на крајот од сезоната и потребен им е рестарт.

Тоа што го мењаат со Лопетеги е друг муабет, ама во време каде Баерн, Милан, Ливерпул, не можат да најдат асален тренер, што останува па за Вест Хем, сосема океј избор им е Лопетеги.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.972
Ме чуди Вест Хем, од Аморим, на Лопетеги. Некако, од млад и надежен тренер, на тренер кој нема некој позначаен успех. Повеќе ми делува дека сакаат да се стабилни во топ 10, отколку да направат чекор напред како Астон Вила.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.207
Поени од реакции
10.204
Доста му е на Мојс, ги врати и ги зацементира у горната половина кај што им е и местото а не да се борат за опстанок секоја сезона ко што беше пред него, плус им освои и титула, сосема доволно за да си кажат фала пријатно, башка му истекува договорот на крајот од сезоната и потребен им е рестарт.

Тоа што го мењаат со Лопетеги е друг муабет, ама во време каде Баерн, Милан, Ливерпул, не можат да најдат асален тренер, што останува па за Вест Хем, сосема океј избор им е Лопетеги.
Тоа дека му е доста на Мојс им е на сите јасно, ваљда и на самиот Мојс. Ама Лопетеги бе, па овој е шпанскиот Мојс o_O

Знам дека нема избор ама пак требало некој подобар да најдат. Ама изгледа и тие имаат проблем некој внатре, на тој спортскиот директор му било забрането да влегува во соблекувалната. Па сега ваљда сакаат некој што само ќе ќути и ќе работи
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.939
Real u kurac neka idat, ke nema koj da gi tepa ej. A i realno detevo morase da ja napusti taa smrdena liga, posto nema smisla da shljaka golovi na le havre.
Bravo za Florentino, zivotno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom