Фудбалски/трансфер дискусии

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Место Иниеста комотно можело ДеБрујн да не бидеме на апарати ние премиерлигашите :(
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Место Иниеста комотно можело ДеБрујн да не бидеме на апарати ние премиерлигашите :(
Ќе биде за следната сезона, прошлата и не беше бог знае што ни он ни Сити.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.566
Поени од реакции
52.368
Канте е четврт, после Иниеста. Нормално, уште на име го гласаат. Баш ме интересира кого преферира @ElNinho
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Иниеста непријатно му беше коа ја зема наградата, али сеа е добро порано имаше 5 играчи од Реал и 6 од Барса. Почнува да шаренее 11кава
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Канте е четврт, после Иниеста. Нормално, уште на име го гласаат. Баш ме интересира кого преферира @ElNinho
Ниту еден од нив двајца не е во топ 3 средњаци за минатава година/сезона. :toe:

Иниеста е еден од најдобрите фудбалери во историјата, но во поглед на вметнувањето во составиве, заедно со Алвес мислам дека е и најчесто форсиран во изборот на тимот на годината.

Истото важи за црепот од капитен наш, но бар тој може да се правдаат дека е вметнат затоа што и нема поасални стопери во светот моментално.


Ова ми излезе пред малку, сите избори од 2005 кога е воведено ова, Иниеста од 2009 наваму нема пропуштено година, заедно со Меси и Роналдо.

Исто така Алвес го има за задњиве 3 сезони ко да Карвахал и Хуанфран не постоеја. :D

Талјаните си доминираат у одбрана се до Калчополи, после propali.

Во 2012 тимот сочинет од Реал, Барса + Фалкао...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Тотенхем ХУУУУУУУУУУУ?!
Сеа пресврт до 90 :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom