Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 април 2015
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.061
Филмови последните денови.
Ние имавме 8 штопери, 2 продадовме, 3 се повредиа и сеа пак по штопер, а ДМ немаме ни за лек.
Имаме пари да го купиме, не дека не, 20 милиони не се ништо, ама џабе коа не може да го регистрираат.
Така да ја мислам филмови од Лапорта, као пробавме, ама не сакаше, кур се тресе...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.257
Го продале хотелот што бил на клубот Челси, на компанијата на Боели. Женскиот клуб Челси го продале на Клирлејк, исто компанија на Боели. Со тоа ја закрпиле финансиската дупка од ФФП. Арно ама, сега не им ги прифаќаат продажбите на хотелот и женскиот тим како приход на клубот.

Челзи моментално постои за да има со што да се тешиме ние фановите на Барселона. Фала Боели!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.942
Поени од реакции
8.834

Ајде Јенкиии у тебе се надеваме имаме и надежен Бразилец се врти на терен од ентузијазам. :D
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.942
Поени од реакции
8.834
Се спремаат за трансфер бан од 10 години. :D
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.618
Поени од реакции
38.800
Фудбалот го доживеа својот врв таму крајот на 90тите и почетокот на 00тите, траеше некаде до 2010, после 10тина години живееше на стара слава, а последниве години и официјално умре. Кој кур да го гледам овој циркус бе, 21м за овој анонимус што во кариера има дадено 2 гола? Сите играат исто и досадно, пимплање до бескрај, и ќе чекам сеа јас статистичка грешка на некој играч за да видам гол? Нека фала не треба. Земале ми изнакупиле милион играчи за после да ги продаваат и да балансираат сметководствени книги, оној кловнот Антони да ми вреди 100м во денешницава, што не може ни копачките да им ги чисти на играчите што сме ги гледале во минатото, а не пак да се нарече фудбалер. Кажете што сакате и можда постов звучи како некој дедо да го пишувал, ама според мене јас го гледав врвот на фудбалот, а тоа е Премиер лига на А1 телевизија, ги гледав Непобедливите на Арсенал, го гледав Мурињо во Челзи како освојува 2 пати по ред, за после тоа да го гледам Фергусон како освојува три пати по ред и доста ми е. Оставам на помладите да се палат на денешниве кловнови.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.708
Поени од реакции
9.504
Фудбалот го доживеа својот врв таму крајот на 90тите и почетокот на 00тите, траеше некаде до 2010, после 10тина години живееше на стара слава, а последниве години и официјално умре. Кој кур да го гледам овој циркус бе, 21м за овој анонимус што во кариера има дадено 2 гола? Сите играат исто и досадно, пимплање до бескрај, и ќе чекам сеа јас статистичка грешка на некој играч за да видам гол? Нека фала не треба. Земале ми изнакупиле милион играчи за после да ги продаваат и да балансираат сметководствени книги, оној кловнот Антони да ми вреди 100м во денешницава, што не може ни копачките да им ги чисти на играчите што сме ги гледале во минатото, а не пак да се нарече фудбалер. Кажете што сакате и можда постов звучи како некој дедо да го пишувал, ама според мене јас го гледав врвот на фудбалот, а тоа е Премиер лига на А1 телевизија, ги гледав Непобедливите на Арсенал, го гледав Мурињо во Челзи како освојува 2 пати по ред, за после тоа да го гледам Фергусон како освојува три пати по ред и доста ми е. Оставам на помладите да се палат на денешниве кловнови.
Ние ќе се мачиме со гледање на ПМФЛ. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom