Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
Не се сеќавам на некој кој заминал од Арсенал и направил значања кариера еве освен Гнабри што и тој до некаде брзо спласна.Иначе такви како Окс и Оба кој еве ќе добие медал за Ла Лига а има придонес колку и јас за таа титула туриму пепел.
bitno kje ima medalche neli? Go zaborai RVP? Go zaborai Cesk? Go zaborai Henry? Hleb koj so 5 nastapi zema primera, Alex Song? Adebayor? Da redam ushte?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
bitno kje ima medalche neli? Go zaborai RVP? Go zaborai Cesk? Go zaborai Henry? Hleb koj so 5 nastapi zema primera, Alex Song? Adebayor? Da redam ushte?
За жал, на Алекс Сонг хајлајтс на кариерата во Барселона ќе му остане моментот кога кутриот мислеше дека Пујол него го вика заедно да го кренат трофејот.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
За жал, на Алекс Сонг хајлајтс на кариерата во Барселона ќе му остане моментот кога кутриот мислеше дека Пујол него го вика заедно да го кренат трофејот.
znaev deka nekoj kje go stavi videovo odma shtom pishav Alex Song :D ali vidi realno na sekoj moze da mu se sluchi istovo, trgna nakaj nego ama do toj do nego :D
vo sekoj sluchaj Alex Song ima primera liga zatoa shto si otide od profesorot venger koj go naprai igrach
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Не се сеќавам на некој кој заминал од Арсенал и направил значања кариера еве освен Гнабри што и тој до некаде брзо спласна.Иначе такви како Окс и Оба кој еве ќе добие медал за Ла Лига а има придонес колку и јас за таа титула туриму
Ешли Кол, Aнри, Робин Ван Перси, Фабрегас, Жиру. Доста ли се или да бараме уште?
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
Ешли Кол, Aнри, Робин Ван Перси, Фабрегас, Жиру. Доста ли се или да бараме уште?
Не мислев дека ќе одис толку назад мислев во последниве години 10 години ама сеедно од овие што ги спом само Ван Перси замина за трофеи и имаше значителна улога во тоа.Ешли замина за пари Челзи тоа време допрва се градеше а Арсенал веќе беше топ клуб.Анри замина на 30 години кога формата му беше далеку во надолна линија и никогаш не покажа нешто од формата што ја имаше Барса.Другиве беа тешки резерви и не заслужуваат да се спомнат.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
Не мислев дека ќе одис толку назад мислев во последниве години 10 години ама сеедно од овие што ги спом само Ван Перси замина за трофеи и имаше значителна улога во тоа.Ешли замина за пари Челзи тоа време допрва се градеше а Арсенал веќе беше топ клуб.Анри замина на 30 години кога формата му беше далеку во надолна линија и никогаш не покажа нешто од формата што ја имаше Барса.Другиве беа тешки резерви и не заслужуваат да се спомнат.
eve duri i da bile teshki rezervi (ne bea) zemaa medali od titulcinja dodeka venger go osvojuvashe mokjniot fa cup 2 pati po red od poslednata PL titula vo 2004
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
eve duri i da bile teshki rezervi (ne bea) zemaa medali od titulcinja dodeka venger go osvojuvashe mokjniot fa cup 2 pati po red od poslednata PL titula vo 2004
Тоа си е субјективно мислење кој каков успех преферира.Мене конкретно мислењето ми беше за фудбалери кои реално во моментот на заминување беа класа и заслужуваа транфер во клуб со поголеми амбиции тие транфери болат како Ван Перси ама и тој после прва сезона пропадна како жетон.А овие што заминаа за да бидат 5 замена и др да им осфојуваат титули туриму курот не вредат пет пари.Сонг јавно има кажано дека си заминал поради 5 пари поголема плата па гајле му било дали ќе седел на клупа.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
Тоа си е субјективно мислење кој каков успех преферира.Мене конкретно мислењето ми беше за фудбалери кои реално во моментот на заминување беа класа и заслужуваа транфер во клуб со поголеми амбиции тие транфери болат како Ван Перси ама и тој после прва сезона пропадна како жетон.А овие што заминаа за да бидат 5 замена и др да им осфојуваат титули туриму курот не вредат пет пари.Сонг јавно има кажано дека си заминал поради 5 пари поголема плата па гајле му било дали ќе седел на клупа.
zashto si se zapnal za pari, song ima La Liga medal vo kukja, Henry ima La Liga medal, Fabregas ima La Liga medal, Gael fuckin Clisshy osvoi PL OTKAKO si otide od Arsenal. ne e samo za pari tuku i za uspeh e
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
zashto si se zapnal za pari, song ima La Liga medal vo kukja, Henry ima La Liga medal, Fabregas ima La Liga medal, Gael fuckin Clisshy osvoi PL OTKAKO si otide od Arsenal. ne e samo za pari tuku i za uspeh e
Тие сами си знаат најубаво за што заминале.Не се знаеме лично ама ако си играл фудбал без пари во понискиве лиги кај нас на сите фидбалери им било битно да играат не да дремат на клупа на сметка на тоа дали ќе биделе први или десети ако не игра си бара клуб каде можи да игра.
Во последно време се појавија инстаграм фудбалери и во таквиве лиги кои цело време се резерва а пуштаат повеќе слики од тие што се прва постава.Од Арсенал ретко кој го надраснал квалитетот за да стани уште подобар во др клуб играч во најдобри години не ми текнува да заминал стрикно за титули и да успеал во тоа а пред се да има значајна улога РВП и Анри веќе беа во одминати години 30+ Фабрегас требаше да биде тоа ама не успеа во Барса на др не ми текнува вака.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.570
Сигурно Тило Кехрер го учи германски :icon_mrgr:
Мене ме изненадува тоа што англиски играчи и тоа веќе изградени да изберат екипа од Бундес па макар и Баерн бил ми е малце нереално кога овој буквално има интерес од Арсенал и Манчестер Јунајтед. Но како и да е боље да иде у Баерн него ли кај скапаниците Арсенал.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Сигурно Тило Кехрер го учи германски :icon_mrgr:
Мене ме изненадува тоа што англиски играчи и тоа веќе изградени да изберат екипа од Бундес па макар и Баерн бил ми е малце нереално кога овој буквално има интерес од Арсенал и Манчестер Јунајтед. Но како и да е боље да иде у Баерн него ли кај скапаниците Арсенал.

Во Ман.Јун ќе заврши.
Баерн нема шанси да платат 100 мил. за него, а притоа ќе купуваат напаѓач.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom