Фудбалски/трансфер дискусии

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Значи од утре можат да почнат да го бркаат Алба
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
Сами вадите твитови од некој непознати фаци и после си праите прича. :pos:
ко ќе немаш прави трансфери и појачања, а немаш рецепт за пирошки

не знам шо мислат дечките дали ла масија ја рачунаат како секта или нешто како нов светски поредок па играчите мора да се родат во сектата па да се школуваат итн

ај отсега ќе раѓаат да бидат оригинал ла масија секта таленти
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
ко ќе немаш прави трансфери и појачања, а немаш рецепт за пирошки

не знам шо мислат дечките дали ла масија ја рачунаат како секта или нешто како нов светски поредок па играчите мора да се родат во сектата па да се школуваат итн

ај отсега ќе раѓаат да бидат оригинал ла масија секта таленти
Филе до кај сме со независна Каталонија?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
Филе до кај сме со независна Каталонија?
Во кој филм си влезен со филе не разбирам нит сфаќам, сигурно имате страшни комплекси, тоа е за друга тема

држи се за темата, ако имаш аргумент реплицирај ако немаш учи нешто од историја и актуелности од светот на фудбалот
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Во кој филм си влезен со филе не разбирам нит сфаќам, сигурно имате страшни комплекси, тоа е за друга тема

држи се за темата, ако имаш аргумент реплицирај ако немаш учи нешто од историја и актуелности од светот на фудбалот
Филе ти продолжувањето на договорот на Дембеле го рачунаш ко бесплатен трансфер, а не дека плативте 140 милиони за него. Што да се дискутира со таков човек за фудбал ?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
Филе ти продолжувањето на договорот на Дембеле го рачунаш ко бесплатен трансфер, а не дека плативте 140 милиони за него. Што да се дискутира со таков човек за фудбал ?
шега беше бе тапчо
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
495
Поени од реакции
208
Barcelona’s problem with Aubameyang is more acute — they will have to pay him more money this season than last because Arsenal in effect subsidised his wages for the first 6 months in paying him £7m to terminate his £350,000-a-week contract in January. (Times)
Chelsea players scared to touch the 'cursed' no.9 shirt #CFC

Thomas Tuchel has revealed that Chelsea’s superstitious forwards do not want to touch the club’s No 9 shirt after becoming convinced it is cursed. (Telegraph) #CFC
Barcelona are closing in on #Chelsea defender Marcos Alonso. The clubs are finalising an agreement. The fee will be less than €10M. Personal terms have been agreed. Last details are now being worked on. [via @FabrizioRomano]
Interesno

Saudi Arabia’s Public Investment Fund [PIF] have billions of pounds of assets managed by Clearlake, who bought 60% of #Chelsea. [via@MattHughesDM]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom