Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Не ги пратам многу ПСЖ, али дискусијава ме натера да видам како му оди на Меси у мртвата лига. Еден гол и пет асистенции... :oops: тажно во најмала рака, прошла сезона во Барса имал 30 гола и 9 асистенции.

Нема што да се лути и да колне, Карагер е сосема во право
Карагер глуп, Леси поглуп!
Ќе почнат да се колнат по твитер!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.613
Поени од реакции
62.750
Ваљда се смее на тоа колку е глуп Марсијал, и каква кариера можеше да има, да се залагаше барем 30% повеќе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.216
Поени од реакции
107.984
Не знам што се кези овој црепот @МаксАлегри кога Марсијал е класа над сите нивни напаѓачи, и Јувентус покажаа интерес, ама овој форсирал да игра во Шпанија.
Ќе може да ја објасниш класата на Марсијал? Некако барем? Низ бројки, факти, било што?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.709
Поени од реакции
82.344
Ќе може да ја објасниш класата на Марсијал? Некако барем? Низ бројки, факти, било што?
IMG_20220124_233438.jpg

Сепак најголем фејл е што пробал да и се ували на ќерката на Мурињо.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.121
Поени од реакции
16.394
Mарсијал за мене лично е млад Мората. Онај истиот во првата сезона кога пристигна од Реал.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.092
Поени од реакции
2.146
Не знам што се кези овој црепот @МаксАлегри кога Марсијал е класа над сите нивни напаѓачи, и Јувентус покажаа интерес, ама овој форсирал да игра во Шпанија.
Извини што се видовме работава.

Ева, човек ме изненади, без заебанција, не сум те приметил до сега и одма со навреди, полека малце.

А црепот да ти објасни што е смешно, напаѓач донесен за 60 милиони пред 6 години, сега го испраќаат на позајмица во второ класен тим од Шпанија.

Го паметам целиот хајп што беше за него.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.216
Поени од реакции
107.984
Ни бил, ни е класа.
Единствено за него што може да се каже е дека можеше да биде класа. Добар играч е Тони ама очигледно нема психа и работна етика за да биде врвен, иако предиспозициите ги има.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Ќе може да ја објасниш класата на Марсијал? Некако барем? Низ бројки, факти, било што?
За Мората, Бернадески и слични кловнови е Роналдо дебелиот.
Тоа што е флегма и има периоди кога има бубачки во главата е друга работа.
Како и да е, мислам дека Јувентус со тапани би го зеле да сакаше да оди таму.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.779
Поени од реакции
7.382
Извини што се видовме работава.

Ева, човек ме изненади, без заебанција, не сум те приметил до сега и одма со навреди, полека малце.

А црепот да ти објасни што е смешно, напаѓач донесен за 60 милиони пред 6 години, сега го испраќаат на позајмица во второ класен тим од Шпанија.

Го паметам целиот хајп што беше за него.
Второ класен тим у Шпанија кој е во трка за титулата со Реал. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Единствено за него што може да се каже е дека можеше да биде класа. Добар играч е Тони ама очигледно нема психа и работна етика за да биде врвен, иако предиспозициите ги има.
Па секогаш кога ќе одиграше една добра сезона и наместо да оди ниво погоре, паѓаше во депресија, дали ради жени, дали ради бројки на дресот и последно ги утна сите можи зицери и пропадна. А на добар пат беше, пак го викнаја за репрезентација, ама џабе ко е теле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom