Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Друг ми е муабетот. Прашај ја, не знам, Боависта, или Рио Аве, што мисли за Бенфика. Веројатно ќе ти го кажат истото што и Жорге Жесус или Барнли и Саутемптон ќе ти го кажат за Сити денес.

Па кога ќе видам овој Игорче како мантра и плаче, де за Баерн Минхен нивното трошеење, а Дортмунд за 16 годишен играч даде куп милиони, ми иде да си ја пресечам и раката и половиот орган. Како да сум некој кочанчанец.
И океј, прашај било кој помал клуб што мисли за Јунајтед, Пул, Челзи, Реал, Барса, Баерн, Милан, Интер,Јуве итн. И ќе го добиеш истиот одговор. Не може клуб да доминира и освојува трофеи без јака финансиска позадина. Небитно дали е 1970 или 2020.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.046
Бенфика и Порто да не ги распродаваа најдобрите играчи секое лето у последниве 15 години до сеа барем 2-3 титули у европа ќе имаа... Ајакс исто. Тие 3 тима ми се класични супермаркети...
Абе пичку матер, со нивните преценети играчи добри само за у португалска лига. Глеаме тие што ги испродадоа какви кариери направија.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
И океј, прашај било кој помал клуб што мисли за Јунајтед, Пул, Челзи, Реал, Барса, Баерн, Милан, Интер,Јуве итн. И ќе го добиеш истиот одговор. Не може клуб да доминира и освојува трофеи без јака финансиска позадина. Небитно дали е 1970 или 2020.
Друже, извини вака, го прочита ли ти мемето од ,,Трол фудбал" постирано на темава и првото мое реплицирање?

Да, точно. Токму и тоа се обидов да го кажам, затоа изјавата на Жезус (доколку е вистинита) нема којзнае колку смисла.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Tazna prikazna okolu transferot na Sancho: https://www.ruhrnachrichten.de/bvb/bvb-sancho-manchester-viel-mitleid-fuer-sky-reporter-gary-cotterill-1560282.html

Imeno, vo Vtornik (vcera) Gary Cotterill od Anglija dojde vo Dortmund za da izvestuva za Sky od lice mesto za nevosmoznoto, za finalniot presvrt, za transferot na Sancho vo Manchester United. Pokraj site izjavi, na ostrovot seuste ne stignala vesta deka Sancho nema da se prodade letovo. Na lice mesto novinarot brzo se najde vo neblagodarna situacija. Posto dojde od Corona-hotspot Anglija, Dortmund ne mozese da go pusti ni na trening ni vo brifingot za mediumi. I taka se namesti pred portite i vo dozd cekase za novosti. Igracite vrvea pokraj nego i ne uspea da zborne so niv. Edino uspea da zborne so drugi kolegi i fanovi. A da: i so Sancho ne uspea da zborne.

Sledi live prenoz za Sky. Iskreno kazuva deka transfer na Sancho vo Dortmund ne postoi kako tema. Isto taka vikase, deka lugjeto tuka se smeele za niv deka seuste veruvale (vo Anglija) deka moze da ima transfer. Go prasuvaa zosto bil dojden. Razbirlivo, posto vekje pred 7 nedeli javno bese kazano deka Sancho i ovaa sezona ke igra za Dortmund. Upravata na Dortmund ne ostavi prostor za somnez deka taka ke bide, i duri da ponudi Manchester poveke pari nego tie 120m EUR koi se barale do 10. Avgust.

I taka posle izjavata na Reus denta za mediumite, deka se raduva sto Sancho i ovaa godina ke igra za Dortmund, Cotterill izjavi deka transferot nema da se desi. Toa treba sekoj da razbere, iako najnovo spekulacija za nova ponuda od okolu 100m EUR se vrti niz mediumite. "Na Manchester mu treba nova cel" bea zborovite od novinarot.

No kako dobar novinar uvide nova sansa da zborne so Sancho. Vecerta go cekase na aerodrom posto Dortmund patuvase za superkupot. Ama i tuka nemal srekja posto Sancho ne bese del od patnicite. Poradi infekt nema da igra. Vecerta imase pak live nastap za Sky i isto taka denes. Ednostavno ne popusta. Ima nadez, kako sto izjavi, deka mozebi ke pomine Sancho denta za da zeme lekovi od doktorite pa se nadeva deka ke uspee da zborne so Sancho. Ne se znae do koga Cotterill treba da ostane vo Dortmund so ogled deka na 5.10. zatvora transfer-periodot. Ama nadezda posledna umira.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Vidi go Igorce Tanevski ccccc
Srceparatelen prevod koj nikoj ne go interesira
Kako ne. Transferot na Sancho dobi nova dinamika. Sky prakja novinari vo Dortmund ama nikako da go najdat igracot. Tuku vie kako ste so transferi. Citam ke popolnite so zaemi. Ima nesto novo?
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Или новинарот не знае да пишува или ти не знаеш да преведуваш. Плус кирилица брату , ако не знаеш како да инсталираш на телефонот/компјутерот ќе ти помогнам за доброто на сите.Како и да е фала за веста.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
]


Koj place? Fakti ne se placenje. Dortmund trosi mnogu ete onolku kolku sto ima. Baern ima pokje i pokje trosi. City nema ni pola i pak trosi 5duplo. Nekoj seik mu tekna da si cuva klub kako hobby i da poigruva. Ako tebe toa ti e ok, vo red. Mene ne mi e. Zivej si ti vo 2050ta ubo za tebe.

А зошто ова е проблем? Може само за тој клуб со тек на време да биде, но зошто општо за фудбалот? Зошто вака го расипуваат фудбалот? И кога тргнав со прашањава :D, што значи тоа дека веќе нема да биде крај на ваков фудбал како што го знаеме? Во кој правец ќе оди?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Најјаки се што инсистираа на тој deadline 10 Август, па сега не би го продале ни за повеќе од 120 милиони, а утре да им искешираат 120 мил. со панделка ќе го пуштат дури и ќе му го испушат по еднаш на Вудвард :ROFLMAO:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
Најјаки се што инсистираа на тој deadline 10 Август, па сега не би го продале ни за повеќе од 120 милиони, а утре да им искешираат 120 мил. со панделка ќе го пуштат дури и ќе му го испушат по еднаш на Вудвард :ROFLMAO:
Најјаки се тие муабети дека само од Манчестер зависит дали ќе го земат. Тој 10. Август беше почеток на припреми затоа така беше поставен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom