Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Не него секад се труди и дава се од себе на терен. И се жртвува. Тоа е многу подобро објаснување и репер за квалитет.
И Борини секогаш се труди и жртвува па не вреди 50м евра.

Моментално никој нема да плати дупло за Пакета, нема сврха да го тераш муабетот во поголем блам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Не знам зашто го избришал постот dragonsky, али еве денес и официјално Елмас потпиша петгодишен договор со Наполи.
Не знам ни јас.

Ваљда некој админ интелигентно проценил дека сепак фактот што Елмас на својот приватен фејсбук постирал слика од него во дрес на Наполи во местото каде што се наоѓа тимот не е доволно официјално и покрај тоа што Фенербахче објави дека му посакува се најдобро на клубот.

А и паметно.
Од кај знаеш дали е официјално???

Еве, сега Наполи пишале дека го купиле?

Па и тоа не е официјално.

Има презентација играчот? Се сликал во нов дрес на прес?
Не?

Е па не е официјално.

А дури и да се слика на прес како нов играч на екипата

1563972183809.png
1563972224264.png


И тоа не е официјално.

Дур не даде прв гол за екипата не е официјално, не знам зашто се дозволуваат вакви глупи шпекулации.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
И Борини секогаш се труди и жртвува па не вреди 50м евра.

Моментално никој нема да плати дупло за Пакета, нема сврха да го тераш муабетот во поголем блам.
Мене ме гиба за Кореа дека пишав дека се труди :) а тоа дека лупна за Пакета дека ќе го плати некој дупло е друг муабет
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
И Борини секогаш се труди и жртвува па не вреди 50м евра.

Моментално никој нема да плати дупло за Пакета, нема сврха да го тераш муабетот во поголем блам.
Сарказам беше тоа. Дека со тие факти ја оправдуваше вредноста на Кореа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Сарказам беше тоа. Дека со тие факти ја оправдуваше вредноста на Кореа.
Не, со тие факти пробав да ви објаснам зошто нејќам да си замини Кореа а не дека заради тие факти треба да дојди Милан и да плати 50 мил. евра ( прва сума која излезе беше таа ).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не знам зашто го избришал постот dragonsky, али еве денес и официјално Елмас потпиша петгодишен договор со Наполи.

Болдирано ти е зошто е избришан постот.
Првиот беше твој па Шикирикиреја го постираше пак, со иста слика.

Следен пат и казнени, зошто убаво си пишува кој е насловот на темата и кога се објавува во истата.

П.С. нека му е со среќа на Елиф.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ПСЖ почнаа добри трансфери да прат, им дојде памет. Парадес, Гејов и Сарабија за ситни пари добри играчи.
Со флуктуација на кадарот и шифтање на лидерот секое лето, ништо не прават.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Со флуктуација на кадарот и шифтање на лидерот секое лето, ништо не прават.
Шо побрзо се откачат од Нејмар реално толку подобро за нив, никаков лидер не е тоа, треба да се насочат кон Мбапе и да го држат мотивиран и задоволен, едини спас за било каков поголем успех им е он.

Башка измените ова лето се очекувани и мораше да се случат, нов СД имаат.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ваков трансфер дефинитивно ќе ги крене едно ниво погоре.
Не знам, мислам дека го имаат задржано моментумот од минатата сезона во ЛШ, играчите созреани се психички и оваа сезона ќе биде за нив make it or break it.
Башка и главните нивни конкуренти Ливерпул и Сити не се појачаа многу сезонава (ваљда нема да ја повторат и двете екипи минатата сезона со освоени над 95+ поени у пичку матер).

*стоп за муабети како биле лузери и имале лузерски менталитет и поради тоа немале ништо да направат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.679
Ako go zemat Lo Selso i ako ostane Eriksen, Totenhem ke imaat seriozna ekipa i mislam deka konecno ke moze zdravo da zagrizaat za titula, odnosno da vodat borba za nekoja od pobitnive tituli. Odbranata im e ista minus Tripie, ali tamu valjda Foyth ke bide forsiran, sredinata znacitelno pojacana, edna od najdobrite vo Evropa, napadot standarden, Kejn, Son, Ali od pozadina, Lorente izmena, Lamela, Lukas... Definitivno dosta jak roster ke imaat, a so ogled na kvalitetot na nivniot trener mislam deka konecno ke mozat da zamrsat smetki na City.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom