Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074

Не озбилно, ме нервираат вакви реплики до максимум.

Што го прае подобар некој си анонимус од пизде материне некое село аргентинско, од играч кој лани беше најпријатно изненадување во првенството и беше најдобар стрелец на Милан?

Значи извини бог отац фудбала е Маутаро па да дадеш ваква реплика?

Демек многу смешно што пишал дека Кутроне е тука со него?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Не озбилно, ме нервираат вакви реплики до максимум.

Што го прае подобар некој си анонимус од пизде материне некое село аргентинско, од играч кој лани беше најпријатно изненадување во првенството и беше најдобар стрелец на Милан?

Значи извини бог отац фудбала е Маутаро па да дадеш ваква реплика?
Една пријателска ми беше доволна за да го приметам квалитетот кај Лаутаро. Не би да се објаснувам сега, и така Милан нели има појак тим од Интер, ќе видиме во текот на сезоната кој е подобар. Пак ќе се лигавиш за глупостите што ги имаш тресено, како лани ова време што тресеше. :icon_lol:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.537
Не озбилно, ме нервираат вакви реплики до максимум.

Што го прае подобар некој си анонимус од пизде материне некое село аргентинско, од играч кој лани беше најпријатно изненадување во првенството и беше најдобар стрелец на Милан?

Значи извини бог отац фудбала е Маутаро па да дадеш ваква реплика?
Брат тебе ростерите на милан и интер ти беа тука негде.
Дај воздржисе некое време од коментирање за играчи,како некој да ти го хакнал профилот делуваш.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Една пријателска ми беше доволна за да го приметам квалитетот кај Лаутаро. Не би да се објаснувам сега, и така Милан нели има појак тим од Интер, ќе видиме во текот на сезоната кој е подобар. Пак ќе се лигавиш за глупостите што ги имаш тресено, како лани ова време што тресеше. :icon_lol:


Аааа не би да се објаснуваш, али една утакмица ти била доволна, пријателска!

Оууукееј!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Аааа не би да се објаснуваш, али една утакмица ти била доволна, пријателска!

Оууукееј!!
Е што да ти кажам ај еве објасни ми? Да ти докажувам дека некој играч е подобар од КУТРОНЕ? Па мислам дека не вреди, ти ниту една секунда го немаш гледано Лаутаро и си коментираш на празно, јас и двајцата ги имам гледано и ти кажувам дека по стилот на игра на Агуеро потсеќа. Нормално, нема гаранции дека ќе стане играчиште или слично, ама барем почетокот ветува, со Икарди делуваат како да играт 10 години заедно.

Затоа ти викам нека тече сезоната па ќе правиме муабет, вака само може да мелеме до бескрај.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Брат тебе ростерите на милан и интер ти беа тука негде.
Дај воздржисе некое време од коментирање за играчи,како некој да ти го хакнал профилот делуваш.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Де бе, просветлите ме тогаш, што прае некој анонимус од аргентинско село толку подобар од играч кој лани играше редовно у серија а, за да се палите толку.

Објасните ми ја логикава.

Ја не го омаловажувам Лаутаро, ама курчење после една пријателска такво, дајте ве молим приберите се :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.537
Де бе, просветлите ме тогаш, што прае некој анонимус од аргентинско село толку подобар од играч кој лани играше редовно у серија а, за да се палите толку.

Објасните ми ја логикава.

Ја не го омаловажувам Лаутаро, ама курчење после една пријателска такво, дајте ве молим приберите се :)
Прво одма се приметува јак играч.За габивол 2 текми ми требаа да видам дека ќе е дебакл.
Друго - дечково се растури од голови давање за расинг,хет трик во најбитната нивна утакмица направи во јужно американската лш.Најјак млад играч беше во аргентина.
Трето нема фудбалски стручњак кој нема само пофални зборови за дечково.
Прием страшен,пргав,јак како бик,техника страшна.
Кутроне е класа под него.Убаво вика стеф,ќе збориме до година.Кајганава ко за беља сВе памти


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Е што да ти кажам ај еве објасни ми? Да ти докажувам дека некој играч е подобар од КУТРОНЕ? Па мислам дека не вреди, ти ниту една секунда го немаш гледано Лаутаро и си коментираш на празно, јас и двајцата ги имам гледано и ти кажувам дека по стилот на игра на Агуеро потсеќа. Нормално, нема гаранции дека ќе стане играчиште или слично, ама барем почетокот ветува, со Икарди делуваат како да играт 10 години заедно.

Затоа ти викам нека тече сезоната па ќе правиме муабет, вака само може да мелеме до бескрај.

Колку си го гледал ти Лаутаро толку и ја сум го гледал.
2 пријателски утакмице.

Ја не викам дека не е потенцијал, ама беа и Габигол, Силва, Марио.

Моментално ништо не го прае подобар играч од Кутроне
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Едно време и оној 50 милионскиот Марио беше подобар од цел среден ред на Милан ама...


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
И Интер и Милан имаат по двајца напаѓачи, ама едните се тенки во нападот, а другите не. Добро сфатив? :D

Ама нивниот втор давал голови за Расинг. Затоа Милан се тенки они не
Ако се повреди Икарди, големиот Лаутаро ќе превземе
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
И Интер и Милан имаат по двајца напаѓачи, ама едните се тенки во нападот, а другите не. Добро сфатив? :D
Не или да ако сакаш така да го толкуваш. Интер има двајца напаѓачи, зборам класични, со тоа што Лаутаро може и на 10ка, и како втор напаѓач да покрие, ама Интер има и крилни играчи како Перишиќ, Кеита, Политано, Кандрева, плус и таква формација играше Спалети до сега, со еден напаѓач.

Милан општо е тенок напред, навалната линија им е Игуаин, Кутроне, Сусо, овој Кастиљехо, Борини, Бонавентура и Чалханоглу (иако овој средњак е ама ајде). Приметуваш разлика или?
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
И Интер и Милан имаат по двајца напаѓачи, ама едните се тенки во нападот, а другите не. Добро сфатив? :D
Тоа е таа логика. Лани само Едер им беше замена, у случај да им се повредеше Икарди не се свесни каков дебакл ги чекаше.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Не или да ако сакаш така да го толкуваш. Интер има двајца напаѓачи, зборам класични, со тоа што Лаутаро може и на 10ка, и како втор напаѓач да покрие, ама Интер има и крилни играчи како Перишиќ, Кеита, Политано, Кандрева, плус и таква формација играше Спалети до сега, со еден напаѓач.

Милан општо е тенок напред, навалната линија им е Игуаин, Кутроне, Сусо, овој Кастиљехо, Борини, Бонавентура и Чалханоглу (иако овој средњак е ама ајде). Приметуваш разлика или?
Ок вака, јас мислев само за класичните напаѓачи зборите дека само они беа спомнати, до овој пост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom