Фудбалски легенди

Кој е најдобриот играч на сите времиња?

  • Д.А. Марадона

    Гласови: 71 22,5%
  • Пеле

    Гласови: 91 28,9%
  • Зинедин Зидан

    Гласови: 76 24,1%
  • Пасарела

    Гласови: 1 0,3%
  • Марко ван Бастен

    Гласови: 15 4,8%
  • Тафарел

    Гласови: 3 1,0%
  • Ромарио

    Гласови: 8 2,5%
  • Дино Ѕоф

    Гласови: 1 0,3%
  • Роберто Баџо

    Гласови: 5 1,6%
  • друг (наведи кој)

    Гласови: 44 14,0%

  • Вкупно гласачи
    315

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Марадона брз техника закон бил за во негово време
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Vlatko_Rusin напиша:
...Инаку Мулер е и најдобар стрелец на светските првенства. Ова го велам бидејќи Мулер настапи на две светски првенства и постигна 13 гола. А Роналдо на три светски првенства постигна 14 гола. Вистинска машина за голови
Жист Фонтен на едно светско првенство постигнал 13 голови. Милер на две 14 а Роналдо на 3-15.

Фонтен рекордот го постигнал на 6 натпревари, 58-та година кога шампиони беа Бразил а светот првпат го виде Пеле - ако не се лажам.

Пред да го номинираме Герд Милер-за кој се сложувам дека бил убиец пред гол- каде му е колегата Кајзер Франц (Бекенбауер)? Човекот кој ја "измислил" позицијата либеро во фудбалот?

Крајно, каде се Уругвајците, Италијанците од 30-те години... Ако некој фудбалер се издвои во своето време, дали заради добрата екипа, погодената позиција на која игра, одличниот тренер или слабата конкуренција - ПОКРАЈ неоспорениот талент, не значи дека треба и дека може да се споредува со други поединци кои го сториле истото во друго време или на друго место.

Не сакам да зборувам против темава... мал милион избори се направија последниве години за фудбалери на векот.

Вкусот е вкус. Фактите се слични. Изборите се за забава. Како евровизија.



*Дали некој чул за Артур Фриденрajх? Баш ме интересира :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Serpico напиша:
Жист Фонтен на едно светско првенство постигнал 13 голови. Милер на две 14 а Роналдо на 3-15.

Фонтен рекордот го постигнал на 6 натпревари, 58-та година кога шампиони беа Бразил а светот првпат го виде Пеле - ако не се лажам.

Пред да го номинираме Герд Милер-за кој се сложувам дека бил убиец пред гол- каде му е колегата Кајзер Франц (Бекенбауер)? Човекот кој ја "измислил" позицијата либеро во фудбалот?

Крајно, каде се Уругвајците, Италијанците од 30-те години... Ако некој фудбалер се издвои во своето време, дали заради добрата екипа, погодената позиција на која игра, одличниот тренер или слабата конкуренција - ПОКРАЈ неоспорениот талент, не значи дека треба и дека може да се споредува со други поединци кои го сториле истото во друго време или на друго место.

Не сакам да зборувам против темава... мал милион избори се направија последниве години за фудбалери на векот.

Вкусот е вкус. Фактите се слични. Изборите се за забава. Како евровизија.



*Дали некој чул за Артур Фриденрajх? Баш ме интересира :)

Сум утнал за еден гол. ама се поправив
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
so bara tafarel tuka
i kaj mi se di stefano, puskas, butrageno, juanito i kompanija
a od tie so gi imas na listata zidan e najdobar ubedlivo
pomegu pele i maradona ako e, maradona e 10x podobar
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
После Ди Стефано и Пушкаш,мислам дека тоа е Герд Милер
 
F

fantomX

Гостин
Изборот би бил меѓу Пеле и Марадона, ама јас не сум гледал ниеден од нив па затоа би рекол ЗИНЕДИН ЗИДАН
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Pele vo toe vreme bil eden i edinstven igrac shto igra dobro fudbal...Fudbalot u toa vreme ne bil tolku dobar...Pele nemoze da se sporeduva so denesnite igraci...ZiZou The Best!!!
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Uste mi e idol Canizares od Valencia
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
denis bergkamp : zatoa sto odsekogas daval golovi so najperfekcionisticko gol cuvstvo!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Јанкер и Дел Пиеро (и уште ми се) само што Јанкер не игра повеке
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.901
Sinisa Mihajlovic, zasto za slobodni udari nemase podobar od nego.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Роберто Карлос(причината за која почнав да навивам за реал)
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Ѓорги Христов...едвај чекав да го даваат Барнсли кога игра...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom