Фудбалски вести

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Им ги тренира дечиштата Брено. Лани летото е пуштен од зандани. :ROFLMAO:

Затвореник ќе тренира дечишта до 23 години, одличен пример.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ај сега ако бил затвореник, треба да се убие кога ќе излезе од затвор, затоа што нели што и да работи ќе биде лош пример.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Breno imase depresija.Posle tesko pijanstvo si ja zapali vilata kaj sto ziveese pod kirija.Ne bese ubiec,nitu mu mislel nekomu loso.

Cudo od igrac ke bese,robusen centralen bek,duel so nego nemase sansa .Povredite go skinaa,potoa depresiven stana i trista problemi.

Inaku Baern kako poranesen klub sakase da mu pomogne i garantirase deka nema da izbega.Taka da preku den sloboden bese,tamu za spienje.
Tesko deka nekoj bi se nafatil da mu garantira na covek koj bese psihicki nestabilen.
Nekoi igraci tesko gi podnesuvaat povredite.Deisler bese takov primer.Neverojaten talent koj povredite go unistija ,a posle preranoto penzioniranje bil na rab da se zbudali (spored mediumite) .

Baern izgubi dva odlicni igraci poradi ovie problemi.

Enke od depresija se samoubi.

Breno ne mozes da go stavis vo ist kos so kriminalci i slicni profili koi napravile seriozni prekrsuvanja.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Им ги тренира дечиштата Брено. Лани летото е пуштен од зандани. :ROFLMAO:

Затвореник ќе тренира дечишта до 23 години, одличен пример.
Во европските затвори со затворениците се работи на програми на ресоцијализација и затоа процентот на екс затвореници кои го повториле криминалот по излезот е премногу мал. Затворот е казнено-поправна установа, не само казнена. Плус еве глеаш Брено имал и депресија, него психијатар му треба, во затвор лежи само поради престапот.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
Ривалдо ја заврши 24-годишната кариера

Иако има настапувано и за Барса и за Милан, сепак го сакав играчов :)
море уште му ги памтам оние ножички против Валенсија :mad: и тоа мислам беше во последно коло кога се одлучуваше кој ќе влезе во ЛШ.
иначе играчиште друго нема што да се каже.
и БС постирале за Ривалдо: (се надевам не е проблем што е на српски)
Пешачио је 30 километара дневно на тренинг јер није имао паре за превоз, зуби су му испали због глади и немаштине, али је у 24 године данас окончане каријере урадио све због кога ћемо једног дана чекати - Новог Ривалда.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.765
Поени од реакции
20.485
АВБ нов тренер на Зенит

Футбольныј клуб «Зенит» достиг договоренностеј о заклјучении контракта с новым главным тренером Андре Виллашем-Боашем. Подписание соглашенија и представление нового главного тренера команды состоитсја 20 марта. Контракт начнет дејствовать с марта 2014 и будет рассчитан на два сезона (2014/2015, 2015/2016 гг.).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
АВБ за во Шпанија е, што се бута во вакви лиги
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
^ Кеш, да млатне нешто додека нема друга понуда. Зошто инаку би одел?
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
АВБ за во Шпанија е, што се бута во вакви лиги
може пак се полетал по парите :), мада таму му е Хулк па ќе видиме што ќе напраи... иначе и мене не ми е јасен Боаш зошто бира тимови и лиги што не му одговараат на неговиот стил, а можеше да има одлична кариера..
од друга страна понуда од Шпанија не верувам дека му стигнала (барем не од тимовите што се борат за Европа), а и тешко дека ќе му стигне... може требаше да си се врати у Порто, само што и Порто не е тој Порто од пред 3 години.
Валенсија според мене направи одличен избор кога го донесоа Пици во јануари :) Билбао си го има Валверде.. Сосиедад ќе потпишат нов две-годишен договор со 36 годишниот Арасате... исто и Марселињо доби нов две-годишен договор од Виљареал ги врати во прва лига и истата сезона се борат за излез во Европа (дури во ЛШ)... Емери е класика и со Севиља нема константа форма па се слушнаа различни муабети за него, солиден тренер што незнае да победи во клучните натпревари, договор има до крај на сезонава. Е можеби АВБ би добил понуда од Севиља ... ама не верувам дека би ја прифатил зошто се во финансиска криза, а ова лето зависи од понудите би можеле да останат без Алберто Морено и Ракитиќ
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
За Европскава лига никој не спомнал?

Ај баш ме интересира што се ќе измисли Платини до крај на неговиот мандат во УЕФА.[DOUBLEPOST=1395946529][/DOUBLEPOST]За Европскава лига никој не спомнал?

Ај баш ме интересира што се ќе измисли Платини до крај на неговиот мандат во УЕФА.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
За Европскава лига никој не спомнал?

Ај баш ме интересира што се ќе измисли Платини до крај на неговиот мандат во УЕФА.[DOUBLEPOST=1395946529][/DOUBLEPOST]За Европскава лига никој не спомнал?

Ај баш ме интересира што се ќе измисли Платини до крај на неговиот мандат во УЕФА.
Не е дефиниран уште точниот формат али од ова до сега што прочитав во главно ќе бидат поделени во 4 дивизии/групи по основ на ранкингот. Е сеа една работа што ми е неверојатно глупа што сите првопалсирани слекеции од секоја група доколку немаат веќе обезбедено место на ЕП преку квалификации ќе можат да го обезбедат преку ова натрпеваруавње. Значи аналогно на ова во последната дивизија би биле екипи како Фарски Острови, Малта, Лихтенштајн, Сан Марино и слични и една од нив ќе биде прва и ќе обезбеди пласман на ЕП. Значи во оваа ситуација може многу поквалитетни од 2 и 3 дивизја да не играат на ЕП а некоја од овие ќе игра иако во квалификации може ќе биде на последено место во групата. Шознам мене малце ми е тоа безвезе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom