Фудбалски вести

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Абрамович ќе го скинат тој момент кога ќе отиде контра Путин,а тоа не ми се верува да се случи.

Инаку сопственикот на Шахтар(Ахметов) е официјално најбогатиот човек во Украина. А и добро си работи со клубот,штета би било да згасне.Го исплати целосно договорот на Мајкон,фудбалерот што почина.Нормално,на семејството негово.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Сопствениците на Шахтар и на Металист Харкив се у бегство, има таму интересни играчи за купување, ќе пропаѓаат клубовите.
На Металист играчите од наредна недела се слободни агенти . Соуза кој го купија 4 м си оди без пари а башка и Девич најдобриот стрелев во украина.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Сопствениците на Шахтар и на Металист Харкив се у бегство, има таму интересни играчи за купување, ќе пропаѓаат клубовите.
Може линк од ова? Последно што читав во врска со оваа вест беше овој линк ама од пред месец дена е, друго потазе ништо немам начекано..
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Епа изглеа си имале дилови со Јанукович во поглед на tax evasion или што ти ја знам :)
поранешниот газдата на Металист од Харков (Јарославски) е пријател со Јанукович и сигурно имале поголеми дилови од tax evasion.
и Доњецк и Харков се од Југоисточна Украина, места каде 60% и повеќе живеат Руси. Така да нема ништо чудно во ситуацијава, конечно ќе можат Динамо Киев да го направат шампион :D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.665
Поени од реакции
23.720
поранешниот газдата на Металист од Харков (Јарославски) е пријател со Јанукович и сигурно имале поголеми дилови од tax evasion.
и Доњецк и Харков се од Југоисточна Украина, места каде 60% и повеќе живеат Руси. Така да нема ништо чудно во ситуацијава, конечно ќе можат Динамо Киев да го направат шампион :D
Само нека почнат од после реваншот со Валенсија :cool:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.665
Поени од реакции
23.720
Група има на форумов за европсково 2016 ???
 
B

Beck's

Гостин
Можда некој го поставил видеото можда не, а и ја не знаев кај да го поставам а сакав да го споделам пошо искрено мене ме наежи

 
Член од
28 април 2011
Мислења
275
Поени од реакции
114
Објавена и официјалната листа на играчи кои ќе играт за Косово на приателскиот натпревар против Хаити на 5 март.

http://zeri.info/uploads/lista-1393762204.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.
Член од
28 април 2011
Мислења
275
Поени од реакции
114
Објавена и официјалната листа на играчи кои ќе играт за Косово на приателскиот натпревар против Хаити на 5 март.

http://zeri.info/uploads/lista-1393762204.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.288
Поени од реакции
21.606
Карлес Пујол денеска на прес-конференција објави дека на крајот на сезоната ја напушта Барселона. Дали ќе оди во некој друг клуб, или ќе ја заврши кариерата, сеуште не се знае. Во клубот помина речиси две децении.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom