Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Тешко дека ќе ни дадат екстра време, макар било и за пари. Сме пробувале порано со другари, тешко идело.

Еве и јас ко Хак ќе се жртвувам и нема да правам гужва утре, играјте и пробајте и екстра време земете. А следен пат идам сигурно, ако треба ќе правиме и други тактики. :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Тешко дека ќе ни дадат екстра време, макар било и за пари. Сме пробувале порано со другари, тешко идело.

Еве и јас ко Хак ќе се жртвувам и нема да правам гужва утре, играјте и пробајте и екстра време земете. А следен пат идам сигурно, ако треба ќе правиме и други тактики. :)
Ако немаш нешто паметно баш во тоа време а си во близина дој ќе глеаме заедно пошо и јас не играм а после и онака идеме сите на пивце :).
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Кој се ке доаѓа утре, да знам дали да идам и јас, нека каже некој.
 
В

Вори

Гостин
Кој се ке доаѓа утре, да знам дали да идам и јас, нека каже некој.
Друже мило би ми било и ти да играш,стварно.Ама гледаш и Хак и Мац се откажаа,па некако не ми е фер спрема нив.

Иначе јас мислам да не се откажува никој,па ќе се снајдеме овојпат некако.Крај краева дојди и ти ако сакаш,па ќе видиме.
Не знам што да ви речам.Три екипи за 50 минути е малку.Ама со менување ќе се средиме некако.
--- надополнето: Oct 19, 2011 2:07 PM ---
Леле, леле...Се екипиравме со Урбан и Ацид, башка играме у форца на мој терен :vozbud:Мислам дека коефициент за плавите овој пат е 1,05 !
Ти па,као само со нив да играш.Ние другиве тапа сме -.-

:icon_lol:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Друже мило би ми било и ти да играш,стварно.Ама гледаш и Хак и Мац се откажаа,па некако не ми е фер спрема нив.

Иначе јас мислам да не се откажува никој,па ќе се снајдеме овојпат некако.Крај краева дојди и ти ако сакаш,па ќе видиме.
Не знам што да ви речам.Три екипи за 50 минути е малку.Ама со менување ќе се средиме некако.
--- надополнето: Oct 19, 2011 2:07 PM ---

:icon_lol:
Не е проблем нека игра ако сака, јас се откажав овој пат зашто гледам има многу луѓе кои (барем вака по темава) гледам дека не играле фудбал деновиве, а јас играм денес, па да отстапам место да се изнаиграте. :)

Ама следен пат кој ве ебе!! : )))))
 
В

Вори

Гостин
Не е проблем нека игра ако сака, јас се откажав овој пат зашто гледам има многу луѓе кои (барем вака по темава) гледам дека не играле фудбал деновиве, а јас играм денес, па да отстапам место да се изнаиграте. :)

Ама следен пат кој ве ебе!! : )))))
Како сакаш,само не е никаков проблем да дојдеш да играш и да се мењаваме :)
Следен пат,ако има олку луѓе заинтересирани(што чисто сумњам),тогаш ќе бараме друго чаре.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како сакаш,само не е никаков проблем да дојдеш да играш и да се мењаваме :)
Следен пат,ако има олку луѓе заинтересирани(што чисто сумњам),тогаш ќе бараме друго чаре.
Тоа ти викам, не ми е дотолку да дојдам за растрчување, така и вака денес си играм фул термин, па не сум без ич. Затоа оставам помалце луѓе да сте, барем да се изнаиграте. :)
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Океј пошто многу луѓе има ке прескокнам али следен пат идам, не ми е проблем за еднаш-два пати да не дојдам. Играм фудбал цело времо кога ке се укаже шанса, ама тука во Скопје ми е потешко да организирам за тоа што не сум од тука, па вака гледам добра шанса за едно редовно играње со вас барем еднаш неделно. Поздрав, па валјда ке се видиме следна недела.[/quote]
 
В

Вори

Гостин
Океј пошто многу луѓе има ке прескокнам али следен пат идам, не ми е проблем за еднаш-два пати да не дојдам. Играм фудбал цело времо кога ке се укаже шанса, ама тука во Скопје ми е потешко да организирам за тоа што не сум од тука, па вака гледам добра шанса за едно редовно играње со вас барем еднаш неделно. Поздрав, па валјда ке се видиме следна недела.
Можеш да дојдеш и сега ако сакаш,нема проблем.А ако не,тогаш ќе се видиме обавезно наредна недела :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
И јас сум расположен за играње али ке прескокнам дека сте мн. луѓе, за следен пат дали у балон дали овака надвор не е проблем планирајте ме! :)
Нека има фер плеј утре и нека победи подобриот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom