Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
:pos:

Не го познавам лично,ама Мувер минатиот пат мислам дека раскажуваше за него.
Легач,со пуштено стомаче и само мрчел и провоцирал.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Кои јас морав да ги бранам!:D:pos:
Клизачи ако ми праите предурепдете ме пред тоа...да си знам да глумам:icon_mrgr:
Абе само јако сеа на дуели и наши се :D
ПС. Убо им рече да си земат космодиск бековиве :icon_mrgr:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Хах минатиот се изнаигравте па сега да зборите ја си имам природен космодиск еднаш ќе поминеш,вториот пат не така баш! :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Скорпио само збореше по темиве а кога ќе дојдеше време да се игра ќе дојдеше со пиво на фудбал едно литро само за него и „Не, не играм јас, дојдов да гледам само“ :pos:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Скорпио само збореше по темиве а кога ќе дојдеше време да се игра ќе дојдеше со пиво на фудбал едно литро само за него и „Не, не играм јас, дојдов да гледам само“ :pos:
А зошто само 1 л вака не ти се иплаќа ни голтка да му побараш!! :pos:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Вас само KIFLA може да ви го спаси г'зот, иначе мислам дека ќе го јадете прописно.
Како и да е, потсетете го да дојде порано, пошто знае да касни и по пола саат :)
не каснам овој пат ветувам
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.385
Поени од реакции
1.862
Значи колку би било суперски да напраиме три екипи и секоја екипа да игра против другите две, по 20 минути. Уф, мамата... Знам дека терминот трае 50 минути, океј :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Значи колку би било суперски да напраиме три екипи и секоја екипа да игра против другите две, по 20 минути. Уф, мамата... Знам дека терминот трае 50 минути, океј :)
Таман ќе се загреам ќе треба да излезам,не е тоа тоа :/
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ако има еден вишок играч, нема да играм јас таман да бидете зошто ептен луѓе се собравме, не не собира на терен толку а терминот е 50 мин.
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
абе сите доете па тамо ќе се договориме шо и како
забавата не е само фудбалот
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Абе какви 50 последни сме ќе не остаи тој уште 20-30 минути ќе му пуштиме некој денар тој е ваљда вработен само :D
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Абе дај 3 екипи да направиме секако е последен термин ке играме повеке. Сеа знам дека се многу луѓе али ми се играе и мене така да не знам како да правиме.Гледам вие се знаете скоро сите и не ми е баш згодно да се пикам и да кажувам шо како али ако има место идам обавезно во четврток, и секој нареден термин шо ке го играме.

  • АИКЕН (за во било коа екипа ако има место):)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Јас не играм овој пат ама ќе стојам покрај половината на плавите цело време да ги деконцентрирам :D. Да не беше волку касно и некоја другарка у минич ќе убедев да дојде за појачање, сите средства мора да се употребат да се тепаат плавите :D.

И плус црвени, пред утакмица мала тактика да направиме, кој каде ќе игра, кој кого ќе чува и како ќе течат замените. Мора да ги тепаме :D.

Јас ги носам Вори и Инзаги со кола така да пошо „не ги знам“ улиците ако залутам накај Аеродром не не чекајте почнете си вие :D.
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Леле, леле...Се екипиравме со Урбан и Ацид, башка играме у форца на мој терен :vozbud:Мислам дека коефициент за плавите овој пат е 1,05 !
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Јас не играм овој пат ама ќе стојам покрај половината на плавите цело време да ги деконцентрирам :D. Да не беше волку касно и некоја другарка у минич ќе убедев да дојде за појачање, сите средства мора да се употребат да се тепаат плавите :D.

И плус црвени, пред утакмица мала тактика да направиме, кој каде ќе игра, кој кого ќе чува и како ќе течат замените. Мора да ги тепаме :D.

Јас ги носам Вори и Инзаги со кола така да пошо „не ги знам“ улиците ако залутам накај Аеродром не не чекајте почнете си вие :D.
Кажи ти дека Џеко игра нема да биде проблем времето...веруј:D
И да ..може да се напраи планче ,како ќе течат измените и кој каде ќе игра.
Спреми ти дома на лист,нацртај тактика и акции:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom