Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Земете добар фудбал еј .. неам јас иначе би зел ..
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Здраво дечки и голем поздрав за идеата.Сметајте и на мене но од 20 ти септември.
Може ова да се надополни и со групно следење на утакмици.
поздрав
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.390
Дечки, дали сте за да закажеме на новото теренче кај Работнички?

За тие што не играле, вештачката трева е совршена, теренот е со поголеми димензии од „балоните“ (читај - ракометните игралишта), головите се поголеми, има трибини за навивачи и најбитно - може да се игра 7+1. Значи, од двете екипи по 8 играчи, вкупно 16. Така ќе има место за сите, а теренот е бомбона. Нема да испадне по повеќе од 120 денари од човек.

Кажете дали одговара, па да закажеме таму :)
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Дечки, дали сте за да закажеме на новото теренче кај Работнички?

За тие што не играле, вештачката трева е совршена, теренот е со поголеми димензии од „балоните“ (читај - ракометните игралишта), головите се поголеми, има трибини за навивачи и најбитно - може да се игра 7+1. Значи, од двете екипи по 8 играчи, вкупно 16. Така ќе има место за сите, а теренот е бомбона. Нема да испадне по повеќе од 120 денари од човек.

Кажете дали одговара, па да закажеме таму :)
Оваа сабота да играме овде кај што сме договорени а другата мислам дека може и таму да пробаме.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Дечки, дали сте за да закажеме на новото теренче кај Работнички?

За тие што не играле, вештачката трева е совршена, теренот е со поголеми димензии од „балоните“ (читај - ракометните игралишта), головите се поголеми, има трибини за навивачи и најбитно - може да се игра 7+1. Значи, од двете екипи по 8 играчи, вкупно 16. Така ќе има место за сите, а теренот е бомбона. Нема да испадне по повеќе од 120 денари од човек.

Кажете дали одговара, па да закажеме таму :)
Оваа сабота не верувам дека ќе можам да дојдам (ќе пишам до утре), али за следната јас сум за теренов, сите го фалат, а никако да се договориме да играме таму, + поголем терен, креирање убаво акции, убаво истрчување... Мф мф мф прав фудбал :)
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.385
Поени од реакции
1.862
И јас доаѓам на било кој терен (може и на вештачката трева кај Филип Втори) и практично во било кое време да договорите. Се гледаме викендов :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.390
Добро момци, оваа сабота ќе играме во ЈБТ (на цемент), а другата на игралиштето со вештачка трева :)

Значи, официјално (има и во насловот): САБОТА, 18:15 ч, игралиште на ЈБТ - Скопје!

И да, дојдете сите. Ако има доволно, ќе направиме 3 екипи и ќе играме на бољи пар. Ако не, тогаш ќе се менуваме. Најбитното од се, секогаш било пивото на клупи после натпреварот! :)

Тончи, ќе го викнеш газда Лувид? :)
 
G

_Ghost_

Гостин
Добро момци, оваа сабота ќе играме во ЈБТ (на цемент), а другата на игралиштето со вештачка трева :)

Значи, официјално (има и во насловот): САБОТА, 18:15 ч, игралиште на ЈБТ - Скопје!

И да, дојдете сите. Ако има доволно, ќе направиме 3 екипи и ќе играме на бољи пар. Ако не, тогаш ќе се менуваме. Најбитното од се, секогаш било пивото на клупи после натпреварот! :)

Тончи, ќе го викнеш газда Лувид? :)
Значи јас да дојдам кај 8.:pos: Шала на страна, од нареден пат, имате голман за на трева.
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Добро момци, оваа сабота ќе играме во ЈБТ (на цемент), а другата на игралиштето со вештачка трева :)

Значи, официјално (има и во насловот): САБОТА, 18:15 ч, игралиште на ЈБТ - Скопје!

И да, дојдете сите. Ако има доволно, ќе направиме 3 екипи и ќе играме на бољи пар. Ако не, тогаш ќе се менуваме. Најбитното од се, секогаш било пивото на клупи после натпреварот! :)

Тончи, ќе го викнеш газда Лувид? :)
Така пивцето после утакмица беше најинтересниот дел :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.390
Ви препорачувам на сите да кликнете горе „Надгледувај ја темата“ за да добиете известување секој пат кога ќе има нова реплика на темава :)

Инаку, како си со кондиција Сајбер? Ако си за трчање на кеј денес, после 8:30, бујрум :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.487
Да не беше твитер немаше да видам дека се спрема фудбал. За жал овој викенд нема да можам да дојдам. Во Битола ќе бидам. Следниот е Пиволенд. Од 10ти септември и времето ќе биде поладно, па може да се дојде :)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
И јас одпаѓам од игра.Вчера играв на цименто и си го напраив коленото ко у петто одделение(цело крв).Така да за следниот пат на трева доаѓам обавезно.Ќе си понесам и пиво :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Ќе имаме луѓе или не?
И фудбал не заборавајте никој не потврди дека ќе земе :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.390
Јас ќе зеам фудбал :)

Ако случајно не го бива, ќе идеме да купиме ебаго... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom