Фрчкоски кандидат на СДСМ?!

Статус
Затворена за нови мислења.

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A Ljube kakov sto e daden od gospod, see uplavi. Zatoa e kako klin, samo komu mu pomaga ne znam. Na sebe ne.

Jas bi go glasal. ne deka Ivanov e los, ama od sentimentalni pricini bi glasal za Ljube.

A Frle, toj kolku da se najde vo diskusija. Kelesh.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
1.Те праша дали имаш било каков аргумент против Иванов.
А, 2. после и те праша да посочиш барем уште еден квалитетен кандидат кој ни се нуди ко избор.
1.Totalen anonimus koj nema nikakvi diplomatski poznanstva i nikakvo iskustvo so odbrana i bezbednost na drzava .Marioneta na Gruevski.
2.Nano Ruzin
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
A Ljube kakov sto e daden od gospod, see uplavi. Zatoa e kako klin, samo komu mu pomaga ne znam. Na sebe ne.

Jas bi go glasal. ne deka Ivanov e los, ama od sentimentalni pricini bi glasal za Ljube.

A Frle, toj kolku da se najde vo diskusija. Kelesh.
Аха...

Сентиментално се поврза со изјавите кои ги даде во Фокус?
Или ептен на емоции мава тоа што склепа дил со Бране, па сега истиот, ни мање, ни више му собира потписи?

Разбирам, беше симбол на Македонската борба у 2001. и потоа...

Ама после нештата кои ги превзема откако се врати од Шевенинген, да се идеализира пак?
Да се правиме слепи дека сега е далеку од херојот и борецот кој си го претставувавме?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Од раѓање...

Или можда и врапчињата на гранка го знаат податокот кој го цитираше.
Битно ти го знаеш, што е битно за другите. Другите 2 милиона, се се овци...:wink:
 
А

Адриано

Гостин
Тактиката на фрчковски!
1-Му става темпирана бомба во колата на Иванов
2-љубе го начекува на паркинг и му одржува лекција по бокс
3-победува на избори:pos2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Аха...

Сентиментално се поврза со изјавите кои ги даде во Фокус?
Или ептен на емоции мава тоа што склепа дил со Бране, па сега истиот, ни мање, ни више му собира потписи?

Разбирам, беше симбол на Македонската борба у 2001. и потоа...

Ама после нештата кои ги превзема откако се врати од Шевенинген, да се идеализира пак?
Да се правиме слепи дека сега е далеку од херојот и борецот кој си го претставувавме?
Знаев дека ќе ме нагазиш бе Адуле за изјавава, ама, не би го гласал Иванов само затоа што е предложен од ДПМНЕ, а самиот тој има скриена агенда, како што не би го гласал ни Фрчко од повеќе од очебијни причини. Бидејќи сметам дека мојот глас треба да биде даден за македонец, немаше да го дадам ни за Керим. Затоа би го дал за Љубе. Од сентиментални причини и поради 2001-та.
Плус, забораваме дека ние сме парламентарна демократија, каде претседателот (иако и Киро и Борис и клетово држалниче си земаа отпојќе слобода) е само фигура, па сметам дека не ќе е на одмет да имаме конечно православен Македонец како Љубе. настрана што го знам и познавам, а уште понастрана што откако дојде скоро сите му завртеа грб што за мене е непринципиелно.

А попрво ќе поверувам дека Б.Ц. има договор со Љубчо и Гвујо, отколу со Љубе кој поради Б.Ц. загуби триипол години вон слобода.
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
Има ли некоја понова анкета сега кога се знаат, 3-ца сигурни кандидати (Иванов, Фрчковски и Селмани)?

Љубе уште ли собира или со помош на Б.Ц. ги собра потписите?

Нано Ружин со ЛДП исто собира - ама којзнае дали ќе собери?

Се ми се чини дека Иванов во прв круг ќе победи.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
1.Totalen anonimus koj nema nikakvi diplomatski poznanstva i nikakvo iskustvo so odbrana i bezbednost na drzava .Marioneta na Gruevski.
Тоа што ти си игнорамус, па не го знаеш Иванов е контрадикторно со твоето обвинување дека немал дипломатско искуство и дека бил марионета на Груевски.

Сега, како може да е “тотален анонимус“ а да можеш да изградиш негативно мислење за него?

Дали си запознат со неговите ставови и залагања?

Дали било кој од кандидатите за претседател, пред да станат Претседатели и Врховни Команданти можат да имаат искуство со одбрана и безбедност на држава?

Кој според тебе би бил постручен како Претседател, професор политиколог или приучен политичар со сосема трета професија ( слаткар, машински инженер, економист, филозоф...) ???

Искривена перцепција.

Во ред, сосема достоен против кандидат. Очекувам квалитетна дискусија.


П.С. Замисли сега да ја сведам дискусијата: Нано Ружин е влав, Нано Ружин екс СДС, Нано Ружин марионета на Бранко и сл.

Кои аргументи повеќе тежат?
 
А

Адриано

Гостин
Еве ја Анкетата
ама модераторот наш насушен не сака да ги додаде Имер Селмани и Благоја Марковски !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom