Француска лига 1 - Ligue 1 2021/22

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вчера гледам и си мислам што треба да те натера вака да се понашаш, посебно циганаријава бразилска прво со неговото глумење а после со неговите сељачки провокации, утре кога би се гледал на снимка жив срам ке ме изеде... ако си маж излупај се со тој што ти скака по живци иншто ти господ даде, попиеш казна и тоа е тоа, обвинувањето за расизам беше врв на бруката...
Се повеќе ми фалат играчи како Кин, Сколс, Гатузо, Михајловиќ, Стам, Виеира...
Се согласувам до негде, ете Нејмар вика се кае не му ја закачил една, па што не му ја закачи или ти фуфа ќе те казнат 100 утакмици :D
Автоматски споено мислење:


:blablab:
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Добро најсериозно шо ако Псж израмнеше, така Марсеј би биле крајно оштетени.
За шо го воведоја тој Варот за к..р ?
За да кинат нерви кладичничарите кога ќе им поништат гол :ROFLMAO:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.281
Се согласувам до негде, ете Нејмар вика се кае не му ја закачил една, па што не му ја закачи или ти фуфа ќе те казнат 100 утакмици :D
Автоматски споено мислење:


:blablab:
Од кај си земал толку за право овој Тухел вака да се понаша. Умрен човек, не постои на мапа, земал се понаша арогантно и се курчи ко да го измислил фудбалот.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Да да, пошто бивш играч на Реал ич не плукаше а до вчера имаше ковид...
Бидејќи играше у Манчестер измеѓу РМ и ПСЖ, се важи. :D

А Тој циганот совршено трио со Роналдо и Суарез би биле за плачење и „пливање“.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од кај си земал толку за право овој Тухел вака да се понаша. Умрен човек, не постои на мапа, земал се понаша арогантно и се курчи ко да го измислил фудбалот.
Мене повеќе ме фрапира тука Виљаш Боаш, не ми делуваше на човек од кој може да искочи вакво косење од реплика :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Мене повеќе ме фрапира тука Виљаш Боаш, не ми делуваше на човек од кој може да искочи вакво косење од реплика :D
Не заборавај дека сме 2020, ништо не нѐ изненадува. Ја и Ставро чим не се пљукаме, што остана за Виљаш Боаш хах
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
ПСЖ најверојатно пак нема да тепаат. 82 мин.0:0 со Мец.

Total lack of communication & talking amongst the PSG players on the pitch right now should be very disconcerting for Thomas Tuchel. Club has 10 minutes to prevent this from being a 4th straight game without scoring.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.281
Колку се распаднати ПСЖ, ги глеав малце со Мец, последните 20тина минути, нит се трудат, нит трчаат, нит ништо.. јес да пред 2 недели им заврши сезоната и немаат одмор, ама грам однос немаат.

Икарди утиња зицер, си се смешка со голманот, се заебаваат по терен. Ќе изгубеа за малце.

Ќе лета Тухел куртонот, ако му е. Немаат ништо екипа, нит купуваат нешто.. Не знам како планираат да играат сезонава.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Колку се распаднати ПСЖ, ги глеав малце со Мец, последните 20тина минути, нит се трудат, нит трчаат, нит ништо.. јес да пред 2 недели им заврши сезоната и немаат одмор, ама грам однос немаат.

Икарди утиња зицер, си се смешка со голманот, се заебаваат по терен. Ќе изгубеа за малце.

Ќе лета Тухел куртонот, ако му е. Немаат ништо екипа, нит купуваат нешто.. Не знам како планираат да играат сезонава.
Не беа дотолку лоши фудбалски...пак правеа акции,играа,трчаа,се трудеа...реално играа со двајца играчи помалце откако се повреди онај левиот бек.....во таква ситуација е тешко да воспоставиш контрола ама пак победија.

Иначе дека се лигуши во право си....многу гадно однесување на цел тим..како некои пички..најодвратна екипа се направија....Ибра и Кавани беа мажишта и сто пати поинтересни за гледање за разлика од овие женчињата...барем кога ќе шутнеа ќе му го дупнеа голот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom