Фото собиранки

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Јас потврдуем присуство, татко ми ќе ја носи колата на сервис денес, ќе работат на нејзе до петок, такада ја сум без кола. Ако има место вишак, би ја зел и жена ми со мене, ако нема место вишак, само ја ќе дојдам. :)
Земи ја, не е никаков проблем. Ќе најдеме место сигурно.
Има право честа, рано ќе биде 10:30 за да фаќаме накај дома. Покасно е магијата :). Најдов и јас апарат никон, ќе ми го позајмат за вечерта. Не е нешто посебно, ама ќе служи :)
Ќе се договориме ондак. Моето 10:30 беше чисто предлог... :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Земи ја, не е никаков проблем. Ќе најдеме место сигурно.


Ќе се договориме ондак. Моето 10:30 беше чисто предлог... :)



епа тоб, значи утре у колку каде?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Во 19:30 на паркингот на МНТ.

Само кое МНТ, кај Нова Македонија или кај комерцијална банка во центар?

EDIT: Видов дека е во центар :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
убаво да си поминете, чекаме слики!!!
за жал, не сум во можност да ве дружам, а дужност зове:(
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Јас некој следен пат ќе дојдам. И астрономија и фотографија ми се голема љубов, само имам некои безвезни договори деновиве.
Носете си нешто „по долги“ и аутан.....и добар провод!
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Треба во приватна конверзација да се ставиме сите и да ги дадеме броевите:). Иначе имам мало фрижидерче за 4 мали шишенца, ако планира некој да зима нешто, кажете да го земам. И израчунајте за бензин по колку да се дава.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Ајде да сумираме :)

Паркинг пред МНТ - Центар (Карши Европски Универзитет) во 19:15 (толеранција 5-10 минути).

1) @Acid
2) @Олимпија
3) @Комита Ултрас
4) @Другар на @Комита Ултрас
5) @КвикСилвер
6) @DonJas
7 @Девојка му на @DonJas

Предлог распоред:

Кола #1:
- Комита ултрас, другар му, КвикСилвер (место за уште еден слободно)

Кола #2:
- Acid, Олимпија, DonJas, Девојка му

- КвикСилвер нека земе фрижидерче;
- Со нешто треба да го наполниме (не мора да собирате пари за бензин, земете по некое едно сокче или пивце);
- Можда грицки?;
- Земете си нешто со долги ракави/ногавици (за секој случај, минатиот пат смрзнавме);
- Ако фотографирате, не заборавајте да наполните батерии, да си земете статив, ремоут и тн:
- Ако не сјебе времето и се наоблачи, барем ќе најдеме утеха во пивото :)

Некој нешто да додаде?
blue ladybug, ти што одлучи?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.340
Поени од реакции
27.921
Во мојата кола има уште 2ца што се многу тенки шо значи место ќе нема, али секако Квик иде со нас. Другото колку што глеам е договорено така да вечер сите шо не не дружат, да им биде криво !! :D
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Ние отидовме вчера вечерта, супер беше, штом се стемни почнаа да се гледаат, само вратот ми се искриви. Земете нешто против комарци ќе ве изедат инаку. :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
...иако ми беше планот да ве дружам - ми излегоја обврски и нема да завршам пред 21:00....но идеата за вакви собиранки во природа е супер и ветувам ќе се потрудам за наредниот пат да бидам слободен
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Ние отидовме вчера вечерта, супер беше, штом се стемни почнаа да се гледаат, само вратот ми се искриви. Земете нешто против комарци ќе ве изедат инаку. :)
Кампуваше? :)
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Кампуваше? :)
Да, да, не бев баш горе на Козјак зошто касно тргнавме и не фати темница по пат па решивме да застанеме одприлика кај Брезница,дека бевме со велосипеди не се вози по тоа темниците. :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Фрижидерчето е мало, да не мислите кузнае колкаво е :D. Макс може 4 шишиња од 0.5, ама ќе го земам сигурно нема да ни штети. Времето вечер колку што видов ќе биде чисто и нема шанси да ни заврне. И сијалиците ги заборавивме, пожелно е да се носат. Е сега јас сталаци и такви чуда немам, среќен сум што најдов апарат. :D
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
ми се иде и на мене,ама неможам,како и да е, убава дружба,и добри слики да ви искочат!(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom