Фото собиранки

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Момци и девојки,

Ајде кој е заинтересиран да се собереме на некоја пијачка или пак уште подобро на терен. Мислам дека многу добро би било кога би се организирале заедно да заминеме на некое место и да извадиме некои кул фотки и да размениме искуства. Мој предлог е да се почне со некои места од кај што ќе се прават фотки какви што немаме шанса секој ден, ете Acid со некои членови од форумов ако не се лажам скоро беше Козјак за да ги долови ѕвездите. Не би било лошо да се пријави тука кој е заинтересиран, а кога ќе дефинираме цифра ќе дефинираме и термин кој ќе ни одговара на сите, исто и за локацијата. Превозот секако ќе биде со кола кој има кој не ќе се снаоѓа ќе најде кај некого место.

Заинтересирани има ? :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас радо би дошол но нажалост немам фотоапарат :(...

Инаку одлична идеја (y)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Рачунајте ме и мене, доколку неам испити у тој период. :)
--- надополнето: 11 август 2013 во 02:18 ---
Исто, ако саате може да соберете луѓе шо сакаат да ги фотка некој, па ќе ги фоткаме нив, немора да е природа секоаш. Нешо као on scene фотошут, само масивно хаотичен. :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Јас прифаќам.За во природа не одбивам никогаш.Од мене кола а може и скара.
Дестинации:
Таорска клисура.
Солунска глава.
Демир капија.
Куклица - Прохор пчински
Горни Св.Илија и Св.Никита
Бабуна-Теово-Бистрица
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Метеорскиот дожд го чекам цела година. Ако сум слободна, би сакала да дојдам. Ама не за фотографирање, туку само за уживање во глетката на отворено, оти у Скопјево од толку многу светла ништо нема да се види од дождов. Пишете детали како, што, од кога ќе се договорите, јас во вторник ќе ве известам дали идам со вас или не. :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Идам и јас, може ќе сликам со мобилен или ќе позајмам нечиј апарат, ама најбитна е дружбата нели? :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Ајде јас сум со кола има 2 места слободни за у вторник кој има друг кола нека се пријави. Acid смени го насловот во Фото собиранки (Вторник 19:30 - Козјак) како дополнително инфо за настанот.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Метеорскиот дожд го чекам цела година. Ако сум слободна, би сакала да дојдам. Ама не за фотографирање, туку само за уживање во глетката на отворено, оти у Скопјево од толку многу светла ништо нема да се види од дождов. Пишете детали како, што, од кога ќе се договорите, јас во вторник ќе ве известам дали идам со вас или не. :)
Небото над Козјак е прекрасно. Во ѕвездите се ужива и со голи очи, не мора да имаш апарат :)
I'm in, speak teh numbers, шопари ќе ни требаат? Пошо т'нок сум :)
Aбе шопари... Ќе се организираме со коли (кој има и може да земе, нека земе - кој нема, ќе се придружи на останатите).
Бидејќи не е далеку (многу), нема да не кошта многу. Или пак може и да земете по едно сокче/пивце за да се занимаваме таму. А ако немате кеш, воопшто не зимајте ништо. Се е до вас.

Идам и јас, може ќе сликам со мобилен или ќе позајмам нечиј апарат, ама најбитна е дружбата нели? :)
Баш така :)
Ајде јас сум со кола има 2 места слободни за у вторник кој има друг кола нека се пријави. Acid смени го насловот во Фото собиранки (Вторник 19:30 - Козјак) како дополнително инфо за настанот.
Насловот е сменет :)

Може да се чекаме на паркингот кај МНТ Центар (има место, отворен е) и да појдеме заедно. Ајде да се преброиме:

1) Acid
2) Олимпија
3) Комита Ултрас
4) КвикСилвер
5) DonJas

Други? zoran2008 Gakowski hypertech?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
И многу битно е колку коли сме за да не ни остане некој таму, пак ќе напоменам со мене доаѓа уште еден фотограф и има уште 2 места слободни или 3 за потесно. У секој случај ќе се дружиме и не поставувајте прашања со апарат или мобилен. Битна е дружбата кој сака да ужива у поглед, е добродојден :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
И многу битно е колку коли сме за да не ни остане некој таму, пак ќе напоменам со мене доаѓа уште еден фотограф и има уште 2 места слободни или 3 за потесно. У секој случај ќе се дружиме и не поставувајте прашања со апарат или мобилен. Битна е дружбата кој сака да ужива у поглед, е добродојден :)
И секако, ако планирате да фотографирате земете си статив.
И не заборавајте да понесете и блузонче/џемперче, ладно е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom