Фото натпревар #169 Минимализам -> ГЛАСАЊЕ

за:


  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
T

Torchyrus

Гостин
Гласам за чкорчињата. Иначе по темиве често не се прави разлика помеѓу најубава фотка или најдобра фотка што одговара на темата.
Ти гласаше сега за најдобра или најубава?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ништо префинето, многу едноставно...
Па тоа е и поентата на оваа техника. Самиот збор кажува се....минимално, едноставно, дури и досадно. Аматерски но сепак доволно едуциран во фотографијата, впрочем мое најголемо хоби и можам да го потврдам тоа....не со цел да ја бранам мојата слика, чисто да се знае дефиницијата на оваа техника. :)
 
T

Torchyrus

Гостин
Супер си е сликата како за темата, нема збор тука.
За почеток, пред гласање треба да оди дефиниција и за секој тема, да се прочита прво.
Да имав повеќе од 6 гласа на натпреварот за улична фотографија ќе пробав да дадам некое објаснување, вака немам потреба.
Како што имам пишано предходно кога нема награда, сеедно е.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
...ќе кажам дека на темава сите фотографии се во склоп на минимализам и тоа можам да го докажам за секоја поединачно!(y)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Имам предлог победникот и @коцка, при отварање на нова тема да дадат увод, малку да ја приближат темата до учесниците. Плус кој знае нешто повеќе и за техниката на фотографирање, да срони некое зрнце и така разбираш..... ;)
Исто така супер ми е идејата учеството да биде анонимно до крајот на гласањето. Е сега @коцка ќе има повеќе работа, ама бидејки е љубител на фотографија се надевам дека нема да и биде тешко.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Имам предлог победникот и @коцка, при отварање на нова тема да дадат увод, малку да ја приближат темата до учесниците. Плус кој знае нешто повеќе и за техниката на фотографирање, да срони некое зрнце и така разбираш..... ;)
Исто така супер ми е идејата учеството да биде анонимно до крајот на гласањето. Е сега @коцка ќе има повеќе работа, ама бидејки е љубител на фотографија се надевам дека нема да и биде тешко.
Мене ми е исто супер ако сакате анонимно :)
Вовед во темата едно време и стававме после некако исчезна тој дел, а фали точно е
Од следната тема ќе има и вовед и анонимност, дупла работа за мене :cautious: уствари виведот ќе си го пишува победникот :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom