Фото натпревар #169 Минимализам -> ГЛАСАЊЕ

за:


  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.280
,,,za eden,,,na vakvi fotki,,, :icon_mrgr:,,,:confused:da si gi jadesh ushite,,,:свиркам::facepalm:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Гласав за @Комита Ултрас затоа што:
1. Е модератор
2. се уби од праќање ПП пораки „ако не гласаш за мене ќе видиш,,,,,
3. му пратив трансакциска сметка :vozbud:
4. Стигна соопштение од партија задолжително СИТЕ да гласаме за него

Он: Фотката е крај на приказната(y)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Гласав за @Комита Ултрас затоа што:
1. Е модератор
2. се уби од праќање ПП пораки „ако не гласаш за мене ќе видиш,,,,,
3. му пратив трансакциска сметка :vozbud:
4. Стигна соопштение од партија задолжително СИТЕ да гласаме за него

Он: Фотката е крај на приказната(y)
А не прочита на крај од пораката со ситни букви дека не смееш да збориш за ова????
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
А не прочита на крај од пораката со ситни букви дека не смееш да збориш за ова????
Nikogas ne gi citam tie sitnite bukvi na kraj :icon_mrgr:
Do site ostanati mito primam vo sekakvi valuti.:sneaky:
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
... наместо да коментирате за фотографиите, што ви се допаѓа што не, што треба да се внимава или слично вие се заебавате, а гледам дека ги насочувате коментарите индиректно за мојот муабет од предходни теми, посебно членката која воопшто не постирала фотка најде да ми се потсмева индиректно тука... зошто да се нервирам? пораката е примена ете не гласам и не учествувам веќе, барем поправете го насловот!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
... наместо да коментирате за фотографиите, што ви се допаѓа што не, што треба да се внимава или слично вие се заебавате, а гледам дека ги насочувате коментарите индиректно за мојот муабет од предходни теми, посебно членката која воопшто не постирала фотка најде да ми се потсмева индиректно тука... зошто да се нервирам? пораката е примена ете не гласам и не учествувам веќе, барем поправете го насловот!
Оваа бијонс секогаш ми ги наоѓа грешките :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Со моето екстремно скромно познавање на фотографија, но со оглед на тоа што терминологијата верувам во сите сфери е иста, ќе ми простите, ама мислам дека на 80-90% од фотографиите им е утната темата. Минимализам = нешто како фотографиите на @TrendS и @Комита Ултрас - :aplauz: (за нив гласав) + уште 2-3 други. Апстрактни геометриски слики, сводови и куполи, и сештореди, барем според мојата дефиниција за минимализам, не припаѓаат тука.

Minimalistic is fantastic, btw! ;) Еден музички поздрав до сите.

Автоматски споено мислење:

Упс, за еден можело да се гласа. Sorry @TrendS , ама да беше ова трка во F1, @Комита Ултрас ќе беше Алонсо. :cuc:
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
еве неколку минималистички фотографии од тајландски уметник!


а и зависно што е тема на минимализмот се создава и фотографијата!

 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.965
Гласам за чкорчињата. Иначе по темиве често не се прави разлика помеѓу најубава фотка или најдобра фотка што одговара на темата.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Мене чкорчињата исто највеќе ми се допаднаа! Во право е Калебот оти често се гласа онака од око, дури и да е промашена темата! Ама тоа е нормално, овде сите се аматери и обични љубители на сликички, со тек на време и овде ќе се изострат критериумите!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom