Фото натпревар #169 Минимализам -> ГЛАСАЊЕ

за:


  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.823
Мене ми е исто супер ако сакате анонимно :)
Вовед во темата едно време и стававме после некако исчезна тој дел, а фали точно е
Од следната тема ќе има и вовед и анонимност, дупла работа за мене :cautious: уствари виведот ќе си го пишува победникот :P
Уште нешто: Мое мислење е дека треба да се продожи да се гласа само за една фотографија, ако исто вредат гласовите
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Уште нешто: Мое мислење е дека треба да се продожи да се гласа само за една фотографија, ако исто вредат гласовите
Ама некогаш човек не може да се реши за една, посебно кога има многу пријавени фотографии, и голем дел од нив се одлични :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Ама некогаш човек не може да се реши за една, посебно кога има многу пријавени фотографии, и голем дел од нив се одлични :)
За две ќе се гласа во тие случаеви, кога има премногу пријавени фотографии :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Уште нешто: Мое мислење е дека треба да се продожи да се гласа само за една фотографија, ако исто вредат гласовите
Ама некогаш човек не може да се реши за една, посебно кога има многу пријавени фотографии, и голем дел од нив се одлични :)
Дали една, дали три не мења ствар! Летка е можда у право, нема сега да се кршам од дилеми за кого ќе гласам на форум! Мислам за 2 или 3 е ок опција. Може да биде и со поени, првиот глас да носи 3 вториот 2 а третиот 1, ако не им е тешко да направат таков алгоритам на кајганџиите!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Дали една, дали три не мења ствар! Летка е можда у право, нема сега да се кршам од дилеми за кого ќе гласам на форум! Мислам за 2 или 3 е ок опција. Може да биде и со поени, првиот глас да носи 3 вториот 2 а третиот 1, ако не им е тешко да направат таков алгоритам на кајганџиите!
да не сакате и дропки да ви решавам? :P
Автоматски споено мислење:

Него гласањето е скоро саат време завршено а @Комита Ултрас нема зададени тема!
@Crazy.M.Girl ако до 17 часот нема тема ти отварај нова, нели ти го украдов тоа право пред некое време (затоа што каснеше)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.654
... само да кажам дека Крејзи „не каснеше“, ниту ти си и’ ја зела можноста за отварање на нова фото тема за натпревар... во исто време кога си побарала од Крејзи да постави тема кога победи, таа беше присутна на форумот, но не ти одговори на повикот, а своето присуство си го потврди во фотографии во подфорумот Гурманско катче! :rolleyes:
...ова онака спомнувам, да не се чувствува коцка должна, а во иднина Крејзи да биде поажурна во своите обврски (што сигурно дека и сега нема да ги заврши)! :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Ако имам нешто потреба @bijons се нафаќаш ли да ми бидеш приватен детектив :cool:
Да си чекаш на ред, ја знаеш откога ја прашав???
Него @bijons не беше крејзи трудна? Ја нема од понеделник гледам, да не се породила?
@TrendS спремај се и ти :)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.785
Поени од реакции
29.213
Па тоа е и поентата на оваа техника. Самиот збор кажува се....минимално, едноставно, дури и досадно. Аматерски но сепак доволно едуциран во фотографијата, впрочем мое најголемо хоби и можам да го потврдам тоа....не со цел да ја бранам мојата слика, чисто да се знае дефиницијата на оваа техника. :)
,,,znachi spored toj vordpres,,,trebashe da pobedam,,, :( :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

,,,jas sum da se glasa prvichno za 3 tri ,,,
,,,z'sh kocka da bide raat,,, :свиркам:
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
,,,znachi spored toj vordpres,,,trebashe da pobedam,,, :( :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

,,,jas sum da se glasa prvichno za 3 tri ,,,
,,,z'sh kocka da bide raat,,, :свиркам:
Ја мислам да имаме како евровизија! Па ја по завршувањето на гласањето да треба да земам лист и пенкало и да собирам кој колку поени има :)
Автоматски споено мислење:

@shutrak абе иди сликај шуми ахахаха
 
Последно уредено:
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Првите 3 слики,после на gurman2 i bijons се мали ремек-дела! Добар потенцијал има и сликата на TrendS
 
Член од
16 ноември 2019
Мислења
185
Поени од реакции
839
Да си чекаш на ред, ја знаеш откога ја прашав???
Него @bijons не беше крејзи трудна? Ја нема од понеделник гледам, да не се породила?
@TrendS спремај се и ти :)
Далеку сум уште од пораѓање ама неделава не бев добро па затоа ме немаше:)
... само да кажам дека Крејзи „не каснеше“, ниту ти си и’ ја зела можноста за отварање на нова фото тема за натпревар... во исто време кога си побарала од Крејзи да постави тема кога победи, таа беше присутна на форумот, но не ти одговори на повикот, а своето присуство си го потврди во фотографии во подфорумот Гурманско катче! :rolleyes:
...ова онака спомнувам, да не се чувствува коцка должна, а во иднина Крејзи да биде поажурна во своите обврски (што сигурно дека и сега нема да ги заврши)! :)
Тогаш видов дека пишала коцка ама не стигнав одма да смислам и отворам нова тема ради фамилијарен ручек. По неколку саати кога успеав да седнам и отворам тема веќе имаше нова под изговор дека сум каснела. Што мислам не е ферски, друг пат се чекало и по неколку дена нова тема а тогаш беа проблем неколку часа:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom