Формула 1 - сезона 2024

За кои (мин.1, макс. 3) возачи ќе навивате во 2024?

  • Макс Верстапен - Ред Бул Хонда

  • Серхио Перез - Ред Бул Хонда

  • Луис Хамилтон - Мерцедес

  • Џорџ Расел - Мерцедес

  • Шарл Леклерк - Ферари

  • Карлос Сајнц Јуниор - Ферари

  • Ландо Норис - Мекларен Мерцедес

  • Оскар Пјастри - Мекларен Мерцедес

  • Фернандо Алонсо - Астон Мартин Мерцедес

  • Ленс Строл - Астон Мартин Мерцедес

  • Пјер Гасли - Алпин Рено

  • Естебан Окон - Алпин Рено

  • Логан Сарџент - Вилијамс Мерцедес

  • Александер Албон - Вилијамс Мерцедес

  • Даниел Рикиардо - РБ Хонда

  • Јуки Цунода - РБ Хонда

  • Жу Гванжу - Кик Заубер Ферари

  • Валтери Ботас - Кик Заубер Ферари

  • Кевин Магнусен - Хаас Ферари

  • Нико Хулкенберг - Хаас Ферари


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
14 август 2010
Мислења
1.157
Поени од реакции
1.376
Ова беше одлична трка за попладневно дремење пред ТВ, 2 пати сум задремал шо не ми се случуваше ниту на трките кои почнуваат во 5 сабајле

Сезона 2024 - денот по утрото се познава
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.545
Тоа е, се гледаме 2025та..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Класа за себе е Макс, 40та трка у низа по која он е сеуште прв на генерален пласман.
Ко да не заврши претходната сезона.

Рикардо испадна педерче што не му врати позиција на Јуки, го читав Вилнев вчера, доста остро кон Рикардо, вика фаца сеа станал сите го сакаат поради мочана нетфликс серија, носи гледачи за Ф1 а дали заслужува да е тука и толку да е хајпнат во моментов? Дефинитивно не, и лани кога се врати, у втор план беше од Јуки, ај на сред сезона дојде ама и сега е така, технички требаше позади него да заврши денес, клошар насмеан.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.865
не го видов ова, и dive bomb му направил :icon_lol: иначе Рикиардо никогаш не бил вака уображен, ме чуди реално.
 
  • Хаха
Reactions: Syn

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
А му кажаа да ја врати или тој одби? Не сум видел
Ne mora da mu kazat, se podrzabira toa ako veke ne uspeal da go pomine toj pred nego. A ne ni bea u bodovi baska, bedno. A i mislam Yuki ako ostanese, pogolemi sansi ke imase da pomine, mnogu glupa odluka i na timot.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.797
Поени од реакции
33.616
Ne mora da mu kazat, se podrzabira toa ako veke ne uspeal da go pomine toj pred nego. A ne ni bea u bodovi baska, bedno. A i mislam Yuki ako ostanese, pogolemi sansi ke imase da pomine, mnogu glupa odluka i na timot.
Не можеше, Јуки беше со Hard гуми, Даниел со Soft. И Даниел беше побрз, баш дека Јуки се мачеше многу кругови, му рекоа да го пушти Даниел. А што и ако му ја вратеше позицијата? Да се работеше за бод, па да има логика, вака сеедно кој завршил 13 а кој 14, никој нема да помни тоа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не можеше, Јуки беше со Hard гуми, Даниел со Soft. И Даниел беше побрз, баш дека Јуки се мачеше многу кругови, му рекоа да го пушти Даниел. А што и ако му ја вратеше позицијата? Да се работеше за бод, па да има логика, вака сеедно кој завршил 13 а кој 14, никој нема да помни тоа.
Princip i vozacki bonton e u prasanje, da bese seedno nemase Yuki da vrie. A i ako se zeme u predvid koj poveke pritisok pravese vrz Magnusen, deluvase deka isto bese i nisto ne smeni Rikardo, ne deka Yuki zaostanuvase, naprotiv, zalepen bese sve dodeka ne mu napravija pritisok da se trgne, za da pak sve ostane status quo.

A i bas radi poziciite na staza, ne trebase da ima vakva smesna naredba, trebase da gi ostavat da se trkaat.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.797
Поени од реакции
33.616
Princip i vozacki bonton e u prasanje, da bese seedno nemase Yuki da vrie. A i ako se zeme u predvid koj poveke pritisok pravese vrz Magnusen, deluvase deka isto bese i nisto ne smeni Rikardo, ne deka Yuki zaostanuvase, naprotiv, zalepen bese sve dodeka ne mu napravija pritisok da se trgne, za da pak sve ostane status quo.

A i bas radi poziciite na staza, ne trebase da ima vakva smesna naredba, trebase da gi ostavat da se trkaat.
Не може да е смешна наредбата кога побрз беше Рикардо. Еве ќе се обидам да ја вратам трката за да ги видам разликите, за да видиш дека не е така како што мислиш.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не може да е смешна наредбата кога побрз беше Рикардо. Еве ќе се обидам да ја вратам трката за да ги видам разликите, за да видиш дека не е така како што мислиш.
Deluvase deka e pobrz, ama ne i superioren sto se vide koga koga otide pozadi Magnusen kade vo najdobar slucaj za Rikardo, bese status quo, taka da nisto ne smeni toa, bukvalno ...

Kako i da ja vrtis, trebase da ja vrati pozicijata cisto od princip ko sto sekoj vozac pravi, nebitno na koe mesto se, a Yuki deluvase deka imase oset za moznost da go pomine Magnusen, ne mozeme da znaeme so 100% sigurnost sega deka toa nemase da se desi, blisku bese i on dosta, zatoa i se nervirase koga vo takov moment mu stigna naredbata.

Vsusnost toa bese problemot, Yuki se lepese do Magnusen a ovie mu naredija da se povlece, tajmingot bese mnogu los, ovoj mislam deka i im rece dali se seriozni u takov moment toa da se bara. Obicno vakvi odluki doagaat koga e jasno deka toj sto e pred niv kontrolira sve vo odnos na onoj pozadi nego (ko sto bese slucaj koga pozadi Magnusen bese Rikardo) i prakticno nema sansa da bide preteknat, ova ne bese bas takov moment, trebase da pocekaat uste nekoj krug ako nisto drugo za da vidat Yuki prvo sto ke naprai, ne u faza koga pravese prostor za da izvede napad,da go isechat, ova e mnogu loso menadziranje i japonecot so pravo bese nervozen.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom