Формула 1 - сезона 2024

За кои (мин.1, макс. 3) возачи ќе навивате во 2024?

 • Серхио Перез - Ред Бул Хонда

  Гласови: 0 0,0%
 • Логан Сарџент - Вилијамс Мерцедес

  Гласови: 0 0,0%
 • Жу Гванжу - Кик Заубер Ферари

  Гласови: 0 0,0%
 • Валтери Ботас - Кик Заубер Ферари

  Гласови: 0 0,0%
 • Кевин Магнусен - Хаас Ферари

  Гласови: 0 0,0%
 • Нико Хулкенберг - Хаас Ферари

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  67
 • Гласањето е завршено на .

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.586
Поени од реакции
2.183
Нели Сајнц треба да се врати на второ место на рестартов бидеќи не комплетираа еден круг?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.258
Нели Сајнц треба да се врати на второ место на рестартов бидеќи не комплетираа еден круг?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
А шо му се деси на Сајнц?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.660
Поени од реакции
3.742
Магнусен превише грешки прави за искусен возач, најверојатно ќе има бан 1 трка.


Нели Сајнц треба да се врати на второ место на рестартов бидеќи не комплетираа еден круг?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Еден сектор треба да има комплетирано, така кажаа на Скај.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.586
Поени од реакции
2.183
Магнусен превише грешки прави за искусен возач, најверојатно ќе има бан 1 трка.Еден сектор треба да има комплетирано, така кажаа на Скај.
Еден круг е колку што се сеќавам од ланската ситуација со Алонсо. Еве го вратија на второ.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
802
Поени од реакции
1.405
Конечно Ферари и Мекларен фајт, како во стари добри времиња ...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.181
Поени од реакции
5.353
Позитивна аура околу Ферари конечно. Треба со црвено да се означи денот кога Васер дојде во тимов. Го пренасочи за 180 и од надолна линија еве не, земавме победа, покрај неколку подиуми и у врат се дише на РБ. Возачки мислам дека Макс зима и оваа година, триплета да направи па од следна ќе бидне забавно, ама од конструктори не мислам дека РБ ќе може да се опушти посебно со 1,5 возачи у тим.

Чеко непрепознатлив, за времето на Форс Индија возеше подобро него што вози сега. Кој го гледал видеото со Албон разбира што се случува и ова е уште еден потврдувач на таа теорија. Преспецифичен стил на возење има Макс да како оди времето со надоградби на самиот болид, така потежок станува за возење за другиот возач. Затоа не знам кој би можел да вози заедно со Макс у тим.

Со оваква форма на Чеко и оваква форма на Ферари и Мекларен, ќе гледаме фешти на конструкторска табела.

Ако отиде Макс у Мерцедес, мислам дека брзо ќе го исплеска Џорџ и ќе го спакува како втор возач. Не е Расел калибар на Макс никако. И тоа ќе допринесе за уште поинтересен развој на настани. Прашањето е што со РБ во тој случај? Кој ќе остане да вози.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.423
Поени од реакции
42.498
Sramot go ima gusnato Perez veke mesec ipol, dva. Jadnik
Автоматски споено мислење:

Epski kvalifikacii, fijasko za Perez i dvete ferarinja, Rasel prv, so identicno vreme ko i Max, ova ne pamtam deka nekogas se slucilo, 0.000 da sedi kaj vtoriot.
Mercedesite dobri denes, do dusa Rasel samo, Luis izgleda pogresi vo vtoriot brz krug i on imase brzina da bide u top 3-4, ama sezonava e the 2nd best u svojot tim do ovoj moment.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2010
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.415
Браво за Ѓорѓи, инаку не е ова прв пат идентично време да потрефат, се има поклопено тројца возачи со идентично најбрзо време да извозат квалификации. Утре очекувам Ферари да бидат конкурентни во услови на трка. Досега ова сезона Раселчо го отепа Хамилтон.
 
Член од
20 јуни 2018
Мислења
111
Поени од реакции
350
Мерцедес имаат одличен сет ап за тркава, Мекларенот исто добар константно сезонава. Ферари гледаат дека се назад една секунда во зона за испаѓање и искачаат со стари гуми на последен круг во Q2, кои легенди. РБ виза кеш (како и да се вика тимов) исто солидни денес, Рикардо со 5то место на стартот има шанси утре за добри поени. Албон исто стандардно добар го одржува Вилијамс во живот.

Разочарување денес е Перез, со нов договор од две години две трки по ред испаѓа во Q1 :tapp:.. Не би ме изненадило утре пак да се спука со Хасовите на старт. Хамилтон исто како да го прегазува времето, Расел мн подобри преформанси има цела сезона до сега.

Очекувам утре интересна трка, поготово ако врне ке биде лудо. Стазава има мн места на кои мала грешка те носи у ѕид.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Вакво идентично време во квалификациите немало од 1997 година на Европското гран при во Херез Шпанија кога тројца имаа исто време Жак Вилнев, Михаел Шумахер и Хајнц Харалд Френцен... Барем уште и Ландо Норис да направеше такво време...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.200
Поени од реакции
39.943
Сајнц на крај у Вилијамс ќе заврши изгледа. Ферари му ја уништи кариерата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom