Формула 1 - сезона 2023

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2023?

 • Макс Ферстапен

 • Серџо Перез

 • Чарлс Леклер

 • Карлос Саинц

 • Луис Хамилтон

 • Џорџ Расел

 • Естебан Окон

 • Пјер Гасли

 • Ландо Норис

 • Оскар Пјастри

 • Валтери Ботас

 • Џоу Гуанју

 • Ленс Строл

 • Фенрадо Алонсо

 • Кевин Магнусен

 • Нико Хулкенберг

 • Ник Де Врис

 • Јуки Цунода

 • Алекс Албон

 • Логан Сарџент


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Статус
Затворена за нови мислења.

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.825
Поени од реакции
10.985
Партали. Не е цел црна боја, сребрениот го преферирам од стално, али добра комбинација направиле сега (y)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.162
Поени од реакции
5.328
Добар дизајн, она што можам да приметам е дека сите играат со светло, агли и слично. Посебно Мерцедес изјави дека ова е рендер. Практично ни го открија дизајнот на ливерито, и од прилика која насока следат, но не мора да значи дека со истото ќе се појават на тестирање а уште помалце на првата трка.

2ри Март почнува циркусот, да видиме кој што направил.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.900
Поени од реакции
39.380
Ќе биде интересно да се види колку другиве тимови го совладале концептот на Њуи. И стварно штета е кога другите стигаат да се сменат правила.

Ова ф1 треба малце да се смени и овие нови филозофии да доаѓаат поретко пошто еднаш болидите стануваат компетитивни они мењаваат. Можам да замислам што сезони ќе гледавме ако се продолжеше со истите болиди од 2021.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom