Формула 1 - сезона 2023

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2023?

 • Макс Ферстапен

 • Серџо Перез

 • Чарлс Леклер

 • Карлос Саинц

 • Луис Хамилтон

 • Џорџ Расел

 • Естебан Окон

 • Пјер Гасли

 • Ландо Норис

 • Оскар Пјастри

 • Валтери Ботас

 • Џоу Гуанју

 • Ленс Строл

 • Фенрадо Алонсо

 • Кевин Магнусен

 • Нико Хулкенберг

 • Ник Де Врис

 • Јуки Цунода

 • Алекс Албон

 • Логан Сарџент


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.855
Поени од реакции
83.800
И Скај Спортс објавија... Биваше ли баш лиглево да замине во Ферари, ПУ!!! Ќе треба сега за Окон да навивам
Автоматски споено мислење:

Ја избришаа објавата, ама успеав скриншот да направам...

IMG_20240201_113720.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.974
Поени од реакции
39.563
Има смисла, Сајнц го повржуваа со Ауди од 2025та. Ваљда он ќе го замени него.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.661
Поени од реакции
12.525
И Скај Спортс објавија... Биваше ли баш лиглево да замине во Ферари, ПУ!!! Ќе треба сега за Окон да навивам
Автоматски споено мислење:

Ја избришаа објавата, ама успеав скриншот да направам...

Прегледај го приврзокот 405504
Со таа среќа што ја има, ништо чудно да се дофати и до титула со Ферари.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.801
Поени од реакции
14.138
Ич немам следено што се случува со Ф1 откога заврши сезоната ептен ме изненади ова со Хамилтон ко гром од ведро небо :eek: :eek:

А гледам и Андрети пак ги одјебале за греота
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.163
Поени од реакции
5.332
Можеме да јадеме трици колку сакаме, ама знаењето што ќе го донесе со него од Мерцедес може да бидне од исконска вредност за Ферари. Ова е топ потег у офсезона на Ферари.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.661
Поени од реакции
12.525
Можеме да јадеме трици колку сакаме, ама знаењето што ќе го донесе со него од Мерцедес може да бидне од исконска вредност за Ферари. Ова е топ потег у офсезона на Ферари.

Уште да имаше некој во Ферари што знае да го искористи тоа
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.343
Поени од реакции
42.164
Мислев дека не можам поише да ги мрзам Ферари ... можело.
А чисто ради Леклер и Сајнц колку толку олабави мржњата, ама бабаните си останаа достојни. :pov:
Потајно се надевам дека нема да се деси ова, ама од друга страна па дел од мене и сака да се деси, и да се кинат со Макс ... и Леклер, дека овој вториов ќе попушта на било каков начин, технички гледано ако имаат конкурентен болид, ова е добро за Ф1, и тоа многу, како и да е многу АКО у цела оваа приказна треба да се исполнат.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.016
Поени од реакции
6.042

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.343
Поени од реакции
42.164
Aj koga se sredina emocii i implusivni postovi, ova e mec so dve ostrici za ferari, egoto na Lekler protiv egoto na Luis, posleden pat koga Luis bese vo takov tim, rabotite ne bea bas najdobri za timot, ok, so mercedes imaa dominanten bolid i so Niko se grebea na staza ama odnosite im bea i te kako naruseni. A za Luis i Alonso muabet da ne pravime, ova i ne e nesto sto e svojstveno za bilo koj tim, da butnes 2 vakvi vozaci, a i od nekoja marketing perspektiva, Luis e veke veteran, so fan baza kolku so e omilen tolku e i neomilen i antipaticen, ne e poznat deka vladee so fan bazite niz svetot.

Na Hungaroring od britancite najgolem broj bea za Lando Noris, i kaj niv ne e tolku omilen kolku sto on misli deka e, ne znam, Ferari se vo prasanje sekoja nivna odluka treba da se preispituva dali e pametna ili ne, mislam deka go imaa perfektniot balans so Lekler i Sainz, a i dvajcata se realno dobri vozaci, zasto vaka go narusuvaat samo oni znaat, malce nefer prema Sainz ama toa e sto e. Se nadevam ova ke im se udri od glava, najiskreno, ama istovremeno sakam da imaa konkurenten bolid kolku i da ne gi sakam, nebitno e toa, trkanje sekako sakame da gleame i po moznost Lekler da bide noviot Rozberg za Luis, ne total dominacija ko onaa od lani, nevidena vo ovoj sport.

Pa neka pobedi najdobriot, potencijalno rekov, ako se ispolnat nekolku AKO-uslovi, moze da imame i epska sezona ili sezoni seedno, bez razlika za koj tim ili vozac navivame, site sakame da imame sto pogolema neizvesnost i jaki dueli sekoj trkacki vikend.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.163
Поени од реакции
5.332
Aj koga se sredina emocii i implusivni postovi, ova e mec so dve ostrici za ferari, egoto na Lekler protiv egoto na Luis, posleden pat koga Luis bese vo takov tim, rabotite ne bea bas najdobri za timot, ok, so mercedes imaa dominanten bolid i so Niko se grebea na staza ama odnosite im bea i te kako naruseni. A za Luis i Alonso muabet da ne pravime, ova i ne e nesto sto e svojstveno za bilo koj tim, da butnes 2 vakvi vozaci, a i od nekoja marketing perspektiva, Luis e veke veteran, so fan baza kolku so e omilen tolku e i neomilen i antipaticen, ne e poznat deka vladee so fan bazite niz svetot.

Na Hungaroring od britancite najgolem broj bea za Lando Noris, i kaj niv ne e tolku omilen kolku sto on misli deka e, ne znam, Ferari se vo prasanje sekoja nivna odluka treba da se preispituva dali e pametna ili ne, mislam deka go imaa perfektniot balans so Lekler i Sainz, a i dvajcata se realno dobri vozaci, zasto vaka go narusuvaat samo oni znaat, malce nefer prema Sainz ama toa e sto e. Se nadevam ova ke im se udri od glava, najiskreno, ama istovremeno sakam da imaa konkurenten bolid kolku i da ne gi sakam, nebitno e toa, trkanje sekako sakame da gleame i po moznost Lekler da bide noviot Rozberg za Luis, ne total dominacija ko onaa od lani, nevidena vo ovoj sport.

Pa neka pobedi najdobriot, potencijalno rekov, ako se ispolnat nekolku AKO-uslovi, moze da imame i epska sezona ili sezoni seedno, bez razlika za koj tim ili vozac navivame, site sakame da imame sto pogolema neizvesnost i jaki dueli sekoj trkacki vikend.
И јас го сакам Сајнц, ама изјавија и двете страни дека не успеале да постигнат договор. Значи со Сајнц се седело на маса првин ама ради Х причини не се завршила работата.

И мене ми скокаше на живци со плачење и двојни аршини ама никој не може да му земе дека ако има добар болид знае многу солидно да извози. А искуството плус што го носи, со се инфо од Мерцедес што факт е дека и Сајнц ќе им однесе инфо од Ферари у Ауди така да според мене ова е битен потег. Плус курч потег на Ферари малце да покажат дека и они можат нешто да направат озбилно зашто почна приматот да се губи. Мене лично ми се свиѓа како ќе проработи ќе видиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom