Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    82

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.914
Поени од реакции
1.905
Ако излезе легален розовиот мерцедес, најверојатно од наредна сезона и алфа таури и хаас ќе го следат истиот потег.

Интересна изјава на Марко:

"If the Racing Point is legal, we will do the same with AlphaTauri. Then there will be at least four Mercedes, four Red Bulls and maybe up to six Ferraris on the grid next year."
И таман ФИА искача следниве денови со промени во правилникот за тоа прашање. Surprise kids. :rolleyes:
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
150
Поени од реакции
148
Баш ми е мило за Мекларен што се стабилизираа како тим. И покрај тоа што сум Ферари фан не би сакал историски тим како Мекларен да биде на дното.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
153
Се губеше деновиве Хами, стави нешто за вакцините за Бил Гејтс, па го избриша(како и многу др. работи), па се извинуваше дека го почитувал многу...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.394
Поени од реакции
18.378
Мислам дека Хами со глупостиве што ги прави си подготвува некаков терен за после Формула 1.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
153
Чеко официјално позитивен. Најверојатно некој од резервите на Merc ќе возат.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
153
Британциве пишаа дека е можно Хулкенберг да го замени. Вандорн се подготвувал за трката во Берлин со Формула Е, а Гутиерез немал возено од 2016
 
Последно уредено:
На врв Bottom