Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.635
Браво за Ферари, одлична трка. Малце ми е криво за Шарл, не можам уште да сфатам како можеше да излезе зад Фетел по боксот, кога ем неговиот бокс беше далеку побрз, ем 2 секунди предност имаше пред тоа. Ама тоа е... Не може да се каже тука дека беше Фетел фаворизиран, убеден сум дека ни они не знаеја дека така ќе испадне. Сепак, и второ место, а притоа Хамилтон да не е во топ 3, е одлично!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нема основ Шарл да биде лут, дефакто е втор шофер и прва сезона му е во Ферари, во тим во кој што вози Фетел кој е четирикратен шампион. Така да, нека му биде сезонава за аклиматизација, па здравје наредна доколку си оди Фетел, нека му ја дадат таа провизорна број еден позиција ко шофер у тим. Се слагам и со Златке, не верувам дека ова беше намерно пропуштање у бокс за промена на позиција.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
790
Поени од реакции
1.581
Целосно се сложувам со триве последни мислења.


Само малце ми е бљак тоа понашање на Леклерк, некогаш е топ ќе си речеш браво за младичов, а некогаш е како за во градинка.
Во секој случај му треба калемење, па титулата не му бега.
Автоматски споено мислење:

Btw,

Во Ферари сите разбравме дека треба да прават муабет, ама и овие ќе го прават изглеа :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.635
Само малце ми е бљак тоа понашање на Леклерк
На секој би му било криво. Ја имаше победата во раце, буквално. Он и не се понашаше нешто особено: му честита на Фетел, на тимот, кажа дека е пресреќен што на трка од која очекувале само подиум се враќаат со 1-2 победа... Само покажуваше дека не му е сеедно, што според мене е нормална реакција во случајов.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.376
Не беше пресметано, се согласувам. Среќе за Фетел шо не беше некоја патека како Монца или Спа па овде не можеше Шарл да го нападне, малку нефер према Шарл ама се случува, и на Фетел очајнички му требаше победа за да си ја поврати самодовербата колку толку, потребен е и тој на тимот.
Она шо е ветувачки е дека Ферари е конкурентен на една писта како шо е оваа и дека имаја добар "RacePace"
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.635
Член од
29 септември 2013
Мислења
790
Поени од реакции
1.581
На секој би му било криво. Ја имаше победата во раце, буквално. Он и не се понашаше нешто особено: му честита на Фетел, на тимот, кажа дека е пресреќен што на трка од која очекувале само подиум се враќаат со 1-2 победа... Само покажуваше дека не му е сеедно, што според мене е нормална реакција во случајов.
Можеби не сум во право, само сум со многу mixed emotions. Ама во секој случај ова му требаше на Фетел да му се случи ❤ инаку ќе беше скрос down.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Колкав товар му падна од рамена со победава. Од таму беа и грешките претходните трки.
Следува интересна борба за 3 место! :cool:
THE FINGER IS BACK!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Mercedes dno dna so potegot koga mu rekoa na Bottas da zabavi za Hamilton da ne ispadne pozadi nego. Pa neli nemalo favorizam vo timot :tapp: :tapp:
Inace Hamilton isto taka mu go eba posledniot hot lap na Valtteri vo kvalifikacii I zatoa tolku slabo vreme imase. Uzhas.

Leclerc neka si gi smiri hormonite I neka ne se ligavi mn mn, se somnevam deka planot beshe Seb da ispadne peed nego

Giovinazzi I Gasly odlicna trka
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.434
Дно потег беше поради тоа што Ботас се бори за титула, да не беше единствената конкуренција на Луис ќе ја сфатев одлуката, ама ова, стварно гомнарски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom