Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Барселона треба да се укини, претекнувањето е речиси невозможно, затоа секоја година се досадни трките овде.
Би ги укинал сите трки каде е тешко претекнувањето, почнувајки од Монако.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
Табакот рече дека ќе ја тргнеле патекава догодина, фала богу
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Барселона треба да се укини, претекнувањето е речиси невозможно, затоа секоја година се досадни трките овде.
Епа ете Монако ќе биде интересна, каде што на секој свиок може да се претекнува...
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Не ми е јасно како Ферари само може да уназади а да не напредува. Баш вчера видов график во однос на времињата од квалификации минатата со оваа сезона. Сите тимови имаат подобро 0.4-1 секунда во однос на лани. Ферари се на дно, само 0.1 во однос на минатата година. И повторно моторот не е во прашање, на правците пак добиваат во однос на Мерцедес. Ама у еден сектор да си 0.7-0.9 поспор :toe:. Шасијата годинава очигледно е :facepalm:. Годинава мислам им е најлош старт од турбо ерава, ако не победат у слендите 2 макс 3 трки, отиде сезонава, досега најрано мислам што се простиле.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.620
Поени од реакции
12.431
Што догодина, Ферари ќе бидат конкурентни или ќе освојат награда за најголемо дно? Ако е второто, уште годинава ја освојуваат им ебам мртвите. Не им требаат нови возачи им треба цел нов конструкторски тим од корен. И овој Биното познавање 0.
И мене не ми е јасно како Аривабене го пуцнаа за Биното. Со Аривабене барем мрднаа од мртвилото што беа. Олку очаен Ферари, од болид, до тимски наредби, до катастрофални питови и тактики, немале од 2014.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Табакот кажа нешто дека Барселона и Хокенхајм ќе се укинуваат а ќе има нови трки во Холандија и Виетнам. Мене па ова не ми се свиѓа многу. Се’ помалку остануваат традиционални патеки. Уште па и ако ГН на Бразил се премести од Интерлагос во Рио...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.256
Табакот кажа нешто дека Барселона и Хокенхајм ќе се укинуваат а ќе има нови трки во Холандија и Виетнам. Мене па ова не ми се свиѓа многу. Се’ помалку остануваат традиционални патеки. Уште па и ако ГН на Бразил се премести од Интерлагос во Рио...
Студирам во Холандија и можам само едно да кажам, холандезиве се исхајпани многу. Ја спремаат Зандвоорт стазата веќе неколку години по ред, уште пред тоа имаа идеи за такво нешто а од како Макс извади добри резултати хајпот на најјакото го пуштија и турбо почнаа преговори, реновирања, припреми све тип топ. Се очекува за 2020 да влезе у календарот, а ако го очекуваат тоа и ке го сторат многу дисциплинирани се за тоа посебно кога се работи за проекти што ке им носат престиж и кеш засукуваат ракавите и работат.
П.С. Примам гости за викендите, за по 30 јура од вечер за кревет
П.П.С. За гостинка од црвениот дел на градот се доплаќа по договор :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.050
Табакот кажа нешто дека Барселона и Хокенхајм ќе се укинуваат а ќе има нови трки во Холандија и Виетнам. Мене па ова не ми се свиѓа многу. Се’ помалку остануваат традиционални патеки. Уште па и ако ГН на Бразил се премести од Интерлагос во Рио...
За Виетнам веќе е одлучено да биде дел од трките за следна сезона ако не грешам, исто и Зандворт скоро сигурно дека ќе се вози следна сезона. Интерлагос најверојатно иде во историјата на сметка на трка во Рио.
Виетнам ќе биде уште едно градско срање, а најверојатно и Рио ќе биде градкса трка. Зандворт е толку тесна што на одредени места од трката два болида не можат да бидат еден до друг. Што ипак не е вина на стазата, него болидите се ОГРОМНИ што е ужас. Во глобала тешко да добиеме нешто интересно од новите трки.
На крај едино Монца, Спа и можда Силверстон ќе останат од класичниве добри патеки.

Цело време кењам и на крај пак ќе ја гледам следната трка :boksix:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Виетнам може да изненади бидејки ја прават со план да има место за претекнување. Нешто како Баку. За Зандворт си потполно во право, може да искочи и полоша од Шпанија. Но барем ќе има посетеност поради Макс. Шпанија разочара со посетеност највеќе поради тоа што го нема Алонсо повеќе.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
Виетнам може да изненади бидејки ја прават со план да има место за претекнување. Нешто како Баку. За Зандворт си потполно во право, може да искочи и полоша од Шпанија. Но барем ќе има посетеност поради Макс. Шпанија разочара со посетеност највеќе поради тоа што го нема Алонсо повеќе.
посетеноста и не е толку битна, парите се битни, Баку 5 души имаше се на се, па е актуелна. Ф1 иде кај што има добра пара, Каталуња едвај крпи крај со крај и затоа ќе биде тргната најверојатно, не дека ми е мила една од најдосадните патеки некогаш возени во ф1 бетер од таа маљи кур што беше у Франција на времето.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
посетеноста и не е толку битна, парите се битни, Баку 5 души имаше се на се, па е актуелна. Ф1 иде кај што има добра пара, Каталуња едвај крпи крај со крај и затоа ќе биде тргната најверојатно, не дека ми е мила една од најдосадните патеки некогаш возени во ф1 бетер од таа маљи кур што беше у Франција на времето.
Да така е. Но во Европа е многу битна посетеноста бидејќи Европјаните сакаат профит кога станува збор за спортски настани. Нафташите во Баку и Арапскиот полуостров го прават тоа повеќе за ПР, маркетинг и курчење од колку директен профит.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Која им е поентата на правење досадни стази? Па подобра една кружна како на Наскар да направат, поинтересна ќе биде него ли тесниве стази каде во боксот се завршува цела разврска. Морони.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Пошто ниту ФИА, ниту Либерти Медиа ги интересира дали се досадни или интересни стазите, битни им се парите. А, се додека има шеици што плаќаат за нови стази чисто од курчење, спортот за жал ќе оди надоле. Што е до мене, би направил пак промена во бодувањето, на 1-2 поени разлика би ги направил сите места. Вака, 1во место и 3то има огромна разлика во бодови па не е интересно, Мерцедес секоја година се порано и порано осигураат титула, да им ебам се по список на Ферари.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Пошто ниту ФИА, ниту Либерти Медиа ги интересира дали се досадни или интересни стазите, битни им се парите. А, се додека има шеици што плаќаат за нови стази чисто од курчење, спортот за жал ќе оди надоле. Што е до мене, би направил пак промена во бодувањето, на 1-2 поени разлика би ги направил сите места. Вака, 1во место и 3то има огромна разлика во бодови па не е интересно, Мерцедес секоја година се порано и порано осигураат титула, да им ебам се по список на Ферари.
Абе нека прават стази и нека прават пари ако им е филм, али нека ги прават интересни стазите, се по список да им ебам :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom