Формула 1 - сезона 2019

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од JagodicaBobica, 28 јануари 2019.

?

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?

 1. Sebastian Vettel

  33,3%
 2. Lewis Hamilton

  19,3%
 3. Kimi Raikkonen

  3,5%
 4. Daniel Ricciardo

  0 гласови
  0,0%
 5. Max Verstappen

  3,5%
 6. Valteri Bottas

  7,0%
 7. Charles Leclerc

  22,8%
 8. Pierre Gasly

  0 гласови
  0,0%
 9. Nico Hulkenberg

  0 гласови
  0,0%
 10. Romain Grosjean

  1,8%
 11. Sergio Perez

  1,8%
 12. Robert Kubica

  1,8%
 13. Carlson Sainz

  0 гласови
  0,0%
 14. Daniil Kvyat

  3,5%
 15. Antonio Giovinazzi

  0 гласови
  0,0%
 16. Gorge Russel

  0 гласови
  0,0%
 17. Kevin Magnussen

  0 гласови
  0,0%
 18. Lando Norris

  0 гласови
  0,0%
 19. Alexander Albon

  1,8%
 20. Lance Stroll

  0 гласови
  0,0%
 1. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  692
  Допаѓања:
  758
  Mi se povraka od Ferrari.
   
 2. Mr.47

  Mr.47 Juve Fan

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  8.592
  Допаѓања:
  4.651
  Најнеобразовани и најглупи луѓе имаат у Ферари.
   
 3. total

  total

  Член од:
  14 август 2010
  Мислења:
  625
  Допаѓања:
  687
  Чек, Мерцедес на сите трки до сега оваа година освои 1-2 победи.. Оуу каков старт на сезоната.
   
 4. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  8.844
  Допаѓања:
  6.078
  Ферари бе, вака ќе бевте конкуренти :pos:
  Кој дегени се бе, го натераа детево да го пушти како овој да беше секунда по круг побрз.....
  Луис Шампионски

  Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
   
  Последно уредено: 14 април 2019
 5. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.347
  Допаѓања:
  22.972
  hajlatsi na trkata
  uste eden epski sram na ferari so timska naredba i unistuvanjeto na sansite na leclerc da se bori za podium, probija dno, idat nakaj magmata nadole.
  vtoroto menuvanje vo boksot na meklaren, koga menjaa hamilton i botas eden po drug, fantasticna rabota na mehanicarite.

  tolku, preslabo za 1000ta trka vo F1.
   
  На VardarVoSrceto, AceCaleb и DonRistovski им се допаѓа ова.
 6. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.537
  Допаѓања:
  1.887
  Зошто не го оставија до крај Леклерк на хард ебаму глупите. Беше 12 секунди пред Верстапен што за да го стаса ќе мораше да ги истроши гумите па можи ќе можеше да се одбрани. Вака во пропаст од старт...

  Колку и да ги мразам Мерцедес мора да му се каже дека ја обработуваат работата повеќе од перфектно. Без ниту една грешка се последниве сезони. Секоја му чест, колку и да се гнаси понекогаш, целта ги оправдува средствата, а тие ја искористуваат максимално.
   
  На DonRistovski, Mich0MKD, Комита Ултрас и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  Катастрофа квалификацииве
   
 8. total

  total

  Член од:
  14 август 2010
  Мислења:
  625
  Допаѓања:
  687
  Малиот плаќа данок на неискуство, и овие грешки мора да се поминат, и не е толку страшно за него, 10ти вероватно....
   
 9. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.222
  Допаѓања:
  981
  Sho bidna so Vettel ? Vidov deka Leclerc se rokna u bankina.
   
 10. Zlatikevichius

  Zlatikevichius :)

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  6.943
  Допаѓања:
  14.216
  Цела среќа не се лупна и во третава сесија некој! Хемороиди добив од квалификацииве. И на крај - по доминацијата на Ферари на тренинзите, по изјавата на Хамилтон дека се плаши од Ферари и Ред Бул за тркава, пак 1-2 за Мерцедес. Т'ибам и Ф1 и сФе!
   
  На JagodicaBobica и Spiegel им се допаѓа ова.
 11. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  ве шупчат со изјавите само:D
   
 12. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.537
  Допаѓања:
  1.887
  Какви перформанси даваат во третата квалификациска сесија последниве години е неверојатно. Не ми се верува ваква разлика да се добива помеѓу третата квалификациска сесија и останатите 1 и 2 па и тренинзите...
   
 13. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  11.098
  Допаѓања:
  9.321
  Kolku odvraten tim se Mercedes znaci...
   
  На JagodicaBobica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. total

  total

  Член од:
  14 август 2010
  Мислења:
  625
  Допаѓања:
  687
  Изгледа "Party mode" мерцедесите го пуштаат само во третата сесија и то последната минута и доволно е.
   
  На Spiegel и mkgunner им се допаѓа ова.
 15. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.696
  Допаѓања:
  7.416
  Ботас собрал пар муда за годинава, ама ќе видиме колку ќе биде кадарен да материјализира, квалификациите до сега кажуваат дека е наапан.
   

Сподели преку: