Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    73
Чек, Мерцедес на сите трки до сега оваа година освои 1-2 победи.. Оуу каков старт на сезоната.
 
Ферари бе, вака ќе бевте конкуренти :pos:
Кој дегени се бе, го натераа детево да го пушти како овој да беше секунда по круг побрз.....
Луис Шампионски

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
hajlatsi na trkata
uste eden epski sram na ferari so timska naredba i unistuvanjeto na sansite na leclerc da se bori za podium, probija dno, idat nakaj magmata nadole.
vtoroto menuvanje vo boksot na meklaren, koga menjaa hamilton i botas eden po drug, fantasticna rabota na mehanicarite.

tolku, preslabo za 1000ta trka vo F1.
 
Зошто не го оставија до крај Леклерк на хард ебаму глупите. Беше 12 секунди пред Верстапен што за да го стаса ќе мораше да ги истроши гумите па можи ќе можеше да се одбрани. Вака во пропаст од старт...

Колку и да ги мразам Мерцедес мора да му се каже дека ја обработуваат работата повеќе од перфектно. Без ниту една грешка се последниве сезони. Секоја му чест, колку и да се гнаси понекогаш, целта ги оправдува средствата, а тие ја искористуваат максимално.
 
Малиот плаќа данок на неискуство, и овие грешки мора да се поминат, и не е толку страшно за него, 10ти вероватно....
 
Цела среќа не се лупна и во третава сесија некој! Хемороиди добив од квалификацииве. И на крај - по доминацијата на Ферари на тренинзите, по изјавата на Хамилтон дека се плаши од Ферари и Ред Бул за тркава, пак 1-2 за Мерцедес. Т'ибам и Ф1 и сФе!
 
Цела среќа не се лупна и во третава сесија некој! Хемороиди добив од квалификацииве. И на крај - по доминацијата на Ферари на тренинзите, по изјавата на Хамилтон дека се плаши од Ферари и Ред Бул за тркава, пак 1-2 за Мерцедес. Т'ибам и Ф1 и сФе!
ве шупчат со изјавите само:D
 
Какви перформанси даваат во третата квалификациска сесија последниве години е неверојатно. Не ми се верува ваква разлика да се добива помеѓу третата квалификациска сесија и останатите 1 и 2 па и тренинзите...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Ботас собрал пар муда за годинава, ама ќе видиме колку ќе биде кадарен да материјализира, квалификациите до сега кажуваат дека е наапан.
 

Маркетинг

На врв