Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.016
Поени од реакции
7.384
Ботас мисли дека озбилно е побрз од Луис :pos:

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.100
Поени од реакции
2.980
Кај има да се типува дека утре Ботас ќе тргни со втора и Хамилтон во првиот круг ќе биди прв?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.626
Поени од реакции
31.200
Kakov pekol od sofer e Leclerc! Ogin, daj boze i Fetel da go pomine.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.017
Поени од реакции
4.963
Многу е брз, само да не го прегори моторот.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.335
Поени од реакции
1.248
Sea bi trebalo na Leclerc najvekje da mu odgovara vscto. Aj neka ima ushte edna zbrka i safety car i zz
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.017
Поени од реакции
4.963
Ферари или грешни луѓе ставаат за „шеф“ на тимот(ако они праат стратегии), или грешни луѓе отпуштаат.

Ужасна тактика, среќа за ЛЦ што му се најде формула пред него, па успеа да летне за најбрз круг.
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
974
Овие Мерцедес курот си играат до Ферари. Кога сакаат бавно возат, кога сакаат го креваат темпото, кога сакаат најбрз круг возат, едноставно што сакаат тоа си прават. А нека се лажат Ферари дека можат да им парираат. Ништо не можат да им направат, освен Мерцедес самите ако не се заебаат! Толку од сезонава!
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
300
Поени од реакции
192
Не не овие ферари комотно можат цел тим за стратегии да го избркаат. Ова е срамота глупостите кои ги праат од трка во трка.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
742
Поени од реакции
804
Само ме интересира до кога ке имаат 1-2 Мерцедес, сите до 1 трки сезонава им се 1-2, четврта..
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.084
Поени од реакции
15.958
Па Табак подобра стратегија ќе извади од идиотите во Ферари. Очајни се никад да не земат титула да им ебам глупаците.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.122
Поени од реакции
11.682
оваа година ќе биде борба меѓу Ботас и Хамилтон, ферари за 3 и 4то место само можат да се борат
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.860
Поени од реакции
1.842
Биното нека спакува куферите. Аривабене додека беше имаше колку толку и желба и тактика да се направи нешто кога немаш перформанси. Овие Ферари годинава утепани се тотално. Наместо Леклерк да повлече чекор со 2 пита и така нема што да изгуби, овие очигледно со 1 поен се задоволни. Изгубени.
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.084
Поени од реакции
15.958
Биното нека спакува куферите. Аривабене додека беше имаше колку толку и желба и тактика да се направи нешто кога немаш перформанси. Овие Ферари годинава утепани се тотално. Наместо Леклерк да повлече чекор со 2 пита и така нема што да изгуби, овие очигледно со 1 поен се задоволни. Изгубени.
Истово сакав да кажам. Не знам дали е до Биното или тоа стручњаците што им работат таму ама сезонава не отидоа напред во однос на ланската сезона туку чекор два назад си направија. И многу е очигледно за кого се прават тактикиве, Леклерк поебан у секоја трка само ради тактиките.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom