Формула 1 - сезона 2014

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
На раб сум па некако не бев во можност да дознам што се слуило во 2-от круг со Розберг и Хамилтон?
Само стартот го видов и толку, дури во 10-ти круг се вратив
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
На раб сум па некако не бев во можност да дознам што се слуило во 2-от круг со Розберг и Хамилтон?
Само стартот го видов и толку, дури во 10-ти круг се вратив
росберг проба да го премине хамилтон и со предниот спојлер го закачи во задното лево тркало. На хамилтон како последица на тоа му се дупна гумата и мораше да оди во бокс.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
росберг проба да го премине хамилтон и со предниот спојлер го закачи во задното лево тркало. На хамилтон како последица на тоа му се дупна гумата и мораше да оди во бокс.
Ахам, ко по обичај Хамилтон не дава да го престигнат, така?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
Ахам, ко по обичај Хамилтон не дава да го престигнат, така?
па на влез во кривина се случи тоа, идеа паралелно хамилтон држеше правец и го затвори. Мислам дека Росберг неможеше да закочи на време така да не би рекол дека хамилтон е крив.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Ахам, ко по обичај Хамилтон не дава да го престигнат, така?
Тркачки контакт што тешко е да се каже дали некој бил виновен или не. Хамилтон си ја имаше позицијата и веќе имаше затворено, мислам Розберг требаше да закочи порано, али често рефлексите не се доволно брзи.

Иначе тркава пак излезе солидна, особено последните неколку круга кога се утепаа од претицување Ветел, двата Мекларени и Алонсо, особено ќеиф ми беше Мекларен и Ферари пак во акција да ги видам. Магнусен заебан момак :D

Него исвиркување со ваков интензитет до сега не памтам во формулава, по мое малце претера публиката, инцидент се деси и тоа е, едниот секогаш го јаде подебелиот крај. Еди Џордан прилично џентлменски настапи со смирување на публиката и поддршка за Розберг.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Рикјардо пак сосема заслужено, перфектно извозе исто и Ботас кој беше беспрекорен.
Фетел генерално тапа но на крај одлично се снајде во гужвата.
Од Ферари не гледам никаков прогрес, на правци катастрофа изгледа утка во сетап, а Рено од друга страна на моменти брз колку и Мерцедесот.
Кими одлично извозе, конечно се разбуди, на Спа всушност секогаш е моќен, не за џабе го викаат King of Spa :D
Алонсо изгуби живци со Магнусен, Магнусен насекаде затвараше, каде што смее и не смее , преагресивно, може да добие некоја казна за Монца, ја не го критикувам толку многу, свежа крв е сака да се докаже а и Алонсо темпераментот го ебеше тука многу, мислам дека можеше да изигра смирено и да го добие.

Околу инцидентот помеѓу Розберг и Хамилтон, може да се каже тркачки инцидент но сепак ако паѓа кај некој кривица тоа е Розберг поради тоа што Хамилтон си ја пратеше неговата траекторија додека Розберг направи мал oversteer со што го доближи одма позади Хамилтон и не успеа да закочи на време.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
114
Поени од реакции
37
Магнусен е веќе со 20 секунди казна на крајниот резултат и падна на 12 место
Алонсо дефинитивно изгуби живци и според мене прв пат по незнам колку време не извозе најдобро и не го исцеди болидот до крај
Малце педерски потег од Розберг ама колку е крив? дел од секундата е тоа и тоа е тоа...
Зошто Ферари возеше со висок даунфорс на задно крило :mad: кога знае крајната брзина е трагична
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Лошо ќе биде да го казнат и Розберг и Хамилтон, бидејќи беше најнормален тркачки инцидент. А Магнусен зошто го казнија :mad:? Ејј оној Алонсо што ме нервира :mad::eek:. Ако Фетел можеше да го помине Магнусен најнормално и мирно, што не направи и Алонсо така. Се нешто му смета на Алонсо. Епа така титула нема да види. (n) Инаку браво и за Рикијардо, пак пред сите е. ;)(y)

ПС: Што беше она на Розберг што му се закачи? :eek:o_O
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Лошо ќе биде да го казнат и Розберг и Хамилтон, бидејќи беше најнормален тркачки инцидент. А Магнусен зошто го казнија :mad:? Ејј оној Алонсо што ме нервира :mad::eek:. Ако Фетел можеше да го помине Магнусен најнормално и мирно, што не направи и Алонсо така. Се нешто му смета на Алонсо. Епа така титула нема да види. (n) Инаку браво и за Рикијардо, пак пред сите е. ;)(y)

ПС: Што беше она на Розберг што му се закачи? :eek:o_O
:mad::mad::mad::mad::eek::eek::eek::eek:

Правилата на ФИА јасни се при претекнување, а Магнусен и те како ги прекрши. Не е за темпераментот на Алонсо. Во било кое претекнување на тркава не згреши по правила што би се рекло. Магнусен е тој што му затвори пат. Ама што ти објаснувам кога понатака прашуваш што било тоа на Розберг што му се закачи, кога јасно се виде дека е дел од гума :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
ПС: Што беше она на Розберг што му се закачи? :eek:o_O
Некако мислам дека беше баш парче од тркалото на Хамилтон, што се распадна претходно. Со свој камен по глава за малце :pos:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
кога ќе знаете кади може да се гледа снимка од тркава (белгија) споредлете ве молам. не ја гледав на раат, така да ко и да не сум ја гледал.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Какво копиле е Розберг ако стварно удрил во Хамилтон намерно како што Хамилтон изјавил дека Розберг признал на состанок дека го удрил за да покаже дека е во право...
Толку од слободно тркање меѓу Розберг и Хамилтон, им дошло преку кур на Тото Вулф и компанија, највероатно од наредна трка ќе гледаме тимски наредби во Мерцедес.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Лошо ќе биде да го казнат и Розберг и Хамилтон, бидејќи беше најнормален тркачки инцидент. А Магнусен зошто го казнија :mad:? Ејј оној Алонсо што ме нервира :mad::eek:. Ако Фетел можеше да го помине Магнусен најнормално и мирно, што не направи и Алонсо така. Се нешто му смета на Алонсо. Епа така титула нема да види. (n) Инаку браво и за Рикијардо, пак пред сите е. ;)(y)

ПС: Што беше она на Розберг што му се закачи? :eek:o_O
Не ја гледаше целата трка така .. :D Да си ја гледал нема зошто да прашуваш алонсо веќе скоро дојде до неговото тркало и овој го заврте болидот да затвори .. тоа беше еден а имаше уште еден на еден од свиоците каде направи исто ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom