Формула 1 сезона 2009

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување

Дали правилата конечно ја направија Ф1 интересна и рамноправна?

  • Да

    Гласови: 86 41,3%
  • Не

    Гласови: 122 58,7%

  • Вкупно гласачи
    208

Ferrari girl

Ferrari Girl
Член од
17 ноември 2008
Мислења
122
Поени од реакции
4
[zEUs];2383997 напиша:
И уште една доста интересна слика :P

(абе брат што ни се задеси xD)
Ако ти ја залепам една...:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Честитки за пилотите на Брон и остварената 1-2 победа уште на отварањето на сезоната. Батон одлично си ја заврши работата, константно си извози од почеток до крај. Не очекував Баричело да заврши на втората позиција после слабиот старт, но среќата го посака и него, а и тимот на Брон и бразилецот заврши втор.

Морам да го пофалам и Хамилтон. Шампионот заврши голема работа со освојувањето на тие 6 бода, ако се знае дека стартуваше 18ти. Исто така мн. добро издание имаше Фетел, но на крај упропасти се ..

А за Ферари што да речам ..... Уште еднаш се докажа дека Алберт Парк не е нивна патека ..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Вака со спојлериве се како пред едно 15, 20 години. Плус некако сите се израмнети и мислам дека ке биде доста интересно како пред едно 20 години.
Eee ова ке ја прави Ф1 многу интересна сезонава... Една грешка (Кими излета и од 5-ти падна последен?) и автоматски од прв се враќаш на 17-то место. Болидите се неверојатно изедначени, КЕРС системот дава некоја предност во забрзувања, огромна на старт, но и голем дисбаланс на болидот (има уште екстра 50 кг назад), па возачите што го имаат овај систем имаат потешкотии со контролирањето на болидите во свиоците.


Според мене конечно измените на правилата се погодени, да гледаме интересни и возбудливи трки.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Интересно :)

Јас сум и ќе бидам секогаш за ферари, но ми се допаѓа овој тим Brawn со Батон и Баричело.
Веќе стана досадно неколку години по ред единствени акции само ферари и мекларен, ах да и вилијам. Супер освежување е тимот Браун, плус возачите многу ги почитувам (Баричело го сакав уште од времето на Ферари) и мило ми е што оваа сезона ќе се борат за првите позиции.
Ете тука се и тојота.

А зашто Трули е казнет?
Нека не го дава трофејот на Хамилтон, баш бев среќна што не го гледав на подиум, многу ми е антипатичен :pipi: (иако вози лудо :icon_lol:)

Ајде се надевам на одлична сезона, само уште Ферари да почнат да освојуваат бодови :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
болидите не ми се свигаат посебно задниот спојлер(скратен во должина, но повисок) ептен глупо:toe:
Не си навикнат исто како и пред тоа коа била промената на спојлерите кои беа до минатата сезона.

Еве како за споредба во 1985 како изгледаа болидите. Значи се е до навиката.

 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Eve zosto e kaznet Trulli :
Toyota's Jarno Trulli je izgubio treće mjesto u nedjeljom Australian Grand Prix nakon upravitelji kažnjene za njega prolaze pod sigurnost vozila u završnoj krugova.

Dzish da te nadopolnam I KERS dava 82 BHP poveke
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Дали правилата конечно ја направија Ф1 интересна и рамноправна?

- Поинтересна сигурно ама за рамноправна треба да покаже времето .
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Аууу денешнава трка беше доста интересна. :)
Најпрвин браво за Батон за одлично извозената трка, потоа за БраунГП за освоената 1-2 победа и најпосле за Хамилтон кој од последно место (ако не се лажам) успеа да стигне до 4то место и на МекЛарен да му донесе значајни 5 бода. :)
Единствен разочарувачко момент беше судирот помеѓу Кубица и Фетел. Баш сакав малиот германец да освои некој бод, али ајде, повеќе среќа наредна трка. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Фетел ке ја покаже силата во следните трки. Очекувајте повеќе од него во текот на сезоната. Човекот има талент и потенцијал за доста повеќе.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
cestitki za hamilton,
slednata nedela ocekuvam prv da zavrshi
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
cestitki za hamilton,
slednata nedela ocekuvam prv da zavrshi
Не знам колку шансе има хамилтон да заврши прв на наредната трка, ама ае да не зборим остануе да видимо .
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
[zEUs];2385824 напиша:
Не знам колку шансе има хамилтон да заврши прв на наредната трка, ама ае да не зборим остануе да видимо .
Не потценувај го. Сепак е шампион од минатата сезона. Не е мала таа работа.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Нека биди трката интересна како оваа, нека има престигнувања и тесни временски разлики помеѓи болидите..... кој сака нека победи. Битно да ја гледаме онаа препознатлива Формула 1 која ја немаше последниве години.
 
А

Аернло

Гостин
Следно на календарот е малезиското г.п. од 3 до 5 април.Ќе биде интересно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom