Фондот одби да плати за лекување на малата Мартина!

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154

Хуманитарен концерт "Подај ми рака"
За да се соберат повеќе средства за малата Мартина Димитрова од Кавадарци којашто боледува од тежок вид леукемија и мора итно да се оперира во Германија, по тој повод вечерва во Спортската сала Јасмин во Кавадарци ќе се одржи хуманитарен концерт на кој ќе настапат познати пејачи од Македонија... На петгодишната Мартина Димитрова мора да се пресади коскена срцевина во специјална клиника во Германија. Операцијата од која на девојчето му зависи животот, чини 250 000 евра, а фондот за здравство одби да плати за лекување.
Доколку сакате да донирате средства, тоа можете да го сторите на:
Од Cosmofon: 075 143 103
Од Т-mobile: 070 143 143
Од VIP: 077 143 143

Денарска жиро сметка:
Мартина Димитрова
300 047 069 362 362
Комерцијална Банка АД Скопје

Девизна жиро сметка:
Мартина Димитрова
Acc. No. 02-301-0507752.7
IBAN CODE: MK 073 003 010 507 752 19
SWIFT KOBS MK 2X KVB










Tenkju :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Дајте бе луѓе срамота е да му се плукнам, 3.000 души ја имаат отворено темава, помалце од 40 имаат донирано..Па македонци ли сме што ли сме, наши сме, дајте помогнете! Па откажете се барем ЕДЕН ден од тие хамбургери и кока-коли шо ги јадете/пиете или од кутија цигари и едно кафе шо пиете, па дајте да му помогнеме на девојченцево, му зависи животот од ова! Нема да се исушиш ако даеш 100 денари, само можеш нечиј живот да спасиш. Одлично е чувството одкога ке донираш! Па срамота е, оние глупостине у Чек Дис Аут достигнуваат 10.000 прегледи и кузнај колку мислења, а овде кај што е далеку по сериозно, кај шо треба да се докажеме, нас не' нема! Дајте да му помогнеме да си го изживее животот, колку е малечка, цел живот е пред неа! Ајде да ја покажеме хуманоста !

Јас отворив теми на два други македонски форуми за ова, се надевам ке биде успешно. Ја ставив темава на топик на мсн, поеќе од 200 македонци ке можат да ја видат и да донираат..

И да најдеме начин некако, да се отворат повеќе вакви теми во подфорумиве, или негде да се премести темава кај што има поголема посетеност, барем додека трае лекувањто на девојчето!
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Оу, чекај, сите што ќе донираат, мораат и да пишат? :raz:
Сигурна сум дека многу повеќе донирале. Не мавај на сите тупани откако ќе донираш, не мора цело село да знае.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Оу, чекај, сите што ќе донираат, мораат и да пишат? :raz:
Сигурна сум дека многу повеќе донирале. Не мавај на сите тупани откако ќе донираш, не мора цело село да знае.
Па логично е да пишат одкако ќе донираат. Ја донирав пред 2 дена, и не напаѓам никого, туку пробувам да ја „дигнам“ свеста.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Нема потреба од пост, треба само еден број да се заврти. Секако дека тоа одамна го направив, а сепак не пишав тука, не е битен тој пост во темава воопшто...
Хуманоста не се искажува со зборови, таа се прави со дела.

Се надевам деновиве ќе излезе информација дека се собрани средствата потребни за операција. Прекрасна е, заслужува среќен и долг живот.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Па логично е да пишат одкако ќе донираат. Ја донирав пред 2 дена, и не напаѓам никого, туку пробувам да ја „дигнам“ свеста.
Логично е само да го свртат бројот ништо друго.

инаку срамота за државава и за владата и за фондот и за сите живи и диви одговорни.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Дали само мене или и на друг му се случи да кога вртам сега да донирам на бројот од ти-мобајл ми се јави една женска и разговарав со неа ми рече дека е донирано? И пред некој ден исто донирав од овој број али беше тогаш автомат и ми стигна порака.
 
K

kaiser soze

Гостин
Дали само мене или и на друг му се случи да кога вртам сега да донирам на бројот од ти-мобајл ми се јави една женска и разговарав со неа ми рече дека е донирано? И пред некој ден исто донирав од овој број али беше тогаш автомат и ми стигна порака.
Така е затоа што сега заради концертот,на телефоните за донација се
јавуваат учесниците во него.
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Системот одби да даде пари за лекување на Мартина, а протагонистите на системот (политичарите) синоќа се јавуваа на телефоните за донирање.
Лицемерие не видено.
Инаку треба да му се помогне на девојчето затоа што животот е пред него!!! одбивањето од фондот е зло на државата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom