Флора и фауна (ваши дела)

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.392
Поени од реакции
4.205
Ги имам пробано. Ги има имано на пазар..
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
DELICOZA a odma do nea imam krupna sekoja vtora i e bliznam ama e poretka a nogu pokrupna i idat masko i zensko inaku nema da se oplodi cvetot
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.404
Поени од реакции
5.042
Азиска бубамара, сликана кај нас. Инвазивен вид што ги убива домашните видови, наменски донесен во Европа да ги уништува лисните вошки. Се пикаат по дома на есен за да презимат. bubamara.jpg

Линк: https://mk.wikipedia.org/wiki/Азиска_бубамара
 

Kajgana Shop

На врв Bottom