Флора и фауна (ваши дела)

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Дупло виножито,денес,после невремето
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
тешко мед макс, за да фатиш дупло виножито во неговиот полн тон, треба да имаш апарат на трипод и да ставиш долга експозиција, знам сум пробувал да фаќам многу силни дупли виножита и не иде со обично чкрапнување.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
skromni rezultati so skromna opremaFlora

Fauna

Landscape

zsbreaker , можеби опремата и авторот се скромни :) , резултатите се одлични . Еден од посериозните пристапи кон фотографијата овде на Кајгана . Поздрав до тебе .
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
тешко мед макс, за да фатиш дупло виножито во неговиот полн тон, треба да имаш апарат на трипод и да ставиш долга експозиција, знам сум пробувал да фаќам многу силни дупли виножита и не иде со обично чкрапнување.
Не би се сложила со тебе Bacillus gagous . Ова денес беше најубавото , колоритно најизразено и целосно виножито . Еве го мојот обид . Си пукнав од мака што немам еден шрирокоаголен објектив да го фотнам од крај до крај . На овие денешни светлосни услови na 18mm фотографирано е f/4 , 1/100 na ISO 200 од рака .
 

Attachments

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
тешко мед макс, за да фатиш дупло виножито во неговиот полн тон, треба да имаш апарат на трипод и да ставиш долга експозиција, знам сум пробувал да фаќам многу силни дупли виножита и не иде со обично чкрапнување.
Да не врнеше ко дупнато,да се качев на Водно,да бев професионален фотограф...:toe:
Со моево скромно искуство толку
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
Кодерите може ли да пастираат rookie сликици? :)

Почетнички, ама ептен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom