Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Има ли од тука некој апдејтувано фирмвер на C510? Моменталниов што го имам е пребагосан... па да прашам дали би имало евентуални проблеми при апдејтирање.
 
Член од
26 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
Имам i phone 3gs но пукната е плочката дали некој знае дали може да се на прави или да го фрлам во канта ??
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам i phone 3gs но пукната е плочката дали некој знае дали може да се на прави или да го фрлам во канта ??
Што поточно не ти работи, овдека е делот за батерија и вибрации
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Пред пет дена купив мобилен Samsung GT - s5260... Телефонот е ОК, ама кога отворам некоја апликација на пр. едитор за слики ми вели дека нема доволно ресурси да ја извршува и ми отвара таск менаџер за затварање на апликации со што би дошло до ресурси но едиствени отворени апл се home screen (шо е секоаш отворена) и едиторот за слики, така што нема што да затворам... помош? и дали би можело да се изврши промена на софтверот(ако е тоа поедноставно)?
 
Член од
26 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
Што поточно не ти работи, овдека е делот за батерија и вибрации
Кога сакам да го уклучам на копчето што е не се пушта а кога ке го ставам на компјутер се пали екранот и се појавува јаболката и после некое време се гаси скрос други знаци на живот не дава прашав некој мајсоти што правеле телефони ми кажаа дека многу тешко скоро и невозможно бидејки овие плочки биле петпслојни и не се нафаќале да го прават .
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ако сакаш намини во мојот сервис, ќе провериме :)
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Апдејтот v32... за нокиа 5530 постои, а мене не ми го покажува ни преку телефон, ни преку Nokia Ovi Suite. Ако може помош..
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Смени си продукт код, еве ти туториал: http://gsm.mk/Resetiranje-i-menuvanje-na-Life-Timer-kaj-Nokia-telefonite-storija-1344

т.е. во него ја имаш програмата за менување на продукт код, едноставно е. Користи гугл за да најдеш други продукт кодови за тој телефон, впиши си некој различен и ќе имаш апдејт :)
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Имам Нокиа 6700, но пред некое време едноставно се исклучи...Пробав со пунач не дава знаци оти телефонот се пуни, пробав преку УСБ кабелот исто така не го чита, дали е можно софтверот да цркнал
и ако е софтверот дали се поправа и колку би ме коштала поправката.
 
S

Sasha

Гостин
Isti problemi sum imala so Sony Ericsson i Samsung i sekogas careto im bilo SERVIS :)pozz
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам Нокиа 6700, но пред некое време едноставно се исклучи...Пробав со пунач не дава знаци оти телефонот се пуни, пробав преку УСБ кабелот исто така не го чита, дали е можно софтверот да цркнал
и ако е софтверот дали се поправа и колку би ме коштала поправката.
па ако не цркнал софтверски тогаш е во спој од камерата. :) 100%
 
Член од
19 март 2011
Мислења
51
Поени од реакции
4
Да не му се наоѓа на некој unlock code за sagem my220x (постар модел е)?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Не, но можам за пристапна цена да ти го декодирам преку опрема за декодирање.
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Dali e mozno na telefon so symbian platforma ili momentalno sto gi imam Nokia e52 i Nokia 5630 XM da se instalira android :DDD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom