Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Член од
18 август 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
може ли некој да ми каже дали може да се отклучи i-phone 3g со софтвер 4.1 за да може да прима други сим картички и колку би коштало тоа ? :)
 
Член од
23 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
imam nokia n73 telefonot e postar ima smeneto maska, ama pred nekoe vreem pocna da zafrkava:pocna mnogu sporo da se uklucuva i opsto sto i da pravis e mnogu sporo......baram resenie i cena :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
imam nokia n73 telefonot e postar ima smeneto maska, ama pred nekoe vreem pocna da zafrkava:pocna mnogu sporo da se uklucuva i opsto sto i da pravis e mnogu sporo......baram resenie i cena :D
Решение формат или апдејт ... цена БЕСПЛАТНО :)
Ќе се цитирам
Код:
За форматирање на симбианец ... хард формат брише се што сте ставале во телефонската меморија (слики, песни ...) следете го ова

На исклучен телефон држете ги притиснати овие три копчиња: YES (за  кревање на повик) + 3 (тројката) + * (ѕвезда) и така притиснати држете  ги и вклучете го телефонот од копчето за вклучување ... ако не ви помогне повторете ја пак постапката

обично кај поновиве нокии после формат бара да се кликне регион саат ...
 
P

Pupi paff<3

Гостин
Aj i ovde da probam..
Dali mojt nekoj da mi kazhit sve po red kako trebit sho trebit za da imam apps na iphonov??
Aj fala:pipi:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Прашање до сите шо се разбират од ова оти ми е многу важно!

Ми дадоја да користам iphone 3g донесен од австралија. Декодиран беше со незнам точно кој iOS софтвер (незнам точно која верзија беше пошто е постар и не е користен повеке време).
Е сега се беше океј се додека не му напрајв апдејт во најновата верзија 4.2.1 мислам така беше и пак се кодира.
Бев во едно за мобилни и ми реkoja да почекаме нов апдејт да излези и ке го декодираме. Океј.

Одам дома и гледам на интернет дека изгледа апдејти за iphone 3g нема да има никогаш повеке. ???

Дали можи некако да се врати на стара верзија и да се декодира или толку од телефонот?????
Одговор чекам ве молам. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Прашање до сите шо се разбират од ова оти ми е многу важно!

Ми дадоја да користам iphone 3g донесен од австралија. Декодиран беше со незнам точно кој iOS софтвер (незнам точно која верзија беше пошто е постар и не е користен повеке време).
Е сега се беше океј се додека не му напрајв апдејт во најновата верзија 4.2.1 мислам така беше и пак се кодира.
Бев во едно за мобилни и ми реkoja да почекаме нов апдејт да излези и ке го декодираме. Океј.

Одам дома и гледам на интернет дека изгледа апдејти за iphone 3g нема да има никогаш повеке. ???

Дали можи некако да се врати на стара верзија и да се декодира или толку од телефонот?????
Одговор чекам ве молам. :)
Оди во Settings - About и кажи ги бројките обележани на сликава (Modem Firmware)



Овие бројки ако “не чинат“ џабе ти е враќање на било која верзија :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
^^ Излегва слика на усб кабелчето и itunes иконата и можиш само emergency calls да прајш. друго ништо.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
^^ Излегва слика на усб кабелчето и itunes иконата и можиш само emergency calls да прајш. друго ништо.
Најпаметно да си направиш свеж Jailbreak (користи Google) или уште попаметно, носи го на серив зашто гледам не се разбираш во овие работи, па да не го докрајчиш.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
Kolku kosta dekodiranje na Nokia 6600 Slide ?
Telefonot e od T-Mobile i raboti samo so edna karticka, druga karticka od T-Mobile ne prifaka, bara security code.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Точно е дека 3џито од пред некое време е дискаунтет производ на Ејпл, затоа што се очекува летово нешто ново :)
Исто како и што 2џито беше исклучено пред година дена... Следната година е на ред 3 џи есот, додека после неа и четворката...

Зошто е тоа така?
Разгледајте го стрипов:



Додека членот со 6600слајд, ти одговорив на ГСМ форумот и ти пратив цена... мислам дека е реална. Времетраење околу 10/15мин во завинсност дали имам слободен компјутер при рака кога ќе дојдеш.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Точно е дека 3џито од пред некое време е дискаунтет производ на Ејпл, затоа што се очекува летово нешто ново :)
Исто како и што 2џито беше исклучено пред година дена... Следната година е на ред 3 џи есот, додека после неа и четворката...

Зошто е тоа така?
Разгледајте го стрипов:

Додека членот со 6600слајд, ти одговорив на ГСМ форумот и ти пратив цена... мислам дека е реална. Времетраење околу 10/15мин во завинсност дали имам слободен компјутер при рака кога ќе дојдеш.
iPhone 5 и iPad 2 ќе искочат во зима 2011 и по се изгледа дека iPhone 5 ќе биде првиот мобилен без ниту едно копче :)
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
PLS HELP! imam SAMSUNG E570 i sum PRI PAID korisnik na ONE.Internet imam aktivirano preku ONE, konfikuraciite gi imam site osven DNS sto mi bara a vo ONE nemaat pojma...Da ne znae nekoj sto da stavam vo DNS1 i DNS2 ? pls help mi treba net na mobilen itno :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom