Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Симни си A2uploader, мејн - Генерик, Фајлсистем S_E_europe и костимизација иста и ќе имаш јазик, но имаш големи шанси и да го умреш телфонот. Како и да е гаранција признаваат :) само нема да им кажеш дека си пробала да го флешуваш.

--- надополнето ---

Незнам...како?
*#7370# кога ќе ти побара лок код - 12345 ако не си го сменил :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Член од
18 ноември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
14
за што софтвер?

во сетингс, апликејшнс - manage applications :D

само сеуште не ми е јасно што има врска анинсталирањето на апликации со декодирање и флешување :)
sony ericsson w800i e telefonot so software k750i :) sakam da go vratam stariot :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Си земав едно ефтино телефонче од Т-Мобајл па сега неможам да го користам на друга картичка. Ќе може ли некој да ми каже код за декодирање? Samsung GT-E1170.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Metono1[mkd];3807497 напиша:
Си земав едно ефтино телефонче од Т-Мобајл па сега неможам да го користам на друга картичка. Ќе може ли некој да ми каже код за декодирање? Samsung GT-E1170.
Нема безпари ...
 
Член од
20 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали некој може да ми помогне со телефонот бидејќи имам сони ериксон к310 и го конвертирав во w200 и имаше неколку флеш теми и потоа ставив уште неколку преку far manager + jad flasher и работеа супер се додека не решив да ставам уште неколку и во фар манагер наместо да влезам во ofs јас влегов во obs или слично и затоа го извадив усб кабелот и потоа телефонот не сакаше да се вклучи и сега незнам што да му правам, некои велат да го флешувам, но незнам за да не се расипе уште, затоа ако некој знае некако како да го поправам нека кажува?!?!
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Како си го конвертирал во w200?
- Најчесто колку што знам со флешување :)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
Абе имам nokia 6131 и ставив security code и го заборавив и сеа шо да прааам совет ??
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Еве ти туториал доколку сеќурити кодот не ти е на тастатура и на старт ап. Доколку ти го појавува при самото уклучување на телефонот - за жал само посебна опрема која е прилично скапа може да ти го среди:
http://gsm.mk/Kako-da-ischitate-bezbednosen-kod-od-BB5-platformata-na-Nokia-storija-1331

доколку неможеш да го исчиташ т.е. го имаш тој проблем што го напоменав: контакт - 02,5211745 или 075/421-493 skype:alfa.mobil
 

Kajgana Shop

На врв Bottom