Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
:) прв пат слушам... фала во секој случај.
 
Z

zlaki

Гостин
Necrophilia

imas li displey(ekran) za Samsung E-350 i maska..cena?ili daj molim te kazi kaj da baram
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Necrophilia

imas li displey(ekran) za Samsung E-350 i maska..cena?ili daj molim te kazi kaj da baram
не, и мислам дека си поминал кај мене во мобилара.

како и да е биди оптимист, барај можеби некаде ке најдеш, само да те информирам пред време дека самсунг дисплеите се многу скапи, не очекувај испод 25/30 евра да го најдеш дури ни на старо.

Барај претежно по сервисиве, ако имаат растурено некој таков со здрав дисплеј, радо би ти го продале...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
kolku kosta fleshiranje na K750i vo w800i i dali kaj tebe se pravi toa
do Necrophilia
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
eee mi treba pomos. imam nokia 6101. skrseni mu se dvata ekrana a mnogu mi znaci telefonot i sakam da go napraam. moze nekoj da mi kaze otprilika kolku bi kostalo pravenjeto i kade moze da mi go napravat.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
[acko]®;784871 напиша:
eee mi treba pomos. imam nokia 6101. skrseni mu se dvata ekrana a mnogu mi znaci telefonot i sakam da go napraam. moze nekoj da mi kaze otprilika kolku bi kostalo pravenjeto i kade moze da mi go napravat.
Големиот дисплеј 1350 денари
Малиот Дисплеј 550 денари
Флет Кабел 450 денари. Во цената не е вклучена монтажа.
п.с. најубаво да ти го проверат телефонот да не имаш и некои трети дефекти, кога си успеал да ги скршиш и двата дисплеи има шанси и флетот да е повреден, монтажата и не е нешто скапа до кај 3/400 денари е ама да не имаш повреди на маската, глобовите или плочата - тоа е многу поскапо, би ти испаднало поефтино да си купиш таков телефон околу 3500/4000 денари чинат.
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Iam edna motorola v3 mnogu slabo zvoni ako moze da znam so e problem i zaso nema video na kamerata??
I use neso dali k750i ke podrzi memoriska od 1gb?
i ceni ako imate pisete za memorisa za SE k750i od 512 i 1 gb
fala odnapred
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Iam edna motorola v3 mnogu slabo zvoni ako moze da znam so e problem i zaso nema video na kamerata??
или намалено ти е звонењето или звучникот треба да се смени за звонење.
затоа што софтверот ја нема таа подршка, 500 денари ти е софтвер со видео подршка да се надогради.

I use neso dali k750i ke podrzi memoriska od 1gb?
i ceni ako imate pisete za memorisa za SE k750i od 512 i 1 gb
fala odnapred
зависи од верзијата на процесорот, ако ти е од поновите и до 4 гига без проблем ке прима, ако ти е постарите 512ка ти е доволно.
МС Про Дуо 512мб - 1000денари
МС Про Дуо 1024мб - 1500 денари
 
I

Ivan_FBI

Гостин
или намалено ти е звонењето или звучникот треба да се смени за звонење.
затоа што софтверот ја нема таа подршка, 500 денари ти е софтвер со видео подршка да се надогради.

Ne e namaleno zvonenjeto za toa so zvoni slabo


зависи од верзијата на процесорот, ако ти е од поновите и до 4 гига без проблем ке прима, ако ти е постарите 512ка ти е доволно.
МС Про Дуо 512мб - 1000денари
МС Про Дуо 1024мб - 1500 денари
kako da vidam dali mi e ponova verzija na procesorot bidejki sakam da staam 1 giga
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
kako da vidam dali mi e ponova verzija na procesorot bidejki sakam da staam 1 giga
стај картичка од еден гига и ако не се укочи и не свети бело екранот ок е, така е најлесно. Друг начин ти е ако имаш сетул или крузер бокс :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
edno prasanje. ima li za motorola v3i nekoj softver da se naprai da moze kamerata da snima dolgo dodeka ima memorija zatoa so sea e samo nekolku sekundi?!?!
 
Член од
16 август 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
P

DALI BILOI KAKOV TELEFON OD AMERIKA MOZI DA SE DEKODIRA.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
[acko]®;792345 напиша:
edno prasanje. ima li za motorola v3i nekoj softver da se naprai da moze kamerata da snima dolgo dodeka ima memorija zatoa so sea e samo nekolku sekundi?!?!
сигурен си дека нема опција за лимитирање на видеото?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
a

a kakva treba da bidi frekfencijata.i model so go nema tamu ne mozi da se dekodira?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom