Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
абе браќа ако некој од вас мозе да ми казе како да си најдам јава за мојот телефон нека ми писе ПЛС иначе имам еден тв мобиле !!!:nesum: martin_strongman@hotmail.com
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
неможеш да му ставиш никако ако нема јава поддршка.
искажи се убаво сакаш да му ставиш јава поддршка или јава игра ?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
хаха... ако сака да стави јава подршка мора да има еден добар тим на инжињери за софтвер и од хардверска гледна точка за Sysol процесори можам јас да му помогнам и неколку милиончиња $$$
 
Член од
7 септември 2007
Мислења
99
Поени од реакции
1
ako znae i moze nekoj da mi go dekodira Iphonot od starata generacija ne e 3g neka mi pise poraka ve molam
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Imam motorola V3 donesena od USA od t mobile.ja staviv kartickata i mi pobara nekoj kod ne se sekavam kako pisuvase.Go zgresiv poveke od 5 pati i mi se blokira mi napisa CONTACT SERVICE PROVIDER i nisto ne funkcionira ni edno kopce.Dali nekoj znae kako da master reset ili nesto slicno?
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
imam nokia 6300 i se bese vo red do pred nekoj den od denes nesto ne mi gi prepoznava slusalkite ( ne pokazuva znaci koga se vo nego ( kako da ne se )) sto mu e dali e do nekoja opcija ili nesto drugo ????
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Стакло за W810

Колку чини замена на стакло за Сони Ериксон w810 ?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ako znae i moze nekoj da mi go dekodira Iphonot od starata generacija ne e 3g neka mi pise poraka ve molam
500 денари кај мене, за неполни 40 минути доколку ти е полна батеријата ќе го средам.

Imam motorola V3 donesena od USA od t mobile.ja staviv kartickata i mi pobara nekoj kod ne se sekavam kako pisuvase.Go zgresiv poveke od 5 pati i mi se blokira mi napisa CONTACT SERVICE PROVIDER i nisto ne funkcionira ni edno kopce.Dali nekoj znae kako da master reset ili nesto slicno?
300 денари декодирање кај мене, треба НЦК да се среди.
3161 264 - алфа мобил, позади рамстор на водњанска, мала станица.
или ако сакаш бесплатна солуција за декодирање - www.forum.gsmmkd.com

Колку чини замена на стакло за Сони Ериксон w810 ?
100 денари со твое стакло, мои повеќе немам, ама и од фалс маска по 150 на пазар што се - поминува добро ;)
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Lg p 7200.Aко може инфо дали може да се смени маска и колку ќе кошта.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Може и не е тука местото на прашањето но ват д фак да си пробам:)
Некро пред некое време ми збореше за нешто што ќе го излаже мобилниот дека има слушалки и да можам да слушам радио без нив (затоа што ги немам)
Инаку станува збор за SE W850i, па ако некој го има решението нека пише
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Може и не е тука местото на прашањето но ват д фак да си пробам:)
Некро пред некое време ми збореше за нешто што ќе го излаже мобилниот дека има слушалки и да можам да слушам радио без нив (затоа што ги немам)
Инаку станува збор за SE W850i, па ако некој го има решението нека пише
1. треба да се разбираш од софтвер за сониериксон, разлики меѓу цидови, дбXXXX платформи, верзии на фирмверови итн.... сето тоа ќе го прочиташ тука, многу битен чекор за да почнеш да работиш софтвер за сониериксон и да имаш што помалку умртвени телефни, кликни на следниов линк: http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=22832&highlight=erom

одкако ќе научиш теорија ќе си симнеш усб флеш драјвери, иксес++ и ќе научиш да дигаш верзии на фирмвери и да спушташ, со еден збор - флешување на телефонот.
одкако ќе имаш поголемо искуство, ќе симнеш џи-слајд и ќе научиш мејнови да пачуваш и после си склопуваш еден мејн со какви ти душа сакаш пачови и телефонот ќе ти биде "ванземаљски"
се од фајлови можеш да најдеш на моментално демо супортот на www.support.gsmmkd.com имавме скрипта, али ептен ми беше грда затоа што неможев да оставам директ линкови ја делитнав и вака иде побрзо префрлањето од фолдер во фолдер.
хепи флешинг, точки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom