Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

S

Sasha

Гостин
некој пробувал хакерски да ти го декодира телефонот, работел претходно најверојатно само на космофон и бутнал #*7337# и моментално го избришал епромот, телефонот не ти прави проблеми со мрежа?
ако не сега, кога тогаш мора некад да зезне... ;)



Zasega ne mi pravi problemi so mreza,a kako moze da se resi toj problem,da go smenam brojot ili?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
некој пробувал хакерски да ти го декодира телефонот, работел претходно најверојатно само на космофон и бутнал #*7337# и моментално го избришал епромот, телефонот не ти прави проблеми со мрежа?
ако не сега, кога тогаш мора некад да зезне... ;)



1600 со монтажа.


јас немам.
еј ке го пуштиш за бт? јас го плаќам превозот
едит: некро дај број моб по прив. порака ке ти се јавам утре да видам само дали татко ми ке ми дај пари
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
некој пробувал хакерски да ти го декодира телефонот, работел претходно најверојатно само на космофон и бутнал #*7337# и моментално го избришал епромот, телефонот не ти прави проблеми со мрежа?
ако не сега, кога тогаш мора некад да зезне... ;)



Zasega ne mi pravi problemi so mreza,a kako moze da se resi toj problem,da go smenam brojot ili?
треба да имаш соодветна опрема, треба да се флешува еепром и да се промени ОТП имејот, да се врати фабрички, многу се мали случаевите да имал потрес телефонот и флеш чипот да се збркал, во секој случај ако не ти прави проблем во моментов, терај си додека не ти откаже...


п.с. за елџи екранот, ти пишав цена со монтажа, без монтажа е мн поефтино некаде околу 1000денари или така нешто, но неможам никако да ти го пратам ни по пошта ни по автобусиве за Битола што идат, порано така праќав па ќе испадне дефектен ерканот, бла..бла... јас на крај ке испаднам крив а може да е крив и тој што го монтирал а може и по пат да се расипе, макар и најдобро завиткан и запечатен да биде ;)

да така моја препорака, оди во Телефон Сервис,
Tel. +389 47 22 70 80
Булевар 1/ви Мај 134\3




еден од подобрите сервиси во Мкд и нека ти средат, ако нема екран песот ќе причекаш неколку дена ќе ти заврши работа ;)
filipmurgovski@hotmail.com еве ти мсн од син му и он е вработен па договори се ;)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Како можи да проработи овој телефон со сим карта од космофон.Моментално работи само со т-мобајл,а кога ке ставиш од космофон пишува "wrong card".
ако ти е битно да поминеш ефтино и брзо, за помалку од 30 секунди во алфа мобил ќе ти го средат за 250 денари, само претстави се од Кајгана дека си, регуларно е 400 ;)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
фала некро ке видам ке поминам ако можам да го земам без монтажа така ке направам оти од конект битола човекот ми е пријател па тој ке го намести
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
изгледа треба тука да пишам:) имам Sony Ericsson w580i.нешто ми беше расипан и го однесов во официјалниот сервис на поправка.го направија што го направија, ама кога ги прашав зошто маската на слајдерот е одделена од другиот дел на телефонот ми рекоа дека така станува со тек на време и ми го споредуваа со друг телефон, демек исто изгледа.е мене многу ме нервира што така штрчи и има дури и простор меѓу двата дела на маската, па сакам да те прашам Некро дали имаш оригинална маска и колку чини?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ке да не е закачен некој забец како што треба а ги мрзело да го закачат
 

рапаич

А бе?
Член од
20 март 2008
Мислења
164
Поени од реакции
6
имам samsung SGH X820,ама не го користев едно 6 месеци а имав phone code и го заборавив дали може да се ресетира кодот?
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
Imam nokia N95 8GB.
Pred 2 dena sakav da ja instaliram najnovata firmware verzija i napraviv se preku nokia software updater.
Na sajtot http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=65421&page=5 vidov deka ima nova verzija N95 8gb v21.0.016
Koga zavrsiv so updaterot mi se smeni verzijata od v21.0.015 vo v20.0.005 koja sto e verzija za nokii nameneti za amerikanskiot pazar.
Prvo sto primetiv koga go ukluciv telefonot deka mi se smeni kvalitetot na ekranot,odnosno fontot na bukvite bese porazlicen odnosno polos.iako e namesten vo setings na normal kako sto bese,bukvite i brojkite se pogolemi.
Koga go sporediv mobilniot so na drugar mi koj ima ist odma se zabelezuva razlika.Mi se cini kako da e font namenet za ekran so 2'6 inci,a ne za 2'8 inci.
Koga probav da ja smenam firmware verzijata,nemozev zosto mi vika deka nema ponova.
Nekro ima li sansi da se smeni verzijata vo 21.0.016, ili barem vo prethodnata.
Pozdrav i Fala.
 

Attachments

Член од
12 мај 2007
Мислења
32
Поени од реакции
1
panasonic vs6

Imam panasonic VS 6 i neznam sto e rabotata ama mn cesto nekoi mp3 ne mi gi prefrla preku bluetooth
dali znaj nekoj do sto mozi da e problemot.
Za mojov mobilen nemozam da si najdam ni temi ni igri po net a se skapav barajne t.e najdov ama nemozam da gi snimam
Inaku probav da gi prefrlam preku bluetooth od kom na mob posto nikade nemozev da najdam usb kabel da si kupam
P.S zvucnikov e mn slab to mu e fabricka mana ili nese e do mojov mob
i uste nesto dali postoi maska za panasonic vs6 posto vo prilep prasav nasekade mi rekoja deka nema
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Imam nokia N95 8GB.
Pred 2 dena sakav da ja instaliram najnovata firmware verzija i napraviv se preku nokia software updater.
Na sajtot http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=65421&page=5 vidov deka ima nova verzija N95 8gb v21.0.016
Koga zavrsiv so updaterot mi se smeni verzijata od v21.0.015 vo v20.0.005 koja sto e verzija za nokii nameneti za amerikanskiot pazar.
Prvo sto primetiv koga go ukluciv telefonot deka mi se smeni kvalitetot na ekranot,odnosno fontot na bukvite bese porazlicen odnosno polos.iako e namesten vo setings na normal kako sto bese,bukvite i brojkite se pogolemi.
Koga go sporediv mobilniot so na drugar mi koj ima ist odma se zabelezuva razlika.Mi se cini kako da e font namenet za ekran so 2'6 inci,a ne za 2'8 inci.
Koga probav da ja smenam firmware verzijata,nemozev zosto mi vika deka nema ponova.
Nekro ima li sansi da se smeni verzijata vo 21.0.016, ili barem vo prethodnata.
Pozdrav i Fala.
rm-421 e made in korea?
извини, малце се збркав, твојот е рм-421 тоа се корејските н95ки 8гб, додека финските се рм-320, за таа нокаи има 21фирмвер за оваа само до 20 ;)

сега сфаќате што има разлика, дали телефонот е фински или корејски/маде бај нокиа и бла..бла..бла... јес да се банални работи, бтњ - 800 денари кај мене е даунгрејд. ;)
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
rm-421 e made in korea?
извини, малце се збркав, твојот е рм-421 тоа се корејските н95ки 8гб, додека финските се рм-320, за таа нокаи има 21фирмвер за оваа само до 20 ;)

сега сфаќате што има разлика, дали телефонот е фински или корејски/маде бај нокиа и бла..бла..бла... јес да се банални работи, бтњ - 800 денари кај мене е даунгрејд. ;)
Vo koja verzija mozes da go napravis? I dali e mozno da se napravi rm-320?
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
ја иам просто прашање.
иам к700i сони ериксон,ми се поду батеријата па ме јебе,кај да купам батерија?
на 100 места прашав нема нигде ?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
батерија нема нигде :pos2:
кај мене неоригинални на 3г компани се 200 денари, оригинални 400 ;)

алфа мобил.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Некро,имам Samsung sgh410i неможе да има mp3 рингтон,а може да се префрли и слуша,,,,,,,,,,,чаре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom