Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Zdravo sakam da kupam nokia n95 (obicna ne 8gb)finska,pa sakam da mi kazete koi i se nedostatocite ako voopsto gi ima :p
тач скрин, не држи соодветно време батеријата, полугумена маска има која од многу мало невнимание брзо се љупи, нема стакло пред дисплејот т.е. маската нема стакло, дирекнто на дисплеј лупа кога ќе ти падне, дисплејот е од 2800 до 3500 денари, зависи од кого го купуваш.
спор е како и секој симбианец, но наполни го над 1гб како комодоре.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Уште кога го купив телефонот ставив сим лок и сега го заборајв пасвордот и неможам да ставам друга картичка ми го бара пасвордот ако има ќаре кажувајте,иначе моделот е Samsung D-820:wink:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Уште кога го купив телефонот ставив сим лок и сега го заборајв пасвордот и неможам да ставам друга картичка ми го бара пасвордот ако има ќаре кажувајте,иначе моделот е Samsung D-820:wink:
неможеш сим лок да ставиш, тоа само операторите го прават, ти си ставил фон лок за да неможе други картички да чита.
пробај со 00000000 ако не е 8 нули т.е. нули до крај, тоа е најчесто фабрички на самсунг кај мене (алфа мобил) 250 денари ти е декодирање.
 

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
Dali znae nekoj dali moze da se dekodira telefon zemen od Softbank (Japan) modelot e Sharp 910SH?
 
Член од
4 јуни 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Necro aj te molam ako gi znaes pisi gi sifrite za n - series tie za reset i tn. so postojat.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Dali znae nekoj dali moze da se dekodira telefon zemen od Softbank (Japan) modelot e Sharp 910SH?
може да се декодира, но има 4 различни платформи на хардвер и цената зависи од тест поинтите, т.е. од работната рака...

ne saka so 8nuli zatoa ke odam da mi go dekodirat :)
тогаш - 250 денари ти е кај мене ;)

Necro aj te molam ako gi znaes pisi gi sifrite za n - series tie za reset i tn. so postojat.
http://forum.gsmmkd.com/showthread.php?t=2034&highlight=nokia+secret

i sakam da zeam N95 8GB nova kolku pari e i kaj ja ima?
430 без гаранција (само тест период од 5 работни дена) 470 со гаранција, нови фул пак.

Кодови за Motorola w377? :helou:
ѓ
кои кодови?
 
S

Sasha

Гостин
Imam samsung e590,kupen e pred 2meseca od impuls,i sea koga ke oditam na *#06#t.e. Imei site brojki se nuli,dali treba da go odnesam na servis i sto treba toa da znaci,a koga go kupiv si pokazuvase se ok?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
екран за LG S5200 нов или половен нема врска само да работи

п.с ПИЧКА МУ МАТЕР ПАК ГО СКРШИВ АААА ДА МУ ЕБАМ МАТЕР (морав да ја извадам некаде нервозата)
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Samsung SGH-C170 од Т-Мобајл

Како можи да проработи овој телефон со сим карта од космофон.Моментално работи само со т-мобајл,а кога ке ставиш од космофон пишува "wrong card".
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Со декодирање ... почекај утре ќе имаш понуди :smir:

немораше нова тема да отвориш
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Imam samsung e590,kupen e pred 2meseca od impuls,i sea koga ke oditam na *#06#t.e. Imei site brojki se nuli,dali treba da go odnesam na servis i sto treba toa da znaci,a koga go kupiv si pokazuvase se ok?
некој пробувал хакерски да ти го декодира телефонот, работел претходно најверојатно само на космофон и бутнал #*7337# и моментално го избришал епромот, телефонот не ти прави проблеми со мрежа?
ако не сега, кога тогаш мора некад да зезне... ;)


екран за LG S5200 нов или половен нема врска само да работи

п.с ПИЧКА МУ МАТЕР ПАК ГО СКРШИВ АААА ДА МУ ЕБАМ МАТЕР (морав да ја извадам некаде нервозата)
1600 со монтажа.

Nekro koja e cenata za maska za Motorola Z3
јас немам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom